Laisvalaikis

Nemokamam koncertui Neringoje besiruošiantis J. Jarutis: dukrai siekiu įdiegti rūpestį aplinka

Jau šį šeštadienį, rugsėjo 17 d. Neringos gyventojus ir svečius pasirūpinti gražiausiu Lietuvos kampeliu kvies festivalis „Sveika, Neringa!“. Vakare savanorius ir lankytojus džiugins nemokamas vieno ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justino Jaručio koncertas.

„Į Neringą atvykstu gan dažnai, su šeima labai mylime šį rojaus kampelį. Neringa man lygi ramybei ir tylai“, – sako koncertui besiruošiantis atlikėjas. Jo koncertas į Juodkrantę kvies 19 val. 

Festivalis „Sveika, Neringa!“ jau antrus metus iš eilės kviečia rūpintis gražiausio Lietuvos kampelio išsaugojimu. „TrenkTuro“ pėsčiųjų žygio dalyviai ir savanoriai 14 val. susirinks Juodkrantėje prie scenos. Iš ten keliaus į savanorystės veiklas ir laiką leis įprastai lankytojams uždarame Naglių rezervate, kur rūpinsis invazinių augalų rovimu, taip pat tvarkys Gintaro įlanką bei pins kopų įtvirtinimui reikalingas tvoreles. 

Festivalio idėjos artimos ir vakare koncertuosiančiam J. Jaručiui. „Ekologija ir tvarumas man yra labai svarbu. Gyvename tokiame nuostabiame krašte, pasaulyje ir manau, kad juo rūpintis tiesiog būtina. Dukrai taip pat bandau įdiegti visas vertybes. Kartu einant pasivaikščioti miškais rinkti rastas šiukšles, rūpintis aplinka“, – sako jis.

Vienas festivalio organizatorių Gintaras Bendžius džiaugiasi, kad festivalis iš pramoginio renginio ilgainiui tapo pagarbos gamtai ir Neringos istorijai festivaliu. „Su kolegomis sukūrėme visai kitokią nei įprasta festivalio koncepciją, kai gali ne tik mėgautis pramogomis, bet ir prisidėti prie Kuršių nerijos išsaugojimo tvarkydamas aplinką. Jei nesaugosime šio unikalaus krašto, jis gali tiesiog išnykti – istoriją jau ne kartą yra davusi skaudžių pamokų“, – sako jis.

„Neringa rudens pradžioje tiesiog pasakiška. Visi esame įpratę leisti čia vasaras, bet ruduo niekuo nenusileidžia. Kviečiu prisijungti ir puikiai praleisti savaitgalį gamtoje“, – kviečia šeštadienį 19 val. Juodkrantėje koncertuosiantis Justinas Jarutis.

Organizatoriai džiaugiasi, kad į festivalį noriai įsitraukia ir vietos bendruomenė. Ypač daug dėmesio sulaukia atviros diskusijos, kur šiemet kalbėsis ir prof. Alfredas Bumblauskas bei ambasadorius, istorikas prof. Alfonsas Eidintas. „Vietos gyventojai aktyviai dalyvauja įvairiose festivalio akcijose, o diskusijos, tikiu, taps gražia festivalio tradicija“, – sako G. Bendžius.

Savaitgalį Neringoje nusprendusių praleisti svečių laukia ir rinkliavos kainų sumažėjimas. Nuo rugsėjo 16-osios lengviesiems automobiliams rinkliavos dydis mažėja tris kartus –  nuo 30 iki 10 eurų už įvažiavimą, o automobiliams-gyvenamiesiems namams bei automobiliams, tempiantiems gyvenamąjį namą, mažėja trečdaliu – nuo 30 iki 20 eurų.  

Pranešimą paskelbė: Aistė Simėnaitė, Aistė Simėnaitė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą