Studijos - Karjera

Noras išsaugoti prisiminimus virto pajamų šaltiniu

Vilnius Tech universitete besimokantį Andrių Talžūną žmonės atpažįsta gatvėje: nori nusifotografuoti, pasikalbėti, kartais ir gauti vaikino autografą. Jo paskyrą socialiniame tinkle „Youtube“ stebi beveik 90 tūkst. sekėjų. Idėja kurti savo kanalą gimė stebint užsienio kūrėjus: Andrius nusprendė filmuoti video blogus ir pasakoti žmonėms apie savo gyvenimą bei laisvalaikį.

„Aš pradėjau kurti tokį turinį, kurio anksčiau Lietuvoje nekūrė niekas. Dėl šios priežasties sulaukiau nemažai dėmesio. Iš pradžių maniau, kad blogus kursiu tam, jog praėjus metams ar keliems, galėčiau juos pasižiūrėti ir prisiminti, ką veikiau tam tikru metu. Vėliau tai tapo darbu“, – pasakoja Vilnius Tech studentas.

Andrius Talžūnas teigia, kad dar besimokydamas mokykloje mėgo užsiimti veikla, susijusia su video montavimu, filmavimu, grafika. Vaikiną taip pat domino ir programavimas, kompiuterinių žaidimų kūrimas.

„Sritis jungia multimedija ir kompiuterinis dizainas. Būtent dėl to pasirinkau šią studijų programą. Besimokydamas joje labiausiai džiaugiuosi dėl to, kad galiu laisvai kurti įvairių programėlių dizainą, trumpus filmus“, – teigia A. Talžūnas.

Pasak Vilnius Tech studento, pradėjus kurti blogus, sunkiausia buvo atrodyti natūraliai ir tuo pat metu kalbėti į kamerą. Vėliau tai tapo įprastu dalyku. Sekėjams vaikinas visuomet bando parodyti tai, kas būtų įdomu ir juokinga jam pačiam. Vaikinas džiaugiasi, kad mėgstama veikla tapo darbu ir pagrindinių pajamų šaltiniu.

„Kai pradėjau kurti interneto turinį, susipažinau su daugeliu žmonių, susiradau naujų draugų, kurie taip pat užsiima panašia veikla. Šiuo metu mes net ir gyvename tame pačiame name“, – sako studentas.

Vaikinas teigia, kad pasitaiko atvejų, kai eidamas gatve išgirsta replikų iš aplinkinių, jog „štai, eina „Youtube“ žvaigždė Andrius“. Jo reakcija į tokias replikas priklauso nuo tam tikrų situacijų.

„Jei suprantu, kad aplinkiniai bando pasišaipyti, nekreipiu į juos dėmesio. O jeigu žmonės nori pabendrauti – pasikalbu su jais, atsakau į rūpimus klausimais, kartais ir nusifotografuoju“, – teigia Vilnius Tech besimokantis vaikinas.

Ateityje A. Talžūnas planuoja ir toliau tęsti savo veiklą. Žmonėms, norintiems sulaukti sėkmės ir pripažinimo socialiniuose tinkluose, studentas linki didelės drąsos ir pataria apsišarvuoti kantrybe.

„Neigiamų komentarų susilaukia visi, vieni daugiau, kiti – mažiau. Veikla, kuria užsiimate, turi jums patikti, jei norite susilaukti sėkmės. Daugeliui žmonių ji tiesiog atsibosta. Ir nenustebkite, jei kartais jausitės stebimi, susilauksite tikrai daug dėmesio iš aplinkinių“, – pataria studentas.

Pranešimą paskelbė: Agnė Augustinaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą