Studijos - Karjera

Mokytojai ministerijai pateikė šių metų derybų reikalavimus

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) šiandien išsiuntė derybinius reikalavimus kitą savaitę pradedamoms deryboms dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties. Pirmas derybinis susitikimas įvyks vasario 25 d.

Derybose dėl sutarties pakeitimų ir papildymų kartu su LŠMPS dalyvaus ir kitos švietimo ir mokslo darbuotojus vienijančios profesinės sąjungos.

„Reikalavimai suformuoti pagal mūsų parengtą švietimo viziją 2025. Vienas iš esminių siūlymų – įvesti bazinį pareiginį atlyginimą mokyklų, darželių mokytojams ir pagalbos mokiniui specialistams“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

Pasak E. Milešino, susitarimas dėl iškeltų reikalavimų leistų pabaigti niekaip nesibaigiančią švietimo reformą.

„Švietimo sistemoje tris dešimtmečius tvyro įtampa, nežinia ir neužtikrintumas. Vyksta reforma be aiškių tikslų, ambicijos ir vizijų. Dabartinėje ekonominėje situacijoje turime unikalią galimybę bent vienoje srityje pabaigti reformą ir pasiekti tikslus, taip svarbius šalies ateičiai“, – įsitikinęs E. Milešinas.

Kaip teigia LŠMPS pirmininkas, tiek šalies Prezidentas Gitanas Nausėda, tiek Premjeras Saulius Skvernelis supranta, jog nuo švietimo sistemos ateities priklauso visos šalies ateitis.

Kadangi LŠMPS nariai yra ir aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos, derybose bus svarstomi ir jų iškelti reikalavimai. Visi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai iškelti reikalavimai skelbiami viešai LŠMPS svetainėje adresu www.svietimoprofsajunga.lt.

EBPO 2015 m. tyrimas įrodė, kad mokinių pasiekimams pakilus iki EBPO šalių vidurkio ir išliekant visoje šalyje – per 10 metų tos šalies BVP išauga tiek, kad švietimo išlaidos atsiperka.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Pranešimą paskelbė: Egidijus Milešinas, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą