Sveikata

Multivitaminai ir jų vartojimas

Multivitaminai ir multimineralai yra dažniausiai vartojami maisto papildai visame pasaulyje. Per pastaruosius kelis dešimtmečius jų populiarumas išaugo labai reikšmingai. Multivitaminai yra papildai, kuriuose yra daugybė skirtingų vitaminų ir mineralų. Kadangi nėra jokio standarto, kuris galėtų apibrėžti ir įtvirtinti, kas išskirtinai turėtų būti vadinama multivitaminais, jų sudedamosios dalys kinta atsižvelgiant į gamintoją ir konkretų produktą.

Multivitaminai šiandien yra prieinami pačiomis įvairiausiomis formomis – juos galima įsigyti tabletėmis, kapsulėmis, kramtomaisiais guminukais, milteliais ir skysta forma. Daugumą multivitaminų rekomenduoja vartoti kartą arba du kartus per dieną, tačiau visuomet labai svarbu susipažinti su gamintojo nurodytomis rekomendacijomis. Šiomis dienomis multvitaminus galima įsigyti tiek vaistinėse, tiek ir prekybos centruose ar specializuotose internetinėse parduotuvėse.

Mūsų sveikatai ypatingai svarbūs yra 13 vitaminų ir apytiksliai 15 mineralų. Dauguma jų padeda gaminti enzimus ir hormonus, pagerina imuninę sistemą ir palaiko tinkamas mūsų nervų bei organų funkcijas. Kiekvieno iš mūsų organizmui taip pat reikia maistingųjų medžiagų reprodukcijai, palaikymui, augimui ir pagrindinių organizme vykstančių procesų užtikrinimui.

Tačiau labai svarbu atminti, kad visuomet didžiausia dalis vitaminų ir mineralų turėtų būti gaunami su mūsų kasdien vartojamu maistu. Tai reiškia, kad multivitaminai ir bet kurie kiti maisto papildai niekuomet neturėtų tapti tikro maisto pakaitalu. Taigi, subalansavus kasdienės mitybos racioną, multivitaminai gali būti mūsų mitybos papildinys, kuris užtikrina, kad mūsų organizmas kasdien gautų visas jam būtinas maistingąsias medžiagas.Plačiau apie multivitaminus skaitykite: Sapiens multivitaminai

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą