Laisvalaikis

Pagalba nuo karo nukentėjusiems mokiniams: nuotoliniam mokymuisi – nauji kompiuteriai

„IPF Digital Lietuva“ valdomos skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ darbuotojų pastangomis, Lietuvoje, „Vilties centre“, apsistoję ukrainiečių moksleiviai sulaukė naujų kompiuterių. Įmonės vadovė Rūta Mylė džiaugiasi, kad kompiuteriai suteiks vaikams galimybę kokybiškai mokytis, siekti aukštesnių rezultatų, o žvelgiant į ateitį, padės susikurti reikiamus įgūdžius siekiamai karjerai. 

„IPF“ grupei priklausančios įmonės šešiose šalyse jau ne vienerius metus bendru sutarimu įsipareigoja vieną metų mėnesį paskirti labdaringai veiklai ir paramai įvairioms organizacijoms. Taip pat kolegas skatinant ir daugiau judėti, paramos suma išskiriama pagal tą mėnesį kasdien nueinamus kiekvieno komandos nario kilometrus.

Gegužės mėnesį „Credit24“ darbuotojus lydėjo noras prisidėti prie iš Ukrainos į Lietuvą atvykusių moksleivių mokymosi galimybių plėtros bei akademinių rezultatų gerinimo vardan ateities perspektyvų. Lietuvos darbuotojai per gegužės mėnesį surinko 5 tūkst. Eur, už kuriuos pavyko įsigyti 10 naujų kompiuterių.

„Kompiuteris yra vienas esminių įrankių kiekvienam asmeniui – suaugusiems tai gali būti pagrindinis profesijos elementas, o vaikui – galimybė mokytis, siekti trokštamų tikslų ugdant akademines žinias bei atrandant karjeros kelią. Mums buvo labai svarbu prisidėti prie šviesesnės iš Ukrainos atvykusių šeimų ateities, padovanojant kompiuterius ir taip užtikrinant galimybę turėti tokias sąlygas, kokios dabar yra bene būtinos mokyklinio amžiaus vaikams. 

Kompiuteriai buvo įteikti visiems Labdaros ir paramos fondo „Vilties centras“ nakvynės namuose gyvenantiems ir besimokantiems vaikams, taip pat kitų paramos grupių moksleiviams. Džiugu pranešti ir tai, kad keleto darbuotojų asmenine iniciatyva iki šiol kompiuteriai padovanoti jau 9 moksleiviams“, – sako R. Mylė. 

„Vilties centro“ atstovė Nina Rusakova pasakoja, kad šiuo metu centre gyvena keletas nuo karo nukentėjusių ukrainiečių šeimų su atžalomis. Moksleiviai tose pačiose patalpose taip pat ir mokosi. Anot jos, tokia dovana, kaip nauji kompiuteriai – labai pravers, mat didžioji dalis šeimų šios mokymosi priemonės neturi išvis arba turi vieną, skirtą visiems šeimoje augantiems vaikams.

„Tai džiugi žinia. Šeimos labai laukė kompiuterių, nes iki šiol situacija neleido nuolat dalyvauti nuotolinėse pamokose su mokytojais iš Ukrainos. Tarkime, turime vieną daugiavaikės šeimos pavyzdį, kur auga trys mokyklinio amžiaus vaikai, tačiau jie dalijosi vienu kompiuteriu: vieną dieną mokėsi vienas, kitą dieną – kitas, trečią dieną – dar kitas vaikas. Tokiomis sąlygomis tobulėti ir įgyti reikiamų žinių yra labai sunku, tad esu užtikrinta, kad gauti kompiuterius yra naudinga kiekvienam mokiniui“, – sako paramos fondo atstovė.

„IPF“ grupė prie paramos Ukrainai prieš kurį laiką prisidėjo ir finansiškai: skyrė 150 tūkst. Eur nevyriausybinėms organizacijoms, teikiančioms tiesioginę pagalbą nuo karo kenčiantiems žmonėms.

Pranešimą paskelbė: Laurita Putnaitė, UAB Headline agency

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą