Studijos - Karjera

Mergaičių akademijos sumanytoja: „8 iš 10 mergaičių nemano esančios gražios“

Net 8 iš 10 mergaičių nemano esančios gražios. 8-12 metų mergaitės jau turi įvairių kompleksų ir priekaištų sau dėl išvaizdos, besikeičiančio kūno. Tai būtina keisti – įsitikinusi šią vasarą vykusios stovyklos mergaitėms sumanytoja Eglė Vaitiekūnaitė-Šiuškienė. Didesnio nei planuota susidomėjimo, beveik 150 dalyvių ir teigiamų mergaičių tėvų vertinimo sulaukusi stovykla įkvėpė jos organizatorius steigti ir jau rudenį atidaryti visus metus veikiančią moteriškumo ugdymo akademiją.

Apie moteriškumo pagrindus pradedama kalbėti per vėlai

„Idėja organizuoti stovyklą mergaitėms, kurioje kalbama moteriškumo, grožio ir meilės sau temomis kilo labai organiškai. Pati esu dviejų mergaičių mama. Vyresnėliai jau devyneri ir tai, mano nuomone, yra pats geriausias metas su visu tuo susipažinti. Stovykloje palietėme dalykus, kurie ne tik man, bet ir kitiems tėvams atrodo labai svarbūs: tai yra bręstančio kūno higiena ir lytiškumas, laikysenos pagrindai, mankštos svarba, moters grožis, kaip jausmas, o ne tik vizualinė išraiška, saviraiška ir viešasis kalbėjimas, meilė sau. Tai yra labai plačios, visa apimančios temos, kurios suteikia labai daug pasitikėjimo savimi jau suaugusioms moterims“, – kalba Eglė Vaitiekūnaitė-Šiuškienė.

Jos vadovaujamos natūralios kosmetikos „Manilla” gamintojos patalpose organizuotos vasaros dienos stovyklos grupės užsipildė vos per pirmąsias dvi savaites: „Sulaukėme tėvų skambučių, kurie domėjosi stovyklos užsiėmimų temomis ir džiaugėsi radę, tai ko seniai ieškojo. Tai labai nustebino, nes įvairių formatų stovyklų vaikams šiuo metu organizuojama daug, tačiau apie moteriškumo pradmenis kalbančių edukacijos projektų trūksta. Temos, kurias palietėme yra labai jautrios ir aktualios, tačiau apie tai šiuo metu kalbama tik su jau suaugusiomis moterimis per moteriškumo stovyklas: kaip išreikšti save, kaip savimi pasirūpinti, kaip ugdyti pasitikėjimą ir meilę sau. Iš esmės apie tai pradedame kalbėti per vėlai: kai jau iškyla problemos, kurias turime spręsti. O kas jei atsakymus į klausimus apie save ir savo kūną būtume turėję, kur kas anksčiau, kai tai buvo labai svarbu? Juk tuomet niekas neišmuštų iš vėžių“, – savo patirtimi dalinasi bendrovės Dermofaktorius“ generalinė direktorė.

Mergaites stovykloje, kiekviename žingsnyje, lydėjo profesionalios grožio ir šokio pedagogės, kurios stengėsi padrąsinti ir įkvėpti: „Kai pradėjome su stovyklos dalyvėmis kalbėtis moteriškumo temomis, iš pradžių buvo gana sunku. Jos visos buvo šiek tiek susigūžusios, su savais kompleksais. Įsivaizduokite tik apytiksliai dvi iš dešimties mergaičių, paklaustos, pasisakė, jog jaučiasi gražios. Visos kitos turėjo sau įvairių priekaištų dėl išvaizdos, besikeičiančio kūno. Kai kurios mergaitės dėl augančios krūtinės drovėjosi išsitiesti. Tai yra neįtikėtina! Ir kaip nuostabu, kai praėjus dviems savaitėms po pirmosios stovyklos pamainos, viena iš mamų dalinasi, jog dukra iki šiol vaikšto pasitempusi, pakelta galva, nes prisimena dalykus, kuriuos išmoko. Juk tos mergaitės labai imlios, jos viską, ką mato ir girdi aplink, sugeria į save be filtro“. 

Didelis susidomėjimas paskatino įkurti moteriškumo akademiją

„Tik prasidėjus šiam projektui labai norėjau, jog jis būtų tęstinis. Pamatę didelį susidomėjimą ir informacijos apie moteriškumo ugdymą poreikį rudenį atversime „M akademiją. Joje tęsime pradėtą pokalbį apie vidinį ir išorinį grožį bei jų dermę, mergaitės turės saugią aplinką, kurioje galės laisvai klausti ir sužinoti, gauti visus atsakymus čia ir dabar joms priimtinu būdu. Norime įkvėpti jaunas mergaites pamilti save ir vertinti net didžiausius trūkumus, suteikti joms fundamentalius įgūdžius, leisiančius ateityje tapti stipriomis ir nepriklausomomis moterimis“, – dalinasi Eglė Vaitiekūnaitė-Šiuškienė. 

Rudenį veiklą pradėsiančioje moteriškumo akademijoje 8-14 m. amžiaus mergaičių lauks stiliaus ir įvaizdžio pamokos, praktinė informacija apie kūno higieną, fizinis lavinimas, pamokos apie plaukų priežiūrą ir šukuosenas bei, meilės sau kursas, viešojo kalbėjimo subtilybės, etiketo bei tikslų išsikėlimo ir įgyvendinimo edukacija. Pamokas ves baleto mokytoja, šokėja Henrita Ignatavičienė, grožio ekspertė Indrė Šruboks ir kitos įkvepiančios asmenybės bei savo srities profesionalės. Daugiau informacijos apie akademija – www.makademija.lt

Pranešimą paskelbė: Renata Keršienė, „AR Consulting“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą