Studijos - Karjera

Minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Ventės ir Nidos švyturių sąšauka

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) toliau prisideda įjungiant istorinius Lietuvos švyturius.

Kovo 11-ąją, Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bus įžiebtas seniausias Lietuvoje Ventės rago švyturys. Tuo pat metu istorine besisukančio švyturio šviesa vėl nušvis ir Nidos švyturys.

Istoriniai švyturiai Lietuvoje nušvinta VILNIUS TECH Elektronikos fakulteto Elektroninių sistemų katedros lektoriaus Tomo Jačionio pastangomis. Mokslininkas yra idėjos „Laisvės švyturiai negęsta“ sumanytojas.

Vasario 16-ąją  inžinieriaus pastangomis kelias valandas jau švietė unikalus besisukančio Nidos švyturio senasis žibintas. Kaip Vasario 16-ąją atrodė istorinė Nidos švyturio šviesa galima pamatyti čia. https://youtu.be/HpxujJUfpsk

Kovo 11-tąją 19 val. kelioms valandoms vėl bus įjungtas senasis lęšis Nidos švyturyje, o Ventės rago švyturys nušvis visam laikui. Šis Kuršių marių laivams kelią rodantis švyturys pastatytas 1860-1862 m., tačiau jau 15 metų neveikė. Švyturio žybsėjimo dažniai yra išsaugoti, jo spindulys nuo šiol bus matomas ne tik mariose bei  Neringoje, bet ir Rusijos Karaliaučiaus srityje.

Unikalus besisukantis Nidos švyturio žibintas laivybai Baltijos jūroje ir Kuršių mariose tarnavo iki 2016 m. pabaigos. Sistema buvo pakeista nustačius, kad optika paseno, išseko lempų atsargos. Nuo to laiko, tamsiuoju paros metu, Nidos švyturio šviesos signalus skleidžia trys dideli šviesos diodų (LED) žibintai: du nukreipti į jūrą ir vienas į marias.

Besisukantis Nidos švyturys yra unikalus Lietuvoje. Kiti šalies švyturiai yra mirksintys.

Pranešimą paskelbė: Neda Černiauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą