Sveikata

Minime Pasaulinę sveikatos dieną: kokie išmanūs nemokami sprendimai padės jaustis geriau?

Karantinas pakeitė ne tik mūsų fizinio aktyvumo ir mitybos įpročius, bet ir emocinę sveikatą. Dirbant namuose, daugelis judame mažiau nei anksčiau, dažniau užkandžiaujame ir patiriame daugiau streso. Visa tai daro didelę įtaką mūsų savijautai. Šiandien minimos Pasaulinės sveikatos dienos proga „Bitės Profai“ siūlo išbandyti programėles, padedančias stiprinti savo kūną, įveikti nerimą ir sveikiau maitintis.

„Aplink netrūksta nerimo šaltinių, todėl patys turime investuoti į geresnę savijautą, kurią sudaro tiek fizinis, tiek emocinis balansas. Jis prasideda nuo gebėjimo valdyti stresą, sveikesnės mitybos, todėl galite išbandyti naują pusryčių receptą, o prieš miegą rasti laiko jogai. Kad ir ką nuspręstumėte daryti – jums tikrai pagelbės nemokami sprendimai išmaniesiems įrenginiams“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.

Emocinė higiena – sveikatos pagrindas

Užsitęsęs karantinas ir nesibaigianti pandemija – didžiulis iššūkis žmogaus emocinei sveikatai. Todėl išmaniųjų programėlių kūrėjai aktyviai kuria naujus produktus, padedančius sumažinti nerimą ir stresą, pagerinti emocinę būseną.

„Tam, kad galėtume įveikti stresą ar nerimą, pirmiausia turime mokėti jį atpažinti. Tai padaryti padeda tokios programėlės, kaip „Daylio“ („Android“ ir „iOS“). Šiame elektroniniame dienoraštyje kasdien galėsite pažymėti savo būseną, elgseną ir ilgainiui stebėti, kaip tam tikra veikla veikia jūsų emocinę sveikatą. Be to, programėlė pateikia ir mėnesinę statistiką bei duoda grįžtamąjį ryšį, pateikdama naudingų patarimų“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Norintiems atsipalaiduoti ir nuvyti neigiamas mintis, verta išbandyti meditaciją. Išmanioji programėlė „Insight Timer“ („Android“ ir „iOS“) pateikia keliasdešimt tūkstančių nemokamų dėmesio sutelkimo, atsipalaidavimo ir kitų meditacijos formų pratimų. Lyginant su populiariausiomis meditacijos programėlėmis „Calm“ („Android“ ir „iOS“ ir „Headspace“ („Android“ ir „iOS“), nauja tai, kad „Insight Timer“ siūlo nemokamus meditacijos kursus ir gausybę psichologų, neuromokslininkų ir dėmesingumo mokytojų diskusijų emocinės sveikatos temomis.

Sportas – geresniam kūno poilsiui

Fizinio aktyvumo nauda sveikatai – nenuginčijama. Jis padeda ne tik kontroliuoti savo kūno svorį bet ir gerina nuotaiką bei suteikia energijos. Kol sporto klubai uždaryti, įvairaus intensyvumo pratimus galite atlikti gryname ore ar tiesiog svetainėje.

„Sporto programėlė gali būti puikus motyvuojantis pagalbininkas, kuris padės treniruotis efektyviau ir trokštamą rezultatą – lankstesnį kūną, stipresnius raumenis ar ramesnes mintis pasiekti greičiau. Žinoma, sportas ir fizinis aktyvumas nebūtinai reiškia nubėgtus kilometrus ir žliaugiantį prakaitą – mankštintis galima pasitelkus ir žemo intensyvumo treniruotes“, – sako L. Štrafėlaitė.

Daugybę įvairių treniruočių, pritaikytų visų lygių sportininkams, rasite „Nike Training Club“ („Android“ ir „iOS“) ir „FitOn“ („Android“ ir „iOS“) programėlėse. Norintiems išmokti jogos pagrindų ar pagilinti jau turimas žinias, rekomenduojame išbandyti „Daily Yoga“ („Android“ ir „iOS“) programėlę. O mėgstantiems ne tik bėgioti, bet ir siekti naujų rekordų, tikrai patiks „Runtastic“ („Android ir „iOS“) ar socialiniu tinklu laikoma „Strava“ („Android“ ir „iOS“).

Geresnei savijautai – ir balansas lėkštėje

Gera savijauta – tai ne tik fizinis ir emocinis balansas, bet ir subalansuotas maistas. Išmaniosios programėlės gali padėti atrasti naujų receptų, stebėti suvartojamų kalorijų kiekį ar išsiugdyti naujų bei sveikų įpročių.

„Bitės Profė“ pradedantiesiems namų virtuvės šefams rekomenduoja išbandyti „Kitchen Stories“ („Android“ ir „iOS“) programėlę, kur prie kiekvieno recepto pateikiami gaminimo instrukcijos vaizdo įrašai. Kita programėlė – „Tasty“ („Android“ ir „iOS“) be to, kad siūlo gaminimo instrukcijos vaizdo įrašą, turi patogius filtrus. Jie leidžia ne tik greičiau rasti, bet netgi paslėpti tam tikrus receptus, jei, pavyzdžiui, esate vegetaras ir programėlėje nenorite matyti patiekalų su mėsa.

Norintiems stebėti suvartojamų kalorijų kiekį ir svorio pokyčius, taip pat gali rasti išmanių sprendimų: išmaniąsias programėles „MyFitnessPal“ („Android“ ir „iOS“) arba „Lifesum“ („Android“ ir „iOS“).

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą