Studijos - Karjera

Narystė tarptautiniame tinkle atveria plačias galimybes: nuo mokslinių tyrimų iki specialistų rengimo sparčiai augančiam aerokosmoso sektoriui

Daugelis žmonių neįsivaizduoja savo gyvenimo be aviacijos. Pastaraisiais metais ši sritis susilaukia vis daugiau susidomėjimo, tačiau vis tiek prognozuojama, kad iki 2030 m. vien Lietuvoje trūks maždaug 4 tūkst. aviacijos specialistų. Norint šiuos skaičius sumažinti, labai svarbu Lietuvos aviacijos sektoriaus žinomumą didinti tarptautiniu mastu. Viena tokių galimybių pasinaudojo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio aviacijos institutas (AGAI) – 2022 m. spalio mėn. prisijungė prie tarptautinio PEGASUS tinklo.  

Kas yra PEGASUS tinklas? 

Pasak VILNIUS TECH novatoriaus, AGAI dekano doc. dr. Lino Juknevičiaus, PEGASUS tinklas vienija geriausius Europos universitetus, rengiančius aeronautikos specialistus. Tinkle šiuo metu yra 30 narių iš 12 skirtingų šalių, tokių kaip Prancūzija, Olandija, Portugalija, Italija, Vokietija, Ispanija ir kt. Šis tinklas palaiko itin glaudžius ryšius ir su lyderiaujančiais aerokosmoso srities pramonės atstovais.

„Pagrindiniai PEGASUS tikslai yra skatinti universitetų bendradarbiavimą aviacijos ir kosmoso inžinerijos srityse, siūlyti aktualias edukacines ir mokslinių tyrimų programas, pritraukti geriausius studentus ir mokslininkus, siūlyti aukšto lygio MTEP paslaugas Europos aviacijos ir kosmoso pramonei“, – pabrėžia docentas. 

Galimybė prisijungti prie PEGASUS tinklo 

Dekanas taip pat atkreipia dėmesį, kad patekti į šį prestižinį tinklą nėra lengva – reikia atitikti nustatytus reikalavimus, kurie apima kandidatuojančio universiteto bendruosius kriterijus, mokslo ir studijų lygį bei tarptautiškumą. Taip pat numatyta ir gana sudėtinga priėmimo procedūra, prasidedanti nuo motyvuoto prašymo priimti į PEGASUS tinklą. Vėliau reikia užpildyti išsamų klausimyną apie vykdomas studijas, turimą infrastruktūrą, akademinį personalą ir pan. Tuomet laukia mažiausiai dviejų esamų PEGASUS tinklo universitetų atstovų vertinimas, įskaitant vizitą į kandidatuojantį universitetą.  

„Jeigu visos šios išvados teigiamos – artimiausiame PEGASUS tarybos posėdyje balsuojama dėl kandidatuojančio universiteto priėmimo arba paraiškos atmetimo. Dėl pandeminės situacijos AGAI vertinimo procedūros šiek tiek užtruko, tačiau galiausiai buvo sėkmingai užbaigtos. Dar 2022 m. spalio 14 d. PEGASUS tinklo tarybos posėdyje buvo vienbalsiai pritarta VILNIUS TECH AGAI priėmimui į tinklą“, – pasakoja VILNIUS TECH novatorius.

Narystės PEGASUS tinkle nauda – kokia ji? 

Juknevičius pabrėžia, kad narystė PEGASUS tinkle svarbi tiek dėl AGAI, VILNIUS TECH ir Lietuvos tarptautinio žinomumo didinimo, tiek ir dėl bendradarbiaujant atsirandančių naujų studijų galimybių, mokslinių tyrimų, projektų ir kt. 

„Narystė PEGASUS tinkle – Europoje pripažįstamas kokybės ženklas, atveriantis daug kelių. Šis prisijungimas universitetui itin svarbus, nes pastaraisiais metais Lietuvoje stebimas ženklus aerokosmoso sektoriaus augimas: rinkai reikia vis daugiau šios srities specialistų, moksliniais tyrimais paremtų inovacijų. To pasiekti neįmanoma be efektyvaus tarptautinio bendradarbiavimo su geriausiais ilgametę patirtį turinčiais Europos universitetais“, – sako AGAI dekanas. 

Docentas taip pat viliasi, kad narystė PEGASUS tinkle sudarys sąlygas išplėsti ir taip gana platų AGAI tarptautinių partnerių tinklą, o VILNIUS TECH akademinės bendruomenės nariams – studentams, dėstytojams ir novatoriams bus suteikiamos dar geresnės tarptautinio mobilumo galimybės.  

PEGASUS tinkle – problemų, aviacijos srityje, sprendimas  

Anot L. Juknevičiaus, PEGASUS tinklo vienijamuose universitetuose sprendžiami klausimai apima visą aerokosmoso srities temų spektrą, o kiekvienas narys universitetas tradiciškai stiprus konkrečiose tyrimų srityse. Pavyzdžiui, orlaivių emisijų mažinimo, panaudojant saulės energiją, alternatyvaus kuro ir kitas taršą mažinančias technologijas, bepiločių orlaivių, mažųjų kosminių palydovų, naujo tipo raketinių variklių srityse ir pan. 

„Dėl šios priežasties PEGASUS tinklo partnerystė, įskaitant bendradarbiavimą su verslo partneriais, leidžia vystyti ilgalaikius mokslinius ir eksperimentinius tyrimus, dalyvauti dideliuose tarptautiniuose projektuose, kitaip prisidėti prie pasaulinės aerokosmoso srities pažangos“, – teigia VILNIUS TECH AGAI dekanas. 

 

Šiuo metu vyksta Bendrasis priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas, kurio metu registruojami prašymai, laikomi stojamieji egzaminai ir kt.

Daugiau informacijos apie galimybes studijuoti VILNIUS TECH galima rasti čia.

Daugiau informacijos apie Antano Gustaičio aviacijos instituto siūlomas studijų programas stojantiesiems galima rasti čia.

Pranešimą paskelbė: Dalius Stankevičius, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą