Kino filmai

Nauja lietuviška komedija „Vestuvės: Importinis jaunikis“: stereotipai, nesusipratimai ir daug daug juoko

Kitų metų pradžioje kino teatrus pasieks nauja lietuviška komedija „Vestuvės: Importinis jaunikis“. Birželio 8 dieną pradėta filmuoti smagi juosta apie lietuviškas, bet netradicines vestuves yra veiklos dvidešimtmetį mininčios kompanijos ACME Film projektas. Filmavimą planuojama baigti iki liepos pirmosios.

Jau pati filmavimo pradžia filmo kūrėjus apipylė netikėtumais. Vienas iš jų buvo… vystančios daržovės. Keliose filmo scenose buvo naudojamos kelios tonos lietuviškų daržovių. Lyg tyčia, antrąją birželio savaitę Lietuvą užklupo rekordiniai karščiai. To daržovėms buvo aiškiai per daug – jos džiūvo tiesiog akyse, nesulaukę režisieriaus komandos „nufilmuota!”. Teko samdyti atskirą žmogų, kurio vienintelis darbas buvo laistyti daržoves vandeniu, kad jos bent kiek ilgiau išliktų šviežios.

Ne mažiau keblumų sukėlė ir pirmasis filmavimo sekmadienio rytas, įrašinėjant filmo garsą. Tylioje scenoje daugybę dublių sugadino besileidžiantys parašiutininkai, trąšas laukuose barstantys lėktuvai, netoliese staiga susipjovę šunys ar žolę pradėję pjauti kaimynai. Tiesa, buvo ir teigiamų nutikimų: pavyzdžiui, filmuojant tikrą kebabinę su šalia jos patiestais kilimais. Filmo kūrėjai buvo pasiruošę stabdyti eismą, tačiau žmonės, pamatę kilimus netikėtoje vietoje – tiesiog ant dulkėto kelio, nedrįsdavo važiuoti ir stojo patys.

Jaunosios tėvą vaidinantis Mindaugas Capas daug detalių apie pirmąsias filmavimo dienas neatskleidžia, bet su šypsena veide tvirtina, kad šiuo metu aikštelėje vyksta „kūrybinga pradžia“. Kur kas reikšmingesnę pradžią ši juosta žymi jaunikį vaidinančiam Filipe Gabriel‘iui, mat „Vestuvės: Importinis jaunikis“ yra vaikino debiutas kine. „Labai puiki pradžia – viskas labai nauja, labai įdomu ir su nekantrumu laukiu būsimų savo scenų. Jau teko pramokti ir lietuvių kalbos!“,- džiūgauja F. Gabriel‘is, entuziastingai besiimantis visų jam metamų iššūkių.

Nuotakos vaidmenį filme kurianti Gabrielė Martirosianaitė irgi dalinasi savo pirmais įspūdžiais: „Nors praėjo dar tik pirmos dienos filmavime, bet jau džiaugiuosi šia patirtimi ir sutiktais žmonėmis! Filmo komanda ir aktoriai tikrai padeda susitvarkyti su režisieriaus užduotimis. Tikiuosi pateisinsiu jų lūkesčius!“.

Juostoje taip pat filmuojasi Vitalija Mockevičiūtė, Inga Norkutė, Vaidotas Martinaitis, Agnė Šataitė, Rafailas Karpis, Sonata Visockaitė, Ainis Storpirštis ir kiti žinomi aktoriai. Filmą režisuoja Simonas Aškelavičius, dirbęs prie juostų „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ bei „Valentinas vienas“. Prodiuserių komandą sudaro Žilvinas Naujokas („Tadas Blinda. Pradžia“, „Tarp pilkų debesų“) ir Ričardas Marcinkus („Pakeliui“, „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“).

„Vestuvės: Importinis jaunikis“ pasakoja apie paprastą lietuvišką šeimą, besiruošiančią mylimos dukters vestuvėms. Konservatyvius būsimosios nuotakos tėvus ištinka tikras šokas, sužinojus, jog dukters išrinktasis yra kilęs iš egzotiško krašto. Neišvengiamai artėjant vedybų dienai, daugėja ir nesusipratimų bei nuotykių, o iš kultūrinių bei socialinių skirtumų, įsišaknijusių stereotipų ir nepagrįstų baimių kyla daugybė komiškų situacijų.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą