Laisvalaikis

MO „Keliaujančio muziejaus“ paskutinė stotelė: duris atveria paroda Šalčininkuose

MO muziejaus projektas „Keliaujantis muziejus“, aplankęs jau septynis Lietuvos miestus ir miestelius, pasiekė paskutinę, aštuntąją šių metų stotelę. Nuo balandžio 17 d. Šalčininkų ir aplinkinių rajonų gyventojai Šalčininkų kultūros centre gali nemokamai pamatyti fotografijos parodos „Permainų šventė“ fragmentus, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, mokymuose ir veiklose visai šeimai.

Balandžio 19 d. 18 val. MO muziejus pakvies į oficialų parodos „Permainų šventė“ atidarymą ir keliaujančio MO muziejaus projekto baigiamąjį renginį, po kurio parodos lankytojų lauks ekskursija su MO gidu.

Mažina kliūtis patirti kultūrą   

2017-aisiais MO pradėtas „Keliaujančio muziejaus“ projektas tapo būdu menui pasiekti ne tik Vilniaus gyventojus, bet ir tuos, kuriems kelionė į sostinėje įsikūrusį muziejų yra dar neprisijaukintas laisvalaikio pasirinkimas.

MO vadovė Milda Ivanauskienė pastebi, kad „Keliaujantis muziejus“ padėjo išeiti iš vilnietiškojo burbulo ir suteikė unikalią galimybę megzti ryšį su lankytojais iš mažųjų miestelių.

„Keliaujančio muziejaus“ sėkmę rodo ne tik gausus parodos lankymas skirtingose Lietuvos vietose, bet ir grįžtamasis ryšys, kurį gauname iš žmonių. Mūsų šalies regionuose vyksta nuostabus ir turtingas gyvenimas, tačiau čia vis dar nėra išnaudojamas milžiniškas potencialas plačiau patirti kultūrą – tai lemia tiek finansiniai, tiek psichologiniai, tiek paprasčiausi geografiniai veiksniai.

Negalime tikėtis, kad nutolusių miestelių gyventojai skubės į Vilnių pasižiūrėti meno parodų, todėl pasirinkome pačias parodas priartinti prie žmonių ir taip formuoti naujus laisvalaikio įpročius“, – pasakoja M. Ivanauskienė.           

Sėkmės sulaukusios edukacijos        

MO muziejaus edukacijų vadovė Jurgita Zigmantė džiaugiasi, kad ypač daug dėmesio sulaukė keliaujančios parodos „Permainų šventė“ kontekste vykstantys užsiėmimai vaikams ir mokymai pedagogams bei kultūros darbuotojams. Prie edukacinių veiklų sklaidos paskutinėje „Keliaujančio muziejaus“ stotelėje – Šalčininkuose – prisideda ir Britų Taryba: jų dėka čia įvyks net 50 papildomų edukacijų.

„Per pastaruosius metus keliaujančią MO muziejaus parodą „Permainų šventė“ Marijampolėje, Molėtuose, Antalieptėje, Akmenėje, Šilutėje, Biržuose ir Druskininkuose pamatė aštuoni tūkstančiai lankytojų, o dar šeši tūkstančiai sudalyvavo edukacinėse veiklose. Džiugu, kad bendradarbiavimo su Britų Taryba dėka galėsime įgyvendinti dar daugiau šių veiklų – tai ypač svarbu kuriant ilgalaikę išliekamąją vertę ir pasibaigus parodai“, – teigia J. Zigmantė.   

Šalčininkuose – dalis MO parodos „Permainų šventė“          

MO muziejaus fotografijos paroda „Permainų šventė“ yra pirmasis bandymas Lietuvoje į šventę pažvelgti taip plačiai – ką, kaip ir kodėl šventėme bei švenčiame ir kaip tai fiksuojama fotografijoje.

Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas.

O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą.

Atkeliauja edukacijos ir užsiėmimai visai šeimai       

MO muziejus nori dalytis savo patirtimi, todėl kviečia Šalčininkų ir aplinkinių rajonų formalaus bei neformalaus ugdymo įstaigas registruotis į nemokamas MO edukacijas, paremtas keliaujančia MO paroda „Permainų šventė“.

Į Šalčininkus atkeliauja ir šeimų pamėgti MO muziejaus savaitgalio užsiėmimai – Šeimų šeštadieniai. Jie vyks balandžio 29 ir gegužės 13 dienomis.

MO muziejaus parodą Šalčininkų kultūros centre bus galima nemokamai aplankyti iki gegužės 28 d.

MO muziejaus projektas „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną“ įgyvendinamas pagal Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonę „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“.

Keliaujančio muziejaus tvarios energijos partneris – „Ignitis grupė“.

Pranešimą paskelbė: Agnė Vidugirytė, MO muziejus

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą