Studijos - Karjera

MRU Viešojo saugumo akademijos dekanė profesorė Snieguolė Matulienė: pakopiniame pareigūnų rengimo modelyje labai svarbu užtikrinti tęstinumą visose trijose rengimo pakopose

Mažeikių rajone žuvęs policijos pareigūnas Saulius Žymantas yra Mykolo Romerio universiteto alumnas. „Visa universiteto akademinė bendruomenė didžiuojasi ir reiškia gilią užuojautą artimiesiems dėl netekties.  S.Žymantas baigęs studijas universitete tapo vienu geriausių Lietuvos kinologų, daugiau kaip dešimt kartų skatintas“, – sako S. Matulienė.  
Pasak dekanės, šiuo metu pareigūnų rengimo procese universitete dalyvauja ir Policijos departamentas, yra pasirašoma trišalė studijų sutartis. Kaip partneris Policijos departamentas besąlygiškai ir dabar įsitraukia ir dalyvauja pareigūnų rengimo procese. „MRU vykdo ne vieną studijų programą, susijusią su teisėsaugos institucijomis, ir kitose programose turi labai dalykiškus, konstruktyvius santykius su partnerinėmis institucijomis dėl studijų proceso organizavimo. Su socialiniais partneriais nuolat diskutuojama, kaip gerinti studijų kokybę, visuomet atsižvelgiama į būtinų kompetencijų suteikimą pagal partnerių išsakytus poreikius“, – sako S. Matulienė.

S. Matulienė sako, kad kalbant apie pakopinį pareigūnų rengimo modelį labai svarbu užtikrinti studijų tęstinumą visose trijose pakopose, o MRU vadovaudamasi akademiniais standartais užtikrina būtent universitetinio išsilavinimo kokybę. „Viduriniosios grandies pareigūnų rengimui vidaus reikalų sistemos poreikiams profesinio bakalauro išsilavinimo pakanka, tačiau jei kalbame apie reikalavimus asmenims siekiantiems užimti vadovaujančias pareigas minimoje statutinėje sistemoje (aukščiausio lygio pareigūnai), jiems vis dar keliamas reikalavimas turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, todėl net ir įsteigus kolegiją svarbu numatyti universitetinių studijų tęstinumo galimybes universitete baigus kolegines studijas“, – pastebi S. Matulienė.

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą