Niujorkas ir Kembridžas, Masačiusetso valstija / ACCESSWIRE / 2022 m. balandžio 15 d.
Moderna, Inc. (NASDAQ:MRNA), biotechnologijų bendrovė, pirmoji sukūrusi informacinės RNR terapinius metodus ir vakcinas, praneša apie pirmojo etapo klinikinio tyrimo dalyvius, kuriems suleistos gripo vakcinų kandidačių mRNR-1020 ir mRNR-1030 dozės. Tai – reikšmingas žingsnis į priekį kuriant efektyvesnę sezoninio gripo vakciną, mat nepaisant turimų gripo vakcinų, pasaulyje gripas kasmet sukelia 3-5 mln. sunkių susirgimų ir 290 000 – 650 000 su gripu siejamų mirčių nuo kvėpavimo takų ligų.
Esminis šių dviejų vakcinų kandidačių išskirtinumas yra tas, kad jos taikosi į jautriausias gripo viruso dalis –specifinius hemagliutinino ir neuraminidazės antigenus, kurie yra visam viruso gyvavimo ciklui labai svarbūs pagrindiniai gripo paviršiaus glikoproteinai.
Siekiama geresnio imuninio atsako
Šio atsitiktinių imčių, tyrėjui aklo, dozei nustatyti skirto klinikinio tyrimo pirmojo (iš dviejų) etapo metu bus vertinamas vienos mRNR-1020 arba mRNR-1030 dozės saugumas, reaktogeniškumas ir imunogeniškumas sveikiems 18 metų ir vyresniems suaugusiems JAV gyventojams. mRNR-1020 ir mRNR-1030 kandidačių sudėtyje yra po aštuonias mRNR skirtingomis dozėmis ir santykiu, šių mRNR taikinys – hemagliutininas ir neuraminidazė. Panašiai kaip ir „Moderna“ gripo vakcinos kandidatė mRNR-1010, mRNR-1020 ir mRNR-1030 taikysis į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojamas gripo padermes, įskaitant sezoninio gripo A/H1N1, A/H3N2 ir B/Yamagata bei B/Victoria gripo padermes. Bendrovė ketina į tyrimą įtraukti apie 560 tiriamųjų.
„Džiaugiamės galėdami pasitelkti „Moderna“ mRNR platformą ilgalaikiams planavimo bei gamybos iššūkiams, susijusiems su sezoninio gripo vakcinų kūrimu, spręsti. Manome, kad savo taikiniais pasirinkdami tiek hemagliutininą, tiek neuraminidazę, galime pasiekti geresnį imuninį atsaką ir didesnį vakcinos efektyvumą prieš paplitusias gripo padermes nei tradicinės gripo vakcinos. Be to, tikimės, kad mūsų platformos lankstumas, kai ji gali nusitaikyti iš karto į kelias padermes, ir sparčios gamybos galimybės palengvins vakcinos, skirtos šiuo metu vyraujančiai ir paplitusiai gripo padermei, gamybą“, – teigė „Moderna“ vyriausiasis vykdantysis direktorius Stéphane Bancel.
Tikslinis poveikis geresnei apsaugai
Žmones užkrečia trys pagrindiniai gripo virusų tipai (A, B ir C), iš kurių A ir B gripo virusai yra atsakingi už didelį sergamumą ir mirtingumą. Nors A ir B tipo gripo virusai sukelia sezoninio gripo epidemijas, būtent A gripo virusai lemia daugiau nei 95 proc. su gripu siejamų suaugusiųjų hospitalizacijų atvejų. A ir B gripo virusai turi du pagrindinius paviršiaus glikoproteinus, kurie yra labai svarbūs per visą viruso gyvavimo ciklą: hemagliutininą (HA) ir neuraminidazę (NA).
Nors gerai žinoma, kaip svarbu vakcinomis veikti viruso HA, turimi duomenys rodo, kad NA taip pat bus svarbus vakcinų taikinys, nes jis lėčiau mutuoja, o antikūnai prieš neuraminidazę slopina kelis viruso gyvavimo ciklo etapus ir taip padeda apsisaugoti nuo infekcijos. Tikslinis poveikis abiem viruso baltymams gali apriboti viruso gebėjimą išvengti šeimininko imuninio atsako dėl mutacijų ir potencialiai užtikrinti geresnę apsaugą.
„Moderna“ nuolat sistemingai tobulina gripo vakciną siekdama geresnio imuninio atsako ir platesnio imunologinio spektro. Nors šiuo metu licencijuojamos gripo vakcinos daugiausia taikosi į viruso HA, mRNR-1020/1030 klinikinio tyrimo metu „Moderna“ prideda neuraminidazės antigenus, taip pasirinkdama vakcinos taikiniu abu pagrindinius glikoproteinus ir paskatindama platų ir stiprų antikūnų atsaką.
Apie „Moderna“
Per 10 savo gyvavimo metų iš informacinės RNR (mRNR) mokslinių tyrimų programas vykdžiusios bendrovės „Moderna“ virto klinikinių vakcinų ir terapinių metodų portfelį valdančia įmone septyniose technologijų srityse, turinčia intelektinės nuosavybės teises įvairiose sferose, įskaitant mRNR ir lipidų nanodalelių formuluotes, integruotą gamyklą, leidžiančią vykdyti klinikinę ir komercinę didelio masto gamybą beprecedenčiu greičiu. Su įvairiais nacionaliniais ir tarptautiniais vyriausybių bei komerciniais partneriais bendradarbiaujanti „Moderna“ galėjo atlikti novatoriškus mokslinius tyrimus bei sparčiai didinti komercinės gamybos apimtis. Visai neseniai sutelkus turimus išteklius bendrovei „Moderna“ pavyko pasiekti, jog būtų užregistruota ir leista naudoti viena pirmųjų ir veiksmingiausių kovai su COVID-19 pandemija skirtų vakcinų.
„Moderna“ mRNR platforma remiasi nuolatiniais pasiekimais bazinėse ir mRNR taikomojo mokslo srityse, vaistų nešėjų technologijose ir gamyboje. Visa tai leido sukurti terapinius metodus ir vakcinas nuo užkrečiamųjų ligų, imuninių ir onkologinių susirgimų, retų ligų, širdies-kraujagyslių bei autoimuninių ligų gydymui. Pastaruosius septynerius metus žurnalas „Science“ išrenka „Moderna“ pažangiausia biofarmacijos sektoriaus darbdave. Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite www.modernatx.com
Teiginiai apie tikėtiną ateitį
Šiame pranešime yra įtraukti teiginiai apie tikėtiną ateitį, kaip jie yra apibrėžti 1995 m. Teisminių ginčų dėl privačių vertybinių popierių reformos akte (su vėlesniais pakeitimais), tame tarpe dėl bendrovės vykdomo sezoninio gripo vakcinų kandidačių (mRNR-1020 ir mRNR-1030) klinikinio tyrimo; tiriamųjų registracijos į šiuos klinikinius tyrimus; galimybių vienoje vakcinoje apjungti kelis antigenus siekiant platesnio imuninio atsako prieš atskiras gripo padermes; galimybių pasiekti geresnę gripo padermių ir vakcinų atitiktį pasitelkiant bendrovės mRNR platformą; sezoninio gripo keliamos naštos bei naudos pasirenkant taikiniais konkrečias gripo padermes. Šiame pranešime spaudai įtraukti teiginiai apie tikėtiną ateitį nėra nei pažadai, nei garantijos, todėl neturėtumėte nepagrįstai pasikliauti šiais teiginiais apie tikėtiną ateitį, kadangi jie yra susiję su žinomomis ir nežinomomis rizikomis, neapibrėžtumu ir kitais veiksniais, daugelio kurių „Moderna“ negali suvaldyti, ir kurie gali iš esmės pakeisti faktinius rezultatus, palyginti su tais, kurie buvo aiškiai įvardyti arba numanomi šiuose teiginiuose dėl tikėtinos ateities. Ši rizika, neapibrėžtumas ir kiti veiksniai apima visas rizikos rūšis ir neapibrėžtumus, kurie yra aprašyti neseniai paskelbtos „Moderna“ metinės ataskaitos „Rizikos veiksnių“ 10-K formoje, kuri buvo pateikta JAV vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC) ir vėlesnėse ataskaitose, kurias „Moderna“ teikia SEC, ir kurias galima rasti SEC tinklalapyje www.sec.gov. Išskyrus įstatymuose nustatytus atvejus, „Moderna“ atsisako bet kokių ketinimų ar atsakomybės atnaujinti ar peržiūrėti bet kokius šiame pranešime spaudai pateiktus teiginius apie tikėtiną ateitį atsiradus naujai informacijai, įvykus naujiems įvykiams ar susiklosčius kitokioms aplinkybėms. Šie teiginiai apie tikėtiną ateitį pagrįsti dabartiniais „Moderna“ lūkesčiais ir yra aktualūs tik remiantis šios dienos turimais duomenimis.
„Moderna“ kontaktai:
Žiniasklaidai:
Mary Beth Woodin
vyr. direktorė, komunikacija
+1 617-899-3991
Mary.BethWoodin@modernatx.com
Investuotojams:
Lavina Talukdar
Vyr. viceprezidentė ir santykių su investuotojais vadovė
+1 617-209-5834
Lavina.Talukdar@modernatx.com
ŠALTINIS: Moderna, Inc.
Žr. visą originalų tekstą accesswire.com:
Pranešimą paskelbė: Ieva Kašauskaitė – Petrauskienė, VšĮ Artlora