Studijos - Karjera

Nacionaliniai universitetų reitingai: tvirtas KTU žingsnis tarptautinių rinkų link

Šiandien paskelbti kasmetiniai žurnalo „Reitingai“ organizuojamų Lietuvos aukštųjų mokyklų ir kolegijų reitingų duomenys. KTU ir šiais metais džiaugiasi pagerėjusiais rezultatais daugelyje kriterijų bei stabilumu jau keletą metų išlaikant geriausio Kauno universiteto ir vieno stipriausių šalies universitetų vardą.

Reitinge, pasitelkiant skirtingus kriterijus, vertinamos šalies aukštosios mokyklos bei kolegijos bei jų personalo kompetencijos ir pasiekimai, alumnų kuriama vertė, studentų pasiekimai, studijų kokybė.

Šiais metais, vertinant atskirus Kauno technologijos universiteto (KTU) kriterijus, didžiausias teigiamas pokytis įvyko vertinant „Studijų ir studentų“ kriterijų. Tai leidžia teigti, kad KTU studijoms renkasi gabiausieji Lietuvos mokyklų ir gimnazijų absolventai.

„Teigiamas šio kriterijaus pokytis visuomet džiugina mūsų universiteto bendruomenę, nes, atsižvelgiant į kriterijaus vertinamąsias dalis, jis pirmiausiai atspindi gerą universiteto įvaizdį moksleivių tarpe, o tokį įvaizdį gali sukurti tik aukšta studijų kokybė ir aukščiausios kvalifikacijos dėstytojai”, – sako KTU Veiklos valdymo departamento direktorė Lolita Jurkšienė.

KTU „Studijų ir studentų“  kriterijuje šiemet pakilo trejomis pozicijomis aukščiau, pagerinęs įvertį beveik 10-čia vertinamųjų balų. Tai yra didžiausias teigiamas pokytis iš visų reitinguotų šalies universitetų.

Ne mažiau džiuginantis pokytis įvyko ir „Konkuravimo tarptautinėje studijų erdvėje“ kriterijuje, kuriame KTU pakilo net per dvi pozicijas ir šiais metais yra įvertintas stipriausiai tarptautinėje studijų erdvėje konkuruojančiu universitetu šalyje.

Šiuo kriterijumi reitingo organizatoriai siekia įvertinti universiteto tarptautinių studijų kokybę bei  pasiruošimą dėstyti studijų programas užsienio kalba, gebėjimą prisitraukti užsienio studentus ir dėstytojus, kuriamas galimybes studentų ir akademinių darbuotojų mobilumui.

„Atsižvelgiant į neseniai patvirtintą naująją KTU strategiją, kurioje tarptautinio įvaizdžio stiprinimą išskyrėme vienu svarbiausių veiklos prioritetų, toks reitingų pokytis mums tikrai svarbus ir reikšmingas. Tapome šiuo metu kuriamo Europos Universiteto (ECIU University) dalimi, sėkmingai atliepiame užsienio studentų poreikius, periodiškai didiname tarptautinių ekspertų skaičių prioritetinėse studijų ir mokslo srityse, supratingai priimame ir skatiname kultūrinę įvairovę – visa tai ir dar daugiau lemia Universiteto gebėjimus tapti lygiaverčiu partneriu užsienio rinkų aukštosioms mokykloms“, – sako L. Jurkšienė.

Pagerindamas bendrąjį įvertį KTU išliko antroje pozicijoje „Alumnų kuriamos pridėtinės vertės ir darbdavių vertinimo“ kriterijuje. Daugiau nei 80% apklaustų darbdavių nurodė, kad KTU absolventai atitinka šiandieninius kompanijų poreikius.  

Kaip ir keletą pastarųjų metų, KTU pagerino įverčius „Mokslo, meno ir/ar sporto veiklos bei personalo pasiekimų“ kriterijuje. Tai atspindi didėjančią tyrėjų mokslinių darbų rezultatų kokybę bei augantį nacionalinių ir tarptautinių premijų bei apdovanojimų, skiriamų KTU mokslininkams, skaičių.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Prekės pigiau:
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą