Laisvalaikis

Oficialiame Mariaus Jakulio Jason paramos fondo atidaryme – kvietimas kartu kurti Lietuvą

Šiandien iškilmingos popietės metu oficialiai pristatytas vieno didžiausių privačių investuotojų Lietuvoje Mariaus Jakulio Jason paramos fondas (MJJ fondas).

3,5 milijonų EUR vertės fondas finansiškai rems įvairių sričių mokslininkus, atvykstančius į Lietuvą tęsti mokslinį darbą ir dalintis žiniomis su lietuvių studentais, investuos į naujas grįžtančių ar atvykstančių verslininkų įmones ir teiks stipendijas talentingų Lietuvos studentų magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

 

Geltona liemenė – kaip statymo ir kūrimo simbolis

Į šventinę popietę „Kempinski Hotel Cathedral Square“ susirinkusi verslo ir mokslo bendruomenė ne tik linkėjo sėkmės naujojo fondo komandai, bet ir sveikino fondo įkūrėją Marių Jakulį Jason su gimtadieniu.

„Štai taip atrodo mano darbo kostiumas, – sakė fondo įkūrėjas Marius, prieš susirinkusius stojęs su saugos liemene ir statybininko šalmu. – Norėčiau, kad Lietuvoje geltona liemenė simbolizuotų ne nepasitikėjimą valdžia, o šalies statymą ir kūrimą. Tai, kuo užsiėmiau visą gyvenimą. Ir tai, ką daryti šiandien raginu kitus – savo gabumais, talentu, verslumu“.  

Su ta pačia liemene ir šalmu dar vakar Marijus Jakulis Jason pradėjo naujojo „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre“ viešbučio statybas – pasak verslininko, prie Vilniaus oro uosto statomas viešbutis duris atvers jau 2020-tųjų balandį.

Fondo įkvėpėja ir ir bendraįkūrėja, Mariaus žmona Liisa Leitzinger, pastebėjo, kad Lietuvoje gerus darbus darančių žmonių yra išties daug, bet neretai tuos darbus jie daro po vieną. „Kur kas daugiau galime nuveikti vienydamiesi ir dirbdami kartu – todėl esame atviras fondas, prie kurio gali jungtis visi, norintys investuoti į pokyčius Lietuvoje“.

 

Fondas – gyvas organizmas

Sveikindama svečius MJJ fondo direktorė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė džiaugėsi galimybe prisidėti prie Lietuvai svarbių talentų pritraukimo.

„Tikiu, kad tik palaikydami įvairovę ir pritraukdami tarptautinę patirtį galime keliauti į priekį,“ – sakė Kotryna, ilgametė lietuvių profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) vadovė, turinti didelės patirties telkiant globalius lietuvius.

Pristačiusi numatytas veiklas, ji pabrėžė, kad vis dėlto fondas – gyvas organizmas, o pirmieji veiklos metai parodys, kurios kryptys aktualesnės visuomenei, ką ir kaip galima tobulinti bei keisti.

Pasak direktorės, privatūs fondai, bendradarbiaudami su universitetais, gali greičiau judėti į priekį ir kurti pokytį: jau šiandien MJJ fondas yra sudaręs susitarimus su trimis didžiausiais Lietuvos universitetais (Vilniaus universitetu, Kauno technologijos universitetu ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu).

Svarbiausia – jaustis vertinamiems ir reikalingiems

Popietės vedėjos Eglės Daugėlaitės moderuojamos diskusijos apie investiciją į intelektualų šalies kapitalą metu buvo kalbinti trys MJJ fondo ambasadoriai – žmonės, grįžę dirbti ir vykdyti mokslinę veiklą Lietuvoje.

Eivanas Maksvytis, grįžęs iš Skandinavijos į Šilutę, ir įsteigęs ten robotikos mokyklą, bei ketinantis plėsti tokių mokyklų tinklą Lietuvoje, sako matąs tikslą prisidėti prie fondo veiklos ir padėti jauniems gabiems žmonėms lengviau įgyvendinti savo unikalias idėjas.

Harvardo auklėtinis, advokatas Justinas Jaruševičius pastebėjo, kad fondas ne tik suteiks gabiam žmogui galimybę tapti stiprios, išsilavinusios bendruomenės nariu, bet padrąsins bei paskatins veikti.

Tuo tarpu mokslininkas Linas Mažutis, Droplet Genomics mikroskysčių technologijos laboratorijos įkūrėjas, atkreipė dėmesį, kas labiausiai padeda sugrąžinti šviesiausius protus į Lietuvą: „Kada norisi grįžti? Kai jautiesi reikalingas ir kai tavo darbą vertina. Suteikime mokslo žmonėms tą motyvaciją ir norą“.

 

Apie fondą

3,5 milijonų EUR vertės MJJ fondas veikia trimis kryptimis – verslo, mokslo ir žinių.

Verslo kryptis: tai finansinė parama gabiems verslininkams ir profesionalams, ketinantiems grįžti ar atvykti steigti verslą Lietuvoje.

Mokslo kryptis: skirs finansinę paramą užsienyje doktorantūrą baigusiems mokslininkams, grįžtantiems tęsti mokslinį darbą Lietuvoje.

Žinių kryptis skirta teikti stipendijas aktyvių, pilietiškų ir talentingų lietuvių magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Kuriamas mentorių tinklas rūpinsis visų trijų krypčių dalyviais ir padės įsitvirtinti bei sėkmingai veikti Lietuvoje.

Daugiau informacijos ir registracijos anketos paramai gauti: http://mjjfondas.lt

Pranešimą paskelbė: Bernadeta Buzaitė, BURO LT

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą