Studijos - Karjera

Moksleiviai Vyriausybėje vertino koronaviruso situacijos valdymą Lietuvoje

Rugpjūčio 24-28 dienomis jau 12-ą kartą vyko aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 baigiamųjų klasių moksleivių turėjo unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbo viešajame sektoriuje principais.

Projekte dalyvavo motyvuoti, gerai besimokantys ir visuomeniškai aktyvūs moksleiviai iš visos Lietuvos, kurie savaitę praleido bendraudami su ministrais, ministerijų ir kitų institucijų darbuotojais, skirtingų sričių specialistais.

Projekto veiklose šiemet daugiausia dėmesio buvo skiriama koronaviruso situacijos valdymui Lietuvoje. Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su ekstremalios situacijos šalyje valdymo užkulisiais, diskusijose aptarti, kaip koronavirusas paveikė sveikatos apsaugos sistemą, įvairius verslo sektorius, švietimo sistemą ir kitas sritis.

Savo įžvalgomis, vertinimais ir pasiūlymais dalyviai pasidalino baigiamojoje projekto diskusijoje, kurią moderavo žurnalistė Rasa Tapinienė. Moksleiviai stengėsi nuspėti situaciją Lietuvoje po metų, jei pandemija vis dar nebus įveikta, o vakcina dar nebus naudojama. Išsakytas dalyvių mintis ir pasiūlymus vertino renginyje dalyvavę Vyriausybės kanceliarijos ir ministerijų atstovai, pripažinę, kad projektas buvo naudingas ir jiems, nes leido suprasti, kaip dabarties iššūkius ir problemas mato ir kokius sprendimus siūlo pilietiški jaunosios kartos atstovai.

Per 12 metų projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jau dalyvavo, su valstybės politine veikla susipažino ir tapti aktyviais piliečiais paskatinti buvo 358 moksleiviai.

Projektą organizavo Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą