Studijos - Karjera

Mokslo metai prasideda anksčiau: AISV mokiniai į suolus sugrįžo rugpjūtį

Sostinėje veikianti Tarptautinė Amerikos mokykla (AISV) šiemet pirmoji Lietuvoje skelbia mokslo metų pradžią. Mokslo metai šioje ugdymo įstaigoje įprastai prasideda šiek tiek anksčiau nei lietuviškose mokyklose – vyresnės klasės pradeda mokslus jau rugpjūčio 26 dieną.

Įkvepiantys svečiai pirmąją mokslų dieną ir motyvaciniai pokalbiai

Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje mokslo metų pradžia švenčiama kiek kitaip: pirmąją mokslų dieną moksleiviai suburiami pokalbiams su kviestiniais įkvepiančiais žmonėmis, mokytojai veda kūrybines ir bendruomeniškumą stiprinančias pamokas, kad naujai atėję mokiniai ir sugrįžusieji po vasaros atostogų  geriau susipažintų vieni su kitais ir mokytojais.

Pasak AISV direktoriaus pavaduotojos užklasinei veiklai  Jolitos Norkūnaitės, šiemet į mokyklą sugrįžę 6-12 klasių mokiniai apie motyvaciją, sunkumų nugalėjimus, ryžtingumą, pasiekimus kalbėsis su grupės „The Roop“ nariais. Pradinių klasių moksleiviai svečiuose sulauks vaikų literatūros autoriaus, tarptautinės humanitarinės teisės specialisto, profesoriaus, publicisto Justino Žilinsko, su kuriuo diskutuos apie motyvaciją ir kūrybiškumą.

Svarbiausia – detalių scenarijų parengimas

Mokyklos direktoriaus Stephano Ruzo teigimu, mokyklos vadovybė vasarą skyrė įvairių galimų mokslo metų scenarijų planavimui ir pasirengimui jiems.

„Šių metų pasiruošimas buvo intensyvesnis, teko apgalvoti daug neeilinių aspektų, kad mokymosi procesas bet kokiomis aplinkybėmis vyktų sklandžiai. Inicijavome ir dalyvavome daugelyje vaizdo pokalbių su kitomis skirtingose užsienio šalyse veikiančiomis tarptautinėmis mokyklomis, konsultavomės su medikais, kad pasiruoštume ir sukurtume konkretų planą, kaip elgsimės ištikus vienokiai ar kitokiai situacijai“, – sakė mokyklos vadovas.

„Prasidėjus mokslo metams, patikrinsime visų mokinių žinių lygį. Įvertinsime, kaip jie išmoko pavasarį dėstytą kursą ir kaip įsisavino nuotoliniu būdu pateiktas žinias“, – sakė S. Ruzas.

Pasak AISV direktoriaus, detalus veiksmų planas, esant skirtingiems COVID-19 plitimo atvejams, yra parengtas, todėl ugdymo procesas tikrai nesustos.

„Remdamiesi patirtimi, specialistų konsultacijomis, valstybinių ir tarptautinių organizacijų rekomendacijomis, esame pasirengę penkiems skirtingiems scenarijams: pamokoms vykstant mokykloje, atsiradus COVID-19 simptomams mokytojui ar mokiniui, susirgus COVID-19 mokytojui ar mokytojui, valstybei nusprendus iš dalies uždaryti mokyklas arba pereiti prie nuotolinio mokymosi“, – pasakojo tarptautinės mokyklos vadovas.

S. Ruzo teigimu, šiemet įprasta AISV rutina keisis, visa mokyklos bendruomenė mokslo metus pradės laikydamiesi nustatytų taisyklių:

  • mokiniai ir mokytojai dirbs ne tik mokyklos viduje, bet ir išnaudos visą jos teritoriją;
  • įeinant į mokyklos teritoriją visiems bus matuojama temperatūra;
  • į mokyklos teritoriją tėvai nebus įleidžiami;
  • siekiant apriboti tiesioginį kontaktą, mokiniai bus suskirstyti į mažesnes grupes pagal klases ir amžių;
  • visi 5-12 klasių mokiniai ir mokytojai privalės dėvėti kaukes ar burnos apdangalus;
  • prie kiekvienos patalpos įrengtame rankų dezinfekavimo punkte privaloma dezinfekuoti rankas prieš įeinant į kiekvieną klasę ar kitą mokyklos patalpą;
  • bus reguliuojamas srautas mokyklos patalpose, koridoriuose ir prie įėjimų. Tokiu būdu bus siekiama išvengti susibūrimų;
  • kabinetai bus dezinfekuojami po pamokų ar kitokios veiklos juose;
  • tvarkaraštis bus koreguojamas pagal poreikį;
  • prireikus mokiniams ir mokytojams bus atliekamas COVID-19 testas.

Patirtis po ilgalaikio nuotolinio mokymosi parodė, kad mokymosi procesui ir patiems mokiniams itin svarbus tiesioginis bendravimas.

„Aiškiai supratome, kad nuotolinio mokymosi periodu šeimoms padeda tiesioginis bendravimas. Dėl to sustiprinome interneto ryšį, kad prisijungti prie serverių būtų lengviau, įdiegėme naują patogesnę programinę įrangą, įsigijome daugiau planšetinių kompiuterių ir mikrofonų, kad mokytojams būtų kuo patogiau kalbėtis su mokiniais internetu akis į akį“,  – vardijo S. Ruzas.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą