Gamta ir gyvūnai

Nuotekų valymo sistema – reikalinga, o kas gali būti vietoj jos?

Švarus vanduo ir kiekvieno žmogaus noras, kuris turi nuosavą namą. O ypač tada, jeigu namas yra gerokai už miesto, kuriame nėra aplinkui didelės civilizacijos. Nuotekų valymo sistemos įrenginys gali šį norą išpildyti bei padeda įgyvendinti tikslą – tausoti gamtą ir savo sveikatą. Tiesa, jeigu tai yra tik jūsų sodo namelis, kuriame leidžiate tik savo atostogas arba savaitgalius, tuomet nuotekų valymo sistema gali būti jums ir nereikalinga. Tokiu atveju galima rinktis alternatyvius variantus.

Nuotekų surinkimo talpyklos

Viena iš nuotekų valymo sistemos įrenginių alternatyvų yra nuotekų surinkimo talpyklos. Šių talpyklų principas yra toks, kad nuotekos yra nuolat kaupiamos, o kai talpa yra galutinai pripildyta – vyksta jos ištuštinimas. Tai yra pagrindinis skirtumas tarp nuotekų įrenginio ir talpyklos.

Nuotekų surinkimo talpos yra montuojamos tada, kai nėra galimybės įsirengti nuotekų valymo įrenginių, pavyzdžiui – jūsų sklype yra itin mažai vietos, aukštas gruntinis vanduo bei nėra, kur išleisti išvalyto vandens. Taip pat šį variantą galima rinktis tada, kai name nėra nuolat gyvenama, todėl tai yra pakankamai nebrangus ir patogus sprendimas.

Žinoma, nutinka atvejų, kai žmonės pamiršta ištuštinti talpas, o pradeda jomis rūpintis tik tada, kai jos yra persipildžiusios arba išsiliejusios. Už tokius pažeidimus gresia piniginės baudos, nes šie išsilieję nešvarumai užkrečia gruntinius vandenis. Nuotekų surinkimo talpos yra pigesnis variantas kalbant apie nuotekų valymą, tačiau jeigu jų tuštinimu nenorite rūpintis patys, reikėtų išsikviesti specialistus, kurie užsiima tokiomis paslaugomis. 

Nuotekų surinkimo talpyklos turėtų būti montuojamos ne mažiau, kaip 20 metrų atstumu nuo geriamo vandens šaltinio (ar šulinio). Kurioje vietoje įrengti nuotekų valymo sistemas rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kuriuos galite rasti šioje svetainėje https://www.august.lt/produktai/!

Srutų rezervuarai

Turint mažą ūkį, jums išties neapsimoka įsirengti nuotekų valymo sistemos. Tokiu atveju jums gali užtekti srutų rezervuaro. Net ir nedideli uždaro tipo rezervuarai maksimaliai sumažina gruntinio vandens užterštumą. Šis būdas atitinka visus gamtosauginius reikalavimus, todėl yra užtikrinamas nežalingas variantas srutų laikymui.

Kokybiški srutų rezervuarai yra gaminami iš gelžbetonio, yra atsparūs UV spinduliams bei korozijai. Taip pat yra ilgaamžiai, todėl nedideliam ūkiui tai yra išties puikus variantas. 

Nuo ko prasideda nuotekų valymo sistemos įrengimas?

Planuojant nuotekų valymo sistemos įrengimą, reikia pirmiausiai pagalvoti, kur bus išleidžiamos nuotekos. Jeigu šalia namo yra melioracijos griovys, upelis ar ežeras, rekomenduojama rinktis vietinius biologinio valymo įrenginius, kurie privalo išvalyti tiek, kiek yra nustatyta Lietuvos normatyvu. Na, o jeigu nėra jokio vandens telkinio, tuomet reikia po valymo įrenginiu nuotekos yra infiltruojamos į gruntą (kuris yra palankus filtracijai) arba įsirengti papildomą nuotekų kaupimo rezervuarą. 

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą