Gamta ir gyvūnai

Moldovos įstaigas švaria energija aprūpins lietuvių įrengtos saulės elektrinės

Šešios Moldovoje įsikūrusios įstaigos – trys generalinės inspekcijos avarinėms situacijoms pastatai, kultūrinis centras ir dvi ligoninės – netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet“.

Bendrovės skaičiavimais, įrengta saulės elektrinė tieks daugiau kaip 509 000 kWh elektros energijos per metus, o tai užtikrins 45 proc. šešių įstaigų metinių elektros energijos poreikių. Iki šiol šios institucijos buvo priklausomos nuo elektros energijos tik iš tinklo.

Projekto, kurio tikslas – sumažinti Moldovos Respublikos energijos vartojimo intensyvumą, didinant atsinaujinančių energijos išteklių elektros energijos gamybą ir vartojimą, įgyvendinimo darbai prasidėjo pernai rugpjūtį. Planuojama, kad saulės elektrinė bus įrengta šiemet rugpjūtį. Projektai finansuojami Klimato kaitos programos lėšomis, kurias administruoja Lietuvos Respublikos Aplinkos Ministerijos Aplinkos Projektų Valdymo Agentūra (APVA). Dalį lėšų skiria ir bendrovė „Solet“ kartu su partneriais“.

Nuo 2018 metų „Solet“ jau yra įgyvendinusi 16 dvišalių vystomojo bendradarbiavimo projektų kitose šalyse, tokiose kaip Sakartvelas, Moldova, Armėnija, Nigerija. Jose bendrovė įrengė virš 60 elektrinių mokyklose, vaikų darželiuose, karo pabėgėlių stovyklose, ligoninėse ir kitose įstaigose.

Pranešimą paskelbė: Vilius Mackonis, MB Komunikacijos agentūra VIRTUOZAI

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą