Sveikata

Medicinos turistai ir per šventes sugrįžę emigrantai: TOP 3 odontologinės paslaugos

Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad beveik trečdalis gyventojų nepasirūpina tinkama dantų priežiūra, dantis valo tik kartą per dieną. Todėl natūralu, kad pagal „Eurostat“ pateikiama statistiką, Lietuva yra trečia šalis Europos Sąjungoje, kurios piliečiai dažniausiai lankosi pas odontologą. Vidutiniškai vienas šalies pacientas pas dantų gydytoją apsilanko bent 1,6 karto per metus. Šią statistiką papildo ir šventiniu laikotarpiu namo iš svetur grįžtantys emigrantai, dantų gydymo paslaugas besirenkantys tėvynėje bei užsienio svečiai – medicinos turistai.

Praėjusių metų pabaigoje per didžiausias metines šventes tradiciškai odontologijos klinikas užplūdo emigrantų banga, į Lietuvą sugrįžusių ne tik aplankyti artimųjų, bet ir pasirūpinti savo šypsena.

„Gruodis odontologijos klinikoms buvo pats darbymetis. Paskutinę savaitę prieš šventes paprastai jau būna užpildytos visos vietos. Paklausiausios odontologijos paslaugos yra dantų implantacija, estetinė odontologija, procedūros su daline ir pilna nejautra. Pastebime, kad vis daugiau atvyksta ir svečių iš užsienio šalių, taip vadinamų medicinos turistų“, – tendencijas komentavo odontologijos klinikos „Neodenta“ vadovė Eglė Kunčiuvienė.

Kasdienės paslaugos, tokios kaip karieso gydymas ar burnos higiena beveik nekonkuruoja užsienio rinkoje, todėl emigrantai dažnai renkasi negaišti laiko šioms paslaugoms ir atostogų vien tam neplanuoja. Tačiau estetinių procedūrų ir dantų implantacijos paslaugų paklausa metams bėgant nuolat auga, nes jos gerokai pigesnės nei užsienio šalyse.

Dantų implantus svarbu rinktis išmaniai

Nors daugelis svetur gyvenančių šalies gyventojų atostogas Lietuvoje planuoja taip, kad spėtų įsidėti implantus, į šią procedūrą vis dar žvelgiama su tam tikru nepasitikėjimu. Vienas iš populiariausių mitų, kad dantų implantacijos operacija yra skausminga. Tačiau taip galvoti yra klaidinga, nes šiandien visuomet yra pasitelkiama nejautra.

Specialistai tokias baimes laiko nepagrįstomis. Svarbiausia, tinkamas implantų parinkimas.

„Šiuo metu rinkoje yra ganėtinai platus implantų pasirinkimo spektras. Skirtingi specialistai pirmenybę teikia vis kitokiems privalumams. Kaip bebūtų, nė vieni dantų implantų gamintojai negali pasiūlyti universalaus implanto, kuris tiktų visose klinikinėse situacijose. Naudojant įvairius dantų implantus individualiai klinikinei situacijai spręsti, galime išvengti papildomų chirurginių procedūrų, sutrumpinti prigijimo laikotarpį, sumažinti diskomfortą, užtikrinti, kad implantas būtų ilgaamžis. Todėl į savo sveikatą reiktų investuoti išmaniai“, – sako „Neodenta“ gydytojas burnos chirurgas Remigijus Urbonas.

Naujiena – cirkonio implantai

Šiandieninėje rinkoje dantų implantų gamintojai siūlo bent kelių skirtingų medžiagų pasirinkimus: titano, porceliano arba neseniai implantams pradėto naudoti cirkonio.

Titanas iš kitų medžiagų išsiskiria tuo, kad yra tvirtas bei patvarus, puikiai sugyja su kauliniu audiniu, tačiau tuo pačiu ir lengvas, atsparus korozijai bei nesukelia jokių alerginių reakcijų.

Nors titaniniai dantų implantai šiuo metu yra patys populiariausi, rinkoje pamažu įsitvirtina ir pagaminti iš cirkonio oksido keramikos implantai – balti ir itin tvirtos medžiagos.

 „Cirkonio keramika nėra veikiama organizmo procesų, ant jos ženkliai rečiau kaupiasi apnašos. Todėl itin sumažėja aplinkinių audinių uždegimo tikimybė. Tyrimai parodė visišką cirkonio implantų suaugimą su kaulu be jokių uždegimo požymių ar reakcijų į svetimkūnį, todėl nesukelia alergijų. Kadangi cirkonio keramikoje nėra metalo, ji yra atspari korozijai. Dėl spalvos panašumo į natūralius dantis, ši medžiaga yra geras sprendimas klinikinei situacijai, reikalaujančiai maksimalių estetinių rezultatų“, – komentuoja specialistas.

R. Urbonas pabrėžia, kad individualiai parinkti tinkamiausią dantų implantą gali implantuojantis gydytojas, atlikęs rentgenologinius ir klinikinius tyrimus, leidžiančius išsamiai įvertinti paciento dantų būklę.

Gydytojas primena, kad dirbtinius dantis reiktų saugoti – vengti su jais gliaudyti riešutus, traiškyti kietus kaulus, valgyti itin kietą maistą.

Narkozė – visiškai saugi procedūra

Didelė dalis žmonių bijo odontologų, todėl gydymo procesas gali būti komplikuotas. Žmogus negali ramiai sėdėti, yra įsitempęs ir gali trukdyti gydytojui atlikti savo darbą. Sudėtingais atvejais odontologai siūlo taikyti dalinę arba pilną nejautrą – narkozę.

„Iš esmės, tiek dalinės, tiek visiškos nejautros procedūra nesiskiria suaugusiems ir vaikams. Vieno seanso metu galima sutaisyti keletą stipriai ėduonies pažeistų dantų arba, esant būtinybei, juos pašalinti. Tėvams gydytojai pataria būsimą situaciją su vaikais aptarti iš anksto. Jokiu būdu negalima meluoti. Geriausia sakyti tai, kad vaikui yra būtina sutaisyti arba pašalinti dantis, kad jis ateityje galėtų džiaugtis gražia šypsena. Priminkite, kad procedūros metu jis nejaus skausmo, o po jos, dantų gydymo procesą prisimins iš dalies arba visiškai neprisimins“, – teigia odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoja anesteziologė reanimatologė Natalija Rudnevič.

Ji tvirtina, kad tiek nepilna, tiek pilna bendrinė nejautra yra visiškai saugi procedūra, nekelianti jokios grėsmės sveikatai. Šios procedūros saugumą užtikrina profesionalūs gydytojai bei moderni, ypač aukštos kokybės technika. Specialistai laikosi aukščiausių saugumo standartų ir nerizikuoja suaugusio paciento ar vaiko sveikata.

Dalinę arba pilnąją nejautrą gydytojai dažniausiai taiko vaikams nuo dvejų metų bei suaugusiems. Sprendimą dėl narkozės priima gydytojas, pasitaręs su pacientu ir įvertinęs jo esamą sveikatos būklę bei procedūrų apimtį.

Gydytojai atkreipia dėmesį, kad tai yra planinė procedūra, dėl kurio susitariama iš anksto. Prieš ją pacientas turi nieko nevalgyti 6 valandas ir 2 valandas nieko negerti. Taip pat pacientai turėtų bendradarbiauti su gydytojais ir nenutylėti apie neseniai persirgtas kvėpavimo takų ligas ar alergines reakcijas. Būtina iš anksto atlikti gydytojo paskirtus tyrimus.

 

Pranešimą paskelbė: Džeraldas Kauneckas, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą