Namai

Oro tarpo šiltinimas: kokia technologija efektyviausia?

Visi norime gyventi jaukiuose ir šiltuose namuose. Tam, kad namas būtų sandarus ir tinkamai apšiltintas, reikėtų rinktis patikimas tam pritaikytas technologijas. Pastaruoju metu oro tarpo šiltinimas, apšildant namus, atliekamas vis šiuolaikiškesnėmis ir modernesnėmis technologijomis. Kokios jos ir kada tai verta išbandyti?

Kodėl reikia šiltinti oro tarpą?

Pasitaiko atvejų, kai statant pastatus, oro tarpas paliekamas neužpildytas. Kartais manoma, kad tai neturi reikšmės namo šilumai ir izoliacijai. Tačiau tai netiesa. Palikus tuščia tarpą, juo cirkuliuos oras, taigi iš namo išeis šiluma, o viduje šiluma laikysis trumpiau. Be to, paliktame tuščiame oro tarpe renkasi drėgmė ir tai gali pakenkti namo konstrukcijai. O ilgainiui gali atsirasti pelėsis, kurį pašalinti – labai sudėtinga.

Populiarėja šildymas biria vata

Profesionalias šildymo paslaugas teikianti bendrovė witas.lt Lietuvoje siūlo išbandyti šiuolaikišką ir neseniai pradėtą taikyti technologiją – tai oro tarpo šiltinimas biria vata. Anksčiau netaikytas sprendimas, tokio tipo šildymas populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Atliekant tokį šildymą, į tuščią oro tarpą purškiama biria mineraline vata. Tai itin efektyvus sprendimas, nes į vidų įpurkšta biri vata ji išdžiūsta itin greitai ir užpildo visą tuščią tarpą. Geriausią efektą pajusite šildymo sezonu. Pasirinkus tokį šildymo sprendimą, šiluma patalpoje išsilaikys daug geriau. Tai reiškia, kad sutaupysite išlaidų šilumai., o kartu pajusite ir tai, kad toks šildymo būdas kartu padidina sienų garso izoliaciją. Be to, nebereikės jaudintis dėl pelėsio atsiradimo.

Kaip atliekamas toks šildymas?

Kartais manoma, kad jeigu name buvo paliktas tuščias trapas, jo užpildyti neardant konstrukcijos, nepavyks. Šiuolaikinis sprendimas – oro tarpo šiltinimas biria vata leidžia tai įgyvendinti. Pakanka išgręžti 2 centimetrų skylučių, per kurią ir įpurškiama vata. Ji užtikrina, kad oro tarpe neliktų tuščių vietų ir neliktų drėgmės. Atlikus darbus, skylutės yra užglaistomas ir nelieka jokių žymių apie atliktus darbus.

Kaip išbandyti šildymą biria vata?

Geriausi ieškoti profesionalų, kurie užsiima būtent tokios technologijos taikymu. Tik profesionaliai atliktas oro tarpo šiltinimas užtikrins geriausią rezultatą. Bandydami tai patys, galite sugadinti techniką ar medžiagas ir nepasiekti reikiamo rezultato. Todėl geriausiai, kad darbus atliktų pakankamai žinių ir patirties turintys meistrai. Tokių Lietuvoje jau yra ir jie gali suteikti kokybiškas namų šiltinimo paslaugas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą