Sveikata

Naujienos iš tarptautinio kongreso Stokholme: populiarėja tausojantys plastinės chirurgijos metodai

Birželio pradžioje Stokholmas (Švedija) virto plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojų meka. Keturias dienas čia vyko tarptautinis estetinės medicinos kongresas „Beauty through Science“ (“Mokslu grįstas grožis“ – liet.). Pasak dr. Sauliaus Vikšraičio, be pažinties su pasaulinėmis tendencijomis ir inovacijomis, viena iš vertingesnių patirčių – galimybė gyvai stebėti pažangiausių Europos ir JAV chirurgų darbo operacinėje transliacijas.

„Įdomu stebėti atlikimo techniką: kaip atliekamas pjūvis, kaip atkeliami audiniai. Kiekvienas juk turim savus metodu, o kongrese tuo buvo atvirai dalinamasi“ – pasakoja dr. S. Vikšraitis.

Stokholme vykstantis kongresas visada garsėjo gyvai atliekamomis operacijomis. Tačiau be praktinės dalies, čia pristatomos ir naujausios plastinės bei rekonstrukcinės chirurgijos tendencijos. Kaip pastebi ne pirmus metus čia vykstantis „SV plastinės chirurgijos centro“ vadovas, šiais metais kryptis link tausojančios medicinos.

„Ieškoma įvairiausių būdų, kad pooperacinis periodas būtų kuo trumpesnis, o randų neliktų arba jie būtų kuo mažiau pastebimi, – sako dr. S. Vikšraitis. – Pavyzdžiui, veido tempimo operacijose išbandomi audinių klijai. Juos naudojant labai gerai išsilygina oda, randai būna mažiau pastebimi.

Pristatyta ir visiškai nauja operacija – krūtų pakėlimas naudojant vidinius siūlus, o užpildui riebalus. Taikant šį metodą nėra išorinių pjūvių, nelieka randų.“

Pasak daktaro – eksperto, riebalai šiuo metu itin plačiai naudojami ir sėdmenų formavimui, veido liposkulptūrai. O kalbant apie krūtinės pakėlimą, vis populiaresni yra „B-Lite“ implantai, kurie yra apie 30 proc. lengvesni nei įprastiniai.

„Kongrese buvo pristatyta naujausia „B-Lite“ implantų karta su mikrotesktūriniu paviršiumi, kuris nesukelia dirginimo audiniams. Tikiu, jog ateityje šie implantai nukonkuruos visus likusius dėl savo išskirtinių savybių“, – sako dr. S. Vikšraitis.

Kalbant apie veido plastiką, o ypač nosies korekciją, vis dažniau atsisakoma anksčiau madingos „struktūrinės rinoplastikos“, kurios esmė – išardyti ir iš naujo surinkti nosį, lyg lego kaladėles.

„Grįžtama prie tausojančios rinoplastikos. Nosies struktūra nebeardoma, ji tik koreguojama“, – sako dr. S. Vikšraitis pasidžiaugdamas, jog ir pats linkęs taikyti į madą atėjusį tausojantį metodą.

Be naujovių, Stokholme vykusioje konferencijoje pristatomi ir ilgalaikiai tyrimai, kurie patvirtina vieną ar kitą teoriją. Pavyzdžiui, po daugelio metų tyrimų buvo pripažinta, kad esant įgimtai sėdmenų deformacijai vien riebalų korekcijai neužteks. Efektyviausi rezultatai pasiekiami naudojant hibridinę techniką: implantus ir riebalus.

„Implantai suteikia struktūrą, o riebalai formą. Hibridinė technika rekomenduojama ir darant krūties pakėlimo operacijas, ypač po gimdymo“, – dalinasi dr. S. Vikšraitis. 

Stokholme vykusio kongreso programa yra oficialiai patvirtinta vienos iš respektabiliausių tarptautinių organizacijų – Tarptautinės estetinės plastinės chirurgijos draugijos (ISAPS), kurios nariais yra du „SV plastinės chirurgijos centro“ gydytojai dr. Saulius Vikšraitis ir dr. Ernest Zakarevskij.  

Pranešimą paskelbė: Jurga Chomskytė-McGeever , UAB „Efcom”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą