Sveikata

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio šalies vaistinės išdavė 62 tūkst. galimybių pasų

Nuo praėjusio ketvirtadienio galimybių pasai pradėti išdavinėti ir šalies vaistinėse. Registrų centro duomenimis, rugsėjo 2-5 dienomis vaistinėse iš viso išduota apie 62 tūkst. galimybių pasų – tai 80 proc. šiomis dienomis Lietuvoje išduotų galimybių pasų. 

Tuo pačiu laikotarpiu Sodroje išduota 1 226 galimybių pasų, Lietuvos pašte – 8 466, Registrų centre – 5 180, o mobili Registrų centro komanda gyventojams išdalijo 874 galimybių pasų. Iš viso Lietuvoje per 4 dienas išduota 78 tūkst. galimybių pasų.

„Kaip ir visos pandemijos metu, taip ir dabar nusprendėme imtis iniciatyvos bei suteikti galimybę pasinaudoti gerai išplėtotu vaistinių tinklu ieškant sprendimų dėl galimybių pasų išdavimo vietų plėtros. Po pirmojo savaitgalio rezultatai rodo, kad šis sprendimas jau pasiteisino – vaistinėse išduota gerokai daugiau galimybių pasų nei kitose vietose. Viena pagrindinių to priežasčių – Lietuvoje vaistinės greitai ir patogiai yra pasiekiamos Lietuvos gyventojams.  , – komentuoja Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Per 700 vaistinių, priklausančių „Benu“, „Eurovaistinės“, „Gintarinės vaistinės“ ir „Norfos vaistinės“ tinklams, nuo ketvirtadienio nemokamai išduoda galimybių pasus jų pageidaujantiems gyventojams. Prie iniciatyvos savaitgalį prisijungė ir kiti vaistinių tinklai bei mažesnės vaistinės. Skaičiuojama, kad ši paslauga jau teikiama daugiau nei 1000-tyje šalies vaistinių. Ši paslauga pradėta teikti Registrų centrui ir LVA priklausančioms vaistinėms įdiegus reikalingus techninius sprendimus.

Vaistinėse ketvirtadienį galimybių pasų išduota 14 900, penktadienį – 29 474, šeštadienį – 12 273, sekmadienį – 5 100.

„Išanalizavus duomenis matyti, kad penktadienis vaistinėms buvo itin intensyvus ir darbingas. Greičiausiai dėl to, kad gyventojai dar prieš savaitgalį norėjo spėti gauti galimybių pasą, mat dauguma kavinių ir restoranų ar renginių organizatorių jau nebepriima gyventojų, neturinčių šio dokumento. Dar viena vaistinių patrauklumo priežastis – dauguma jų dirba ir savaitgaliais“, – aiškina K. Nemaniūtė-Gagė.

Galimybių paso pageidaujantys gyventojai vaistinės darbuotojui turi pateikti asmens dokumentą. Norint atsiimti galimybių pasą už kitą asmenį, į vaistinę reikia atsinešti paprastą asmens rašytinį prašymą bei pateikti prašančio ir atsiimančio gyventojo asmens dokumentus.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvoje veikė 1343 licencijas turinčios vaistinės.

Pranešimą paskelbė: Džeraldas Kauneckas, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą