Laisvalaikis

Naisiuose įvyko Ukrainos teatro trupės spektaklio „Karo spiralė“ premjera

Atimtos gyvybės, sunaikintos svajonės, sugriauta šalis ir pasitikėjimas žmonija bei saugiu rytojumi. Apie tai spektaklio „Karo spiralė“ premjeroje Naisiuose žiūrovams pasakojo ukrainiečių aktorių trupė „Nezazemleni“.

Vienas žinomiausių Ukrainos režisierių Stanislav Moisejev spektaklį su aktorių trupe pastatė vos per kelis mėnesius. Rusijai užpuolus Ukrainą ir pradėjus karinius veiksmus, į Lietuvą jie atvyko Agrokoncerno grupės savininko, politiko ir kultūros mecenato Ramūno Karbauskio kvietimu. Trupė buvo apgyvendinta Naisiuose, kur jai buvo suteiktos visos sąlygos kurti.

Po intensyvių repeticijų Naisių teatro scenoje aktoriai, pasitelkę interviu stilistiką, pastatė spektaklį, kuriame pasakojamos sukrečiančios istorijos. Pasak spektaklio režisieriaus S. Moisevej, jam teko spręsti sudėtingą dilemą, apie ką turi kalbėti aktoriai, kurių visos mintys, kaip ir jo paties – Ukrainoje.

„Spektaklyje perteikiame tik nedidelės dalies žmonių, susijusių su karu, refleksijas. Aktoriai kalba ir septynmetės mergaitės, ir 90-ties metų senolės lūpomis. Apie jausmus, kuriuos gvildename spektaklyje, mums pasakojo ukrainiečiai, rusai, lietuviai ir žydai. Tai mums leido pamatyti kur kas platesnį pasaulio paveikslą“,  – pasakoja režisierius.

Spektaklis pastatytas ukrainiečių kalba, tačiau žiūrovų patogumui monologai yra išversti. Teatro scenoje aktoriai perteikia nepagražintą realybę, todėl „Karo spiralė“ yra skirta asmenims nuo 18 metų.

Pasak Naisiuose įsikūrusios trupės globėjo ir mecenato R. Karbauskio, šis spektaklis sukrečia iki sielos gelmių ir priverčia dar labiau nekęsti karo, smerkti agresorius ir trokšti ukrainiečių pergalės.

„Manau, jog teatras gali ir turi būti ginklu prieš karą, naikinančiu bet kokį abejingumą tam, kas šiandien vyksta Ukrainoje. Su šiuo spektakliu Naisių vasaros teatro ukrainiečių trupė keliaus po visą Lietuvą, visi spektakliai žiūrovams bus nemokami. Tai mano mažas indėlis į būsimą Ukrainos pergalę, kuria nuoširdžiai tikiu ir kurios labai laukiu“, – sako jis.

Ukrainiečių aktorių trupė „Nezazemleni“ nuo birželio vidurio su spektakliu „Karo spiralė“ pradės gastroles po Lietuvą. Spektakliai bus nemokami.

Naisių vasaros teatras yra vienintelis Lietuvoje nemokamas profesionalus teatras ir jau dvylika metų dovanoja savo spektaklius žiūrovams.

Šiuo metu Naisiuose kuria dvi trupės – lietuvių ir ukrainiečių. Pasak R. Karbauskio, Ukrainiečių aktorių trupės suformavimas Naisių vasaros teatre yra ilgalaikis projektas, nesusijęs su karo eiga ir taps pastoviu kultūriniu tiltu tarp Ukrainos ir Lietuvos.

Pranešimą paskelbė: Skomantas Rukuiža, UAB Agrokoncernas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą