Studijos - Karjera

Mokytoja apie VU Matematikos ir informatikos fakulteto konferenciją Palangoje: „Tai matematikos ateitis“

Šiuo metu šalyje vykstantys vienuoliktokų tarpiniai patikrinimai jau sukėlė nemažai kalbų. Daug nepasitenkinimo sulaukė matematikos užduotys, apie jas savo mintis išsakė ir moksleiviai, ir mokytojai, ir pats švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Ši tema buvo aptarta ir Palangoje vykstančioje konferencijoje „Studijos ir mokslas VU Matematikos ir informatikos fakultete 2024“, į kurią susirinko beveik 80 mokytojų ir mokinių iš įvairių Lietuvos kampelių: Kauno, Vilniaus, Kėdainių, Lazdijų, Neringos, Palangos, Pagėgių, Kelmės. Mokytojai pasisakė, ką mano apie tarpinių patikrinimų užduotis, ir dalijosi mintimis, kodėl matematikos konferencijos yra reikalingos.

Matematikos mokytoja iš Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos Diana Kapica pedagoge dirba 4 metus. Ji sakosi peržiūrėjusi tarpinio patikrinimo užduotis ir pritarianti nuomonei, kad veikiausiai buvo sumaišytos A (išplėstinio) ir B (bendrojo) kursų užduotys: „Mokiniai, patikrinimą turėję vakar ir užvakar, jautė skirtumą“, – sako mokytoja. Vis dėlto pedagogė atvirauja, kad atvedusi vaikus į matematikos konferenciją nori jiems parodyti, jog patikrinimai nėra svarbiausias dalykas, kaip ir tai, kiek balų jie surinks. Mokytoja teigia norinti, kad, pasirinkę mokytis ne pačius lengviausius matematikos ir informatikos dalykus, moksleiviai siektų savo tikslų ir neklausytų visuomenės nuomonės. Konferencijoje D. Kapicai labiausiai patiko Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto profesoriaus Alfredo Račkausko pranešimas „Apie tikimybių mokymą mokykloje“. Mokytoja teigia, kad profesoriaus paskaita atgaivino seniai pamirštas, bet žinomas tiesas, kurias ji žada pritaikyti pamokose. D. Kapica mano, kad dalyvavimas tokiuose renginiuose jai kaip pedagogei padeda praplėsti akiratį ir pasitikrinti, ar eina tinkama linkme.

Kita konferencijoje dalyvaujanti mokytoja Jovita Andrijauskienė, dirbanti Kelmės profesinio rengimo centre, išsprendusi B lygio matematikos patikrinimo užduotis buvo nemaloniai nustebinta: „Bendrojo kurso užduotys neatitinka programos, jos sudarytos nekorektiškai ir manyčiau, jog paskutinėje užduotyje yra klaida, greičiausiai korektūros“, – atvirai sako pedagogė. J. Andrijauskienė teigia VU Matematikos ir informatikos fakulteto organizuojamose konferencijose dalyvaujanti kasmet: tiek vykstančioje gruodžio mėnesį, tiek pavasarį. Paklausta, kodėl mano, kad organizuoti ir dalyvauti tokiuose renginiuose svarbu, mokytoja drąsiai teigia: „Tai matematikos ateitis.“ Konferencijoje pedagogei taip pat labiausiai patiko prof. A. Račkausko pranešimas. „Jo paskaita turi filosofinę reikšmę, visi A. Račkausko pranešimai nėra tušti, visada pagrįsti istorija ir ištakomis, apie bet ką kalbėdamas jis visada šneka pagrįstai“, – komplimentų VU Matematikos ir informatikos fakulteto profesoriui negailėjo daug metų pedagoge dirbanti moteris.

Kasmet Palangoje organizuojamoje matematikos konferencijoje „Studijos ir mokslas VU Matematikos ir informatikos fakultete“ mokytojams ir mokiniams  pristatyti „Kengūros“ ir tekstinių uždavinių pavyzdžiai, kalbėta apie kvantinius skaičiavimus, tikimybių teoriją, mokiniams surengtas individualus protmūšis apie matematiką.

Pranešimą paskelbė: Benita Kaselytė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą