Namai

„Nter Asset Management“ fondas žengia į Lenkiją: pirmoji investicija – 5 mln. eurų

„Nter Asset Management“ valdomas privačios skolos fondas „Nter Private Debt Fund“ tarptautinei nekilnojamojo turto vystymo grupei „Solida Capital Europe“ paskolino 5 mln. eurų. Šios lėšos bus panaudotos įsigyjant 11 000 kv. m biurų pastatą centriniame Varšuvos verslo rajone Grojecka gatvėje. Tai pirmasis fondo sandoris Lenkijoje – šis subordinuotosios skolos finansavimas (junior debt financing) suteiktas 2 metų trukmės obligacijomis.

„Nter Private Debt Fund“ valdytojas Donatas Frejus sako, kad šia investicija žengiama link didesnio fondo portfelio diversifikavimo.

„Atsižvelgę į geopolitinę situaciją, išplėtėme fondo investicijų geografiją. Šiuo metu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, dėl aukštų palūkanų ir išaugusios bendros skolinimosi kainos, verslas vis dažniau pasitelkia alternatyvius finansavimo šaltinius ir juos kombinuoja kartu su tradicinėmis bankų paskolomis. Šis sandoris yra būtent tokio finansavimo pavyzdys“, ‒ teigia D. Frejus.

„Solida Capital Europe“ generalinis direktorius Joao Saracho de Almeida sako, kad biurų pastatas Grojecka gatvėje įsigytas nuosavomis bendrovės lėšomis ir išleidus obligacijas, kurias įsigijo „Nter Private Debt Fund“, o pastato rekonstrukcija bus finansuojama banko paskola.

 „Pastatas bus pervadintas į „G5 Prime Offices“, o po rekonstrukcijos ir atnaujinimo darbų jis atitiks aukščiausius tvarumo standartus. Šiuo metu „Solida“ jau yra sudariusi daugiau nei 30 proc. šių biuro patalpų išankstinių nuomos sutarčių. Pastaruoju metu stambių biuro plotų pasiūla centriniame Varšuvos verslo rajone yra labai ribota, todėl manome, kad dabar yra tinkamas laikas šio objekto vystymui ir pristatymui rinkoje“, – sako „Solida Capital Europe“ generalinis direktorius.

Sandoryje „Nter Private Debt Fund“ konsultavo advokatų kontora „Clifford Chance“, obligacijų emitentui atstovavo – „Allen & Overy“.

 Šiuo metu „Nter Private Debt Fund“ valdomas portfelis viršija 40 mln. Eur. Praėjusiais metais, fondas demonstravo antrą geriausią rezultatą savo istorijoje – investuotojams uždirbo 10,35 proc. grynąją metinę grąžą. Nuo įkūrimo 2018 m., fondas atliko 38 investicijas už 85 mln. Eur, finansuodamas įmonių įsigijimus, jų plėtrą, taip pat investicinius projektus aukštųjų technologijų, e-komercijos, švietimo, gamybos, žemės ūkio, nekilnojamojo turto ir kituose sektoriuose. Iš jų 23 investicijos sėkmingai užbaigtos su vidutine 13,7 proc. metine grąža.

Apie „Nter Asset Management“

„Nter Asset Management“ (anksčiau ‒ „Orion Asset Management“) ‒ daugiau nei 20 metų veikianti, Lietuvos banko prižiūrima įmonė, valdanti 14 kolektyvinio investavimo subjektų, kurios bendras valdomas turtas viršija 150 mln. Eur. Įmonės specializacija apima nekilnojamojo turto, privačios skolos ir privataus kapitalo turto klases.

Apie „Solida Capital“

„Solida Capital Europe“ yra investicijų į nekilnojamąjį turtą įmonė, turinti savo plėtros komandą, kurios tikslas – skatinti teigiamus pokyčius per tvarią plėtrą ir inovacijas. Didžiausią dėmesį skirdama aplinkosaugos, socialiniams ir valdymo politikos principams bei pažangiausioms technologijoms, įmonė siekia sukurti gyvybingas, atsparias ir ateičiai pasiruošusias bendruomenes, kurios pagerintų gyvenimo kokybę ir skatintų aplinkos tausojimą.

Pranešimą paskelbė: Grita Raibužytė, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą