Gamta ir gyvūnai

Neryje – neįprastas reginys: teka žalias vanduo

Pirmadienį ties Nerimi vaikščioję vilniečiai galėjo pastebėti nekasdienį vaizdą – į Nerį tekantį žalios spalvos vandenį. Dėl tokio vaizdo nerimauti ar baimintis nevertėtų – į upę išleidžiamas termofikacinis vanduo, kuris nėra pavojingas žmonėms ir nedaro jokios žalos vandens ekosistemai.

 Vilniaus miesto savivaldybei ketina sutvarkyti Kernavės gatvės susisiekimo infrastruktūrą ir aplinką. Po šia tvarkoma teritorija slepiasi vamzdynai, kuriais į vilniečių namus atkeliauja šiluma ir karštas vanduo. Dėl šios priežasties nuo pirmadienio vyksta šiluminės trasos rekonstrukcijos darbai.

 „Bus pakeisti vamzdynai, todėl dabar iš jų išleidžiamas termofikacinis vanduo“, – sako AB Vilniaus šilumos tinklų Tinklo valdymo skyriaus vadovas Vilius Šerėnas.

 Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba leidžia naudoti vandenį žalia spalva nudažančią medžiagą – fluoresceiną. Tiesa, patys dažų milteliai yra oranžinės spalvos, bet įvykus reakcijai su vandeniu pažaliuoja. Patekę į tekantį vandenį gana greitai išsisklaido.

 Šiuos dažus naudoja ne tik energetikai, bet ir pramogų organizatoriai. Kiekvienais metais vilniečiams minint šv. Patriko dieną ties Užupio tiltu Vilnelės vanduo taip pat pažaliuoja šių dažų dėka. Tradicija miesto vandens telkinius dažyti žaliai egzistuoja ne vienoje pasaulio šaly.

 Nekenksmingą medžiagą VŠT naudoja tikrinant vamzdynų, pastatų vidaus šildymo sistemų ir karšto vandens ruošimo įrenginių nesandarumus.

 „Vos pabaigę šildymo sezoną pradedame spalio mėnesiui ruošti apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų. Atliekame hidraulinius bandymus, rekonstruojame nusidėvėjusias šilumos trasas. Žaliai nudažytas vanduo leidžia pamatyti, ar nėra vamzdynų defektų, įtrūkimų. Tokiu būdu juos aptinkame ir operatyviai pašaliname. Atlikę visus minėtus darbus šildymo sezoną pasitinkame ramūs ir žinodami, kad klientus šiluma pasieks patikimai ir efektyviai“, – pasakoja V. Šerėnas.

 Didžiausia centralizuoto šildymo bendrovė primena, kad dėl visų šių darbų gali būti gyventojams laikinai sustabdytas karšto vandens tiekimas. Tikslų laiką, kada nebus karšto vandens, galima sužinoti Chc.lt specialioje paieškos formoje įvedant konkretaus namo adresą.

 Šiais metais VŠT nuosekliai tęsia Vilniaus vamzdynų rekonstrukcijos darbus, į kuriuos investuos 17,9 mln. eurų, iš jų 46 proc. sudaro ES parama. Iki šildymo sezono pradžios bus rekonstruota 5,3 km senų požeminių vamzdynų, įrengtų prieš 45-60 metų.

Apie VŠT

 AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) yra didžiausia Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėja. Bendrovė gamina šilumos ir elektros energiją, tiekia šilumą ir karštą vandenį daugiau kaip 220 tūkst. Vilniaus namų ūkių bei įmonių. Bendrovėje dirba 580 darbuotojų. VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku paslaugų tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, taiko efektyvias klientų aptarnavimo praktikas, nuolat modernizuoja šilumos gamybos ir perdavimo sistemas, diegia inovatyvias technologijas, vykdo aplinkosaugos projektus. 99,4 proc. bendrovės akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Šiuo metu VŠT perdavimo tinklas siekia apie 750 km, didžiausias šilumos gamybos objektas – termofikacinė elektrinė, esanti pietvakarinėje Vilniaus miesto dalyje

Pranešimą paskelbė: Rita Giniūtė, AB „Vilniaus šilumos tinklai“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą