Gamta ir gyvūnai

Nesėkminga brakonierių naktis: tūkstantinės baudos ir prarastas automobilis

Naktis iš antradienio į trečiadienį Aplinkos apsaugos departamento Kauno ir Vilniaus pareigūnams buvo ypač darbinga. Po 6 val. trukusios pasalos sulaikyti brakonieriai, žuvų ištekliams padarę 3304 eurų žalą. O neteisėtai stirniną sumedžioję asmenys neteko automobilio, graižtvinio šautuvo su optiniu taikikliu ir dar turės sumokėti kelis tūkstančius eurų.  

Naktinė pasala truko 6 valandas

Birželio 9-ąją, antradienį, Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą apie Jurbarko rajone esančiame Girdžių tvenkinyje pastatytus tinklus. Pareigūnai nedelsdami nuvažiavo prie tvenkinio ir surengė pasalą.

Naktinė pasala truko 6 valandas, kol pažeidėjai atvyko išsitraukti tinklų. Aplinkosaugininkai sulaikė du asmenis, jau ne kartą baustus už žvejybą ne mėgėjų žvejybos įrankiais.

Šį kartą jurbarkiečiai buvo pastatę 4 tinklus, kurių bendras ilgis siekia 400 metrų. Ne mėgėjų žvejybos įrankiais brakonieriai sugavo 26 lynus, 25 karšius, 1 sterką ir 11 kg karosų. Žala, padaryta žuvų ištekliams, yra 3304 Eur.  

Asmenims ne tik teks sumokėti baudą (120–300 Eur) ir atlyginti gamtai padarytą žalą – kartu iš jų paimta guminė valtis, tinklai ir neteisėtai sugautos žuvys.

Trakų r. neteisėtai sumedžiotas stirninas

Tą pačią naktį, apie 2 val., Trakų rajone policijos pareigūnai sustabdė iš laukų važiuojantį įtartiną automobilį. Jį patikrinus buvo rastas sumedžiotas stirninas, be to, medžiotojas neturėjo užpildyto medžioklės lapo.

Į įvykio vietą buvo iškviesti Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

Neteisėtai stirniną sumedžiojusiam asmeniui gresia administracinė bauda nuo 800 iki 1800 Eur, konfiskuotas graižtvinis medžioklinis šautuvas su optiniu taikikliu ir šoviniai. Taip pat pažeidėjui teks atlyginti gamtai padarytą žalą 1744 Eur.

Tokią pačią baudą (800–1800 Eur) turės sumokėti ir automobilio vairuotojas. Be to, neteisėtai sumedžiotą gyvūną vežęs asmuo neteko automobilio „Volkswagen Passat“.

Abiem pažeidėjams gresia teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų.

Pirmoji birželio savaitė: į autoįvykius pakliuvo mažiau laukinių gyvūnų

Pirmąją birželio savaitę AAD Pranešimų priėmimo skyriui apie galimus pažeidimus pranešta 521 kartą. Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 44 kartus, apie medžioklės – 9. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 23 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 26, nuotekų – 20, vandens taršos – 10, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 9, oro taršos – 23, neteisėtų kirtimų – 10, nukeltų gandralizdžių – 1.

Džiugu, kad ir vėl šiek tiek sumažėjo į autoįvykius pakliuvusių laukinių gyvūnų – šią savaitę gauti 108 pranešimai (gegužės 25–31 d. – 192). Dėl įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 162 kartus.

Birželio 1–7 d. Aplinkos Apsaugos pareigūnai vykdydami reidus, patruliuodami ar prevencinių išvykų metu – išžvalgė 125 teritorijas ir surengė 37 reidus, darbo metu į įvykio vietą vyko 73 kartus, o ne darbo metu – 38 kartus.

Dėkojame gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašom pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Draugaukime „Facebooke“.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą