Studijos - Karjera

Naujausios VDU Žemės ūkio akademijos studijų programos stipendininkė teigia pataikiusi į dešimtuką

Pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-tąją –  VDU Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) gyvuoja tradicija iškilmingai įteikti apdovanojimus bendruomenės nariams, pastaraisiais metais   pasižymėjusiems išskirtiniais darbais plėtojant mokslą, tobulinant studijų procesą, didinant Akademijos tarptautiškumą. Tarp apdovanojamųjų – ir grupė pažangiausių, visuomeniškiausių studentų, kuriems skatinamąsias stipendijas teikia Akademijos mecenatai ir socialiniai partneriai. Šiemet pirmą kartą vienkartinę skatinamąją stipendiją yra įsteigusi Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga. Stipendija skiriama naujausios VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studijų programos „Žemėtvarka ir nekilnojamojo turto vertinimas“ studentei Gabijai Rumeikaitei.

Be inžinerinį išsilavinimą įgijusių specialistų darnios šalies ateities nesukursime

Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjungos (LŽHIS) prezidentas dr. Vilimantas Vaičiukynas teigia neabejojantis, kad be inžinerinį išsilavinimą įgijusių specialistų darnios šalies ateities nesukursime, jau nekalbant apie nacionaliniam saugumui ekstremalias situacijas, kuomet inžinerinių kompetencijų gali prireikti labai skubiai. „Inžinierių šiuo metu gyvybiškai trūksta ne tik mums, bet ir statybų sektoriuje, pramonėje, žemės ūkyje, todėl valstybė turi imtis labai operatyvių ir labai konstruktyvių pokyčių švietimo srityje, moksleivius motyvuojant gilintis į tiksliuosius mokslus bei rinktis inžinerinės krypties studijas“, – situaciją komentuoja dr. V. Vaičiukynas, pastebintis, kad jaunoji Lietuvos karta turi idėjų, yra iniciatyvi ir nori aktyviai dalyvauti visuomenėje vykstančiuose procesuose, todėl vienas LŽHIS strateginių tikslų –  daugiau dėmesio skirti jaunimui, studentams, ne tik esamiems, bet ir potencialiems sektoriaus darbuotojams, nes tik jaunų žmonių įsitraukimas, pasak dr. V. Vaičiukyno, garantuos ir pačios LŽHIS veiklos bei tradicijų tęstinumą. 

Atveria perspektyvas veikti aktyviai, teorines žinias jungiant su praktika 

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studijų programos „Žemėtvarka ir nekilnojamojo turto vertinimas“ studentė Gabija Rumeikatė prisipažįsta, kad LŽHIS skirta skatinamoji stipendija džiugina ir ją pačią, ir visą šeimą. „Iš tiesų studijas VDU ŽŪA pasirinkau labai motyvuotai ir stengiuosi studijuoti  atsakingai, juolab kad jaučiuosi pataikiusi į dešimtuką. Visų pirma visi mokomieji dalykai man labai įdomūs. Be to, esu kilusi iš Kretingos, pajūrio regiono, kur žemės ir nekilnojamojo turto „judėjimas“ ypač aktyvus. Tad jei baigusi studijas nuspręsiu grįžti į gimtąjį regioną, akivaizdu, kad ieškoti darbo tikrai neteks“, – su šypsena kalba Gabija.

Veikli mergina pasakoja, kad mokykloje mėgstamiausia jos disciplina  buvo geografija, sekėsi ir visi tikslieji mokslai. Tad pasirinkta VDU ŽŪA Žemėtvarkos ir nekilnojamojo turto vertinimo programa, Gabijos žodžiais,  yra jos kelias, nes atveria perspektyvas veikti aktyviai, teorines žinias jungiant su praktika. 

Programa išsiskiria tarpdiscipliniškumu, apjungiant technologinį, aplinkosauginį, ekonominį bei vadybinį aspektus

VDU ŽŪA Inžinerijos fakultete įgyvendinamos I pakopos studijų programos „Žemėtvarka ir nekilnojamojo turto vertinimas“ komiteto pirmininkė doc. dr. Jolanta Valčiukienė pastebi, kad tai yra išskirtinė plačios aprėpties ir vienintelė tokio pobūdžio aplinkos inžinerijos krypties universitetinė studijų programa Lietuvoje, kuri išsiskiria tarpdiscipliniškumu, apjungiant technologinį, aplinkosauginį, ekonominį bei vadybinį aspektus sprendžiant žemėtvarkos, nekilnojamojo turto objektų formavimo, tvaraus naudojimo ir vertinimo klausimus. Studijų programos tikslas – parengti plačios erudicijos ir aukštos kvalifikacijos aplinkos inžinerijos specialistus, išmanančius šiuolaikines aplinkos inžinerijos mokslo teorijas, metodus ir pažangiausias technologijas, gebančius analizuoti  ir spręsti darnaus kultūrinio kraštovaizdžio, žemės ir kito nekilnojamojo turto objektų formavimo, naudojimo bei aplinkosaugos problemas, realizuoti inovatyvius techninius ir technologinius sprendimus įvairiose žemėtvarkos, geodezijos, nekilnojamojo turto kadastro ir vertinimo srityse. 

Studijų programą baigę absolventai gali eiti specialistų, ekspertų, konsultantų pareigas įvairiose viešojo sektoriaus institucijose (Aplinkos apsaugos departamento padaliniuose, savivaldybių administracijose ir pan.), susijusiose su žemės ir kito nekilnojamojo turto tvarkymu, vertinimu ir administravimu. Taip pat absolventai gali dirbti projektuotojais, matininkais, geodezininkais, nekilnojamojo turto vertintojais valstybinėse, privačiose arba savo įkurtose įmonėse, rengiančiose žemėtvarkos planavimo ir kraštotvarkos projektus, atlikti žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastrinius matavimus,  geodezijos ir kartografijos darbus bei atlikti nekilnojamojo turto vertinimą. 

Pranešimą paskelbė: Elena Bagdonavičiūtė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija

Naujausios VDU Žemės ūkio akademijos studijų programos stipendininkė teigia pataikiusi į dešimtuką

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą