Studijos - Karjera

Nuo šiol Mariupolio universitetas veiklą tęs ir VDU

Nuo Rusijos vykdomo karo nukentėjęs, tačiau veiklą sėkmingai atnaujinęs Mariupolio valstybinis universitetas (MVU) plečia ryšius – Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) duris atveria MVU centras. Šia proga spalio 9 dieną VDU vyks akademinis forumas bei studentų ir moksleivių diskusija su MVU rektoriumi prof. Mykola Trofymenko.

„Džiaugiamės galėdami ir toliau plėsti ryšius su Ukraina, kurie buvo stiprūs dar iki karo – turėjome 30 sutarčių su šalies universitetais. Pernai VDU įsteigėme Ukrainos centrą, kuris yra ne tik saugi užuovėja nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, bet ir vis plečia veiklas – čia siūlomi kalbų mokymai, įvairūs laisvalaikio praleidimo būdai, taip pat teikiama psichologinė pagalba, vykdomi moksliniai tyrimai. Dabar dar glaudžiau bendradarbiausime su mūsų partneriu MVU ir naujajame Mariupolio valstybinio universiteto centre“, – pažymėjo VDU rektorius prof. Juozas Augutis, kuris pats rugsėjo mėnesį lankėsi Mariupolio valstybiniame universitete ir ten aptarė platesnes pagalbos ir bendradarbiavimo galimybes.

Diskusijoje su moksleiviais ir studentais iš Ukrainos, pavadintoje „Tiltas, sujungiantis Mariupolį ir Kauną“, kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete Kaune, MVU rektorius prof. M. Trofymenko papasakos apie Mariupolio universiteto istoriją ir atsparumą iššūkiams, jo praeities ir dabarties pasiekimus. Dalyviai galės aktyviai įsitraukti į atvirą diskusiją, užduoti rūpimus klausimus ar pasidalinti nuomone apie Ukrainos jaunimo integraciją Lietuvoje ir universiteto bendruomenėje. Taip pat planuojama aptarti platformos, vienijančios Ukrainos jaunimą Kaune, sukūrimą ir įsitraukimą į Ukrainos centro veiklas.

Diskusija vyks anglų ir ukrainiečių kalbomis. Renginyje dalyvaus: MVU rektorius prof. Mykola Trofymenko, VDU komunikacijos prorektorė doc. Vilma Bijeikienė ir MVU Tarptautinio švietimo centro vyresnioji specialistė, VDU projekto „Transform4Europe“ koordinatorė Kateryna Horiunova.

Tą pačią dieną popiet vyks ir forumas „Akademinių bendruomenių transformacijos“, kurio metu bus pasirašyta sutartis, įtvirtinanti naujojo MVU centro atidarymą Vytauto Didžiojo universitete, taip pat bus surengta diskusija apie universitetų vaidmenį visuomenių pokyčiams ir apie Lietuvos universitetų pažangą dalyvaujant Europos universitetų iniciatyvose, tokiose kaip „Transform4Europe“ (T4EU) aljansas. MVU yra T4EU asocijuotas narys, iš viso aljansui priklauso dešimt universitetų, Lietuvai jame atstovauja Vytauto Didžiojo universitetas.

Forume dalyvaus VDU rektorius prof. Juozas Augutis, MVU rektorius doc. Mykola Trofymenko, Ukrainos ambasados Lietuvoje patarėjas Viktoras Hamotskyi, Seimo narė Jurgita Šiugždinienė, aljanso „Transform4Europe“ institucinė koordinatorė, VDU profesorė Ineta Dabašinskienė.

***

Nuo plataus masto karo pradžios Ukrainoje VDU priėmė daugiau nei tris šimtus studentų iš Ukrainos. Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių Dianos Nausėdienės ir Olenos Zelenskos iniciatyva atidarytas VDU Ukrainos centras – humanitarinės pagalbos ir švietimo erdvė, kurioje jau apsilankė daugiau nei 24 tūkst. ukrainiečių. VDU taip pat buvo vienas pirmųjų, pasiūliusių pagalbą Mariupolio valstybiniam universitetui. Universiteto prof. Inetos Dabašinskienės iniciatyva Mariupolio universitetas 2022 m. gegužę prisijungė prie Europos universitetų aljanso „Transform4Europe“.

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą