Sveikata

Odontologas Andrius Jonaitis: šiandien nebėra neišsprendžiamų atvejų

Kauno implantologijos klinika, daugeliui žinoma kaip doc. J. Jonaičio odontologijos klinika, – tai vieta, kur ilgametė patirtis ir pažangiausios technologijos susijungia vardan vieno tikslo –  suteikti pacientams patikimus ir ilgalaikius dantų atkūrimo sprendimus. Šypsenos estetikos ir dantų funkcijų atkūrimu čia rūpinasi šeimyninis gydytojų odontologų duetas – klinikos įkūrėjas, vienas iš implantacijos Lietuvoje pradininkų, 44 metų patirtį turintis docentas Juozas Jonaitis ir jo sūnus, Andrius Jonaitis, implantaciją atliekantis jau 15 metų. Kartu dirba ir beveik ketvirtį amžiaus nesikeičianti gydytojų komanda – įvairių odontologijos sričių profesionalai, kurių darbo metodus patvirtina mokslas, praktinė patirtis ir laimingų pacientų istorijos. 

„Mūsų klinikoje koja kojon žengia patirtis ir inovacijos. Dantų implantacija – nuolat tobulėjanti sritis, todėl nepaliaujamai domimės naujovėmis, naujomis metodikomis, medžiagomis. Savo darbe naudojame pažangiausias technologijas,  pritaikome paskutines odontologijos mokslo naujoves – nuo skaitmeninės implantacijos iki cirkonio implantų“, – dalijasi Andrius Jonaitis.

Naujas dantų atkūrimo metodas – gomurinė implantacija

Karščiausia naujiena, kuri jau siūloma Kauno implantologijos klinikos pacientams – inovatyvi gomurinės implantacijos metodika. Pasisėmęs žinių ir praktinių įgūdžių iš pasaulyje pripažinto bedančių žandikaulių reabilitacijos specialisto dr. Pedro Rodrigueso, Andrius Jonaitis šį metodą vienas pirmųjų pradeda taikyti mūsų šalyje. „Pas dr. Rodriguesą išmokau pažangios žandikaulių reabilitacijos metodikos, skirtos ypatingai daug kaulo netekusiems pacientams. Tokiems žmonėms iki šiol galimybė atkurti dantis buvo menka“, – sako jis.

Ketverius metus su „All-on-4“ metodikos pradininku dr. Paulo Malo dirbęs dr. P. Rodriguesas, ją patobulino ir pritaikė itin sudėtingų atvejų sprendimui. Naujasis metodas, kai visi žandikaulio dantys atkuriami ant 4–6 implantų, yra sukurtas specialiai tiems pacientams, kuriems dėl itin didelio laipsnio kaulo netekimo įprastai neįmanoma atlikti dantų implantacijos. Naudojant patobulintą metodo „All-on-X“ versiją – gomurinę implantaciją – net ir itin sudėtingais atvejais galima nepriekaištingai atkurti dantis vos per vieną parą. Vieno vizito metu pašalinami pažeisti dantys, įsriegiami implantai ir per 24 valandas uždedamas fiksuotas dantų protezas. Šis metodas leidžia pasiekti puikią estetiką, sugrąžinti visavertę kramtymo funkciją ir užtikrinti atkurtų dantų ilgaamžiškumą.

Kodėl gomurinė implantacija?

Tradicinė implantacija kartais neatitinka tam tikrų pacientų poreikių, ypač esant smarkiai nutirpusiam viršutinio žandikaulio kaului. Esant šiai situacijai, gomurinė implantacija suteikia alternatyvą. Pasak A. Jonaičio, šis metodas leidžia įtvirtinti implantus iš gomurio pusės, kur gleivinė yra kieta ir stabili. „Gomurys yra itin tinkamas implantams dėl aplink esančių keratinizuotų, augimą stimuliuojančių audinių, kurie užtikrina geresnį prigijimą ir didesnį stabilumą. Moksliniai tyrimai rodo, kad implanto ilgaamžiškumą daug labiau lemia keratinizuotų audinių kiekis nei pats kaulo tūris“, – aiškina gydytojas.

Atliekant gomurinę implantaciją, implantai sriegiami taip, kad jie išlenda būtent toje vietoje, kur ir turi būti dantys. Ši metodika ypač aktuali pacientams, kuriems įprasti sprendimai, tokie kaip „All-on-4“, negali būti taikomi. „Mes siekiame, kad nebeliktų neišsprendžiamų atvejų ir kiekvienas žmogus galėtų turėti sveikus, funkcionalius dantis“, – sako A. Jonaitis.

Gomurinė implantacija padeda išvengti kaulo augmentacijos iššūkių

Kai kaulas yra smarkiai nutirpęs, norint įsriegti implantą, jį reikia atkurti. Daugeliu atvejų tam reikalinga atskira operacija, o dantų implantaciją galima atlikti tik praėjus 6–8 mėnesiams po kaulo priauginimo. Tai ne tik žymiai prailgina dantų atkūrimo laiką ir sukelia pacientui daugiau diskomforto, bet ir padidina komplikacijų riziką. A. Jonaitis sako, kad dėl šios priežasties dažnai vadovaujasi posakiu „geriausia augmentacija – jokios augmentacijos.“

„Svarbu paminėti, kad kaulo augmentacijas pradėta atlikti daug vėliau nei dantų implantaciją, todėl dar nėra iki galo aišku, kiek tas priaugintas kaulas gali tarnauti. Jis prigyja, bet kiek kaulo liks po dešimties ar dvidešimties metų, tiksliai nežinome. Būtent dėl to ieškome sprendimų, kaip panaudoti nuosavą kaulą, kuris, įsriegus implantą, jau nebetirps“, – sako gydytojas odontologas.

Pasak A. Jonaičio, iki šiol tam buvo pasitelkiami zygomatiniai (skruostikauliniai) implantai. Tai ilgi, į skruostikaulį sriegiami implantai, naudojami tada, kai viršutinio žandikaulio kaulo nepakanka implantų įsriegimui klasikiniu metodu. Šie implantai sriegiami iš bukalinės (skruostinės) pusės, kurioje, skirtingai nei gomurinėje, nėra storų, keratinizuotų audinių. Iš skruosto pusės gleivinė yra labai paslanki, be to, įsriegus ilgus zygomatinius implantus sunku užtikrinti tinkamą burnos higieną, todėl neišvengiama bakterijų kaupimosi, uždegimų, infekcijų ir kitų komplikacijų.

Gomurinės implantacijos metodas leidžia vietoj zygomatinių implantų sriegti įprastus, tik šiek tiek plonesnius ir ilgesnius implantus. Šie implantai sriegiami kaule, skiriančiame sinuso ančius nuo nosies ertmių. Šioje žandikaulio vietoje pas visus žmones kaulo yra pakankamai.

Itin sudėtingiems atvejams – naujosios metodikos ir skaitmeninio planavimo kombinacija

Andrius Jonaitis sako, kad esant itin sudėtingoms situacijoms gomurinė implantacija derinama su skaitmeniniu planavimu. Naudojant specialias programas, operacija kruopščiai suplanuojama trimatėje erdvėje ir tik po to, pasitelkus chirurginius gidus, atliekama paciento burnoje. „Ši kompleksinė naujosios metodikos ir skaitmeninio planavimo kombinacija gali sėkmingai išspręsti bet kokį atvejį. Nebūna tiek nutirpusio kaulo, kad naudojant šią kombinaciją, negalėtume atlikti implantacijos be kaulo priauginimo“, – sako gydytojas.

Patyrusio specialisto teigimu, esant didelės apimties žandikaulio kaulo trūkumui, gomurinė implantacija šiandien yra patikimiausias dantų atkūrimo sprendimas, padedantis taupyti pacientų laiką ir pinigus. „Laukiame visų norinčių efektyviai atkurti dantis, o ypač tų, kuriems iki šiol implantacija buvo nepasiekiama dėl kaulo trūkumo“, – baigdamas pokalbį kviečia gydytojas odontologas Andrius Jonaitis.

Pranešimą paskelbė: Loreta Masevičienė, RAKVA UAB
Odontologas Andrius Jonaitis: šiandien nebėra neišsprendžiamų atvejų

Odontologas Andrius Jonaitis: šiandien nebėra neišsprendžiamų atvejų

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą