Studijos - Karjera

„Maxima“ skelbia antrąjį konkurso „Mes – bendruomenė“ etapą ir kviečia balsuoti už finalininkų projektus, kurių įgyvendinimui skirs 130 tūkst. eurų

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pradeda antrąjį iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ etapą. Visi norintieji kviečiami internetu balsuoti už 30 finalininkų ir padėti išrinkti projektus, kurių idėjų išpildymui „Maxima“ šiemet skirs 130 tūkst. eurų finansinę paramą. Šiemet bendruomenių projektai orientuoti į prasmingą vaikų laisvalaikį po pamokų: įvairius įgūdžius lavinančias veiklas, susibūrimo vietų ar bendrų erdvių įkūrimą, laisvalaikio, sveikatingumo, sporto ar aktyvių veiklų zonų įrengimą, popamokinėms veikloms reikalingos įrangos įsigijimą ir t.t.

„Mūsų organizuojamas iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ šiemet  skaičiuoja dešimtmetį – tai jubiliejinis konkursas. Jau prisidėjome prie arti 100 idėjų įgyvendinimo įvairiuose Lietuvos kampeliuose – tai ir aplinkos tvarkymo projektai, bendruomenių erdvių kūrimas, edukacinės programos ir dalijimosi iniciatyvos. Kiekviena bendruomenė pati nusprendžia, kas pagerintų jos narių gerovę, o mes finansiškai prisidedame prie bendruomenėms reikalingiausių sprendimų. Šiais metais iniciatyvų konkurso tema paskelbėme vaikų užimtumą bei gerovę – mūsų atlikta apklausa parodė, jog būtent kokybiškas vaikų laisvalaikis bendruomenėms šiuo metu yra labai aktuali tema“, – kalba Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

Šiais metais paraiškas iniciatyvų konkurse pateikė apie 200 dalyvių iš visos Lietuvos. Aktyviau konkurse dalyvavo regionų, kaimų bendruomenės. Pirmajame vertinimo etape sudarytas trumpasis finalininkų sąrašas – visos gautos paraiškos buvo patikrintos ir įvertintos išorės ekspertų pagal jų profesines kompetencijas, konkurso prioritetines sritis bei formalius reikalavimus.

Virginija Šetkienė, viena iš „Maximos“ iniciatyvų konkurso išorės ekspertų-komisijos narių, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė, teigia, kad finansinė parama yra reikšminga pagalba įgyvendinant bendruomenėms aktualius projektus.

„Šis konkursas visuomet labai laukiamas, nes turėdamas aiškias taisykles, kartu jis neįspraudžia bendruomenių į ankštus biurokratinius rėmus įgyvendinimo etape – paliekama pakankamai erdvės ir kūrybiškumui, ir lankstumui. Tai didelis privalumas bei išskirtinumas. Parama duoda postūmį vėliau išplėsti projektus pritraukiant daugiau paramos arba tęsti ir pildyti jau pradėtas įgyvendinti idėjas“, –  teigia V. Šetkienė.

Neringa Juškienė, Vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo asociacijos direktorė, šiais metais prisijungusi prie konkurso „Mes – bendruomenė“ vertinimo komisijos, džiaugiasi, jog kaimo bendruomenės labai aktyvios ir turi puikių idėjų.

„Projektai labai skirtingi, mat realybė didesniuose miestuose ir kaimuose bei mažuose miesteliuose kitokia – čia apskritai trūksta popamokinės veiklos jaunimui ir padėtį pakeistų net tokie paprasti dalykai kaip sporto aikštės įrengimas ar sutvarkymas. Na o miestuose, kur vaikams ir jaunimui veiklos netrūksta, aktualiau daugiau dėmesio skirti specialiųjų poreikių turinčių vaikų  ir jaunimo grupėms”, – teigia N. Juškienė.

Dar viena iniciatyvų konkurso komisijos narė – „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė sako išskyrusi projektus, kuriuose matoma aiški lyderystė – profesionalūs ar entuziastingi žmonės, kurie nuosekliai skiria laiko bendruomenės vaikams bei jaunuoliams.

„Bendruomenės turi įvairių erdvių ir įrangos, tad svarbu, kad procese būtų ir komanda, prisiimanti atsakomybę ir lyderystę paįvairinti vaikų popamokinę veiklą, ugdyti įgūdžius bei pasitikėjimą. Man paliko įspūdį tie projektai, kur investicijos leidžia skleistis tokiai lyderystei, įtraukiant daugiau jaunųjų bendruomenių narių arba pasiūlyti jiems didesnę veiklų įvairovę“, – pasakoja A. Rusteikienė.

Antrajame konkurso etape bendruomenių paraiškos bus vertinamos „Maximos“ atstovų komisijos ir visuomenės, kuri gali balsuoti internetu. Į finalą patekusius bendruomenių projektus galima rasti ir palaikyti čia: https://www.maxima.lt/mes-bendruomene

Už projektą balsuoti galima vieną kartą per dieną. Balsavimas vyks iki birželio 13 d. imtinai.

Geriausi projektai bus išrinkti susumavus išorės ekspertų, „Maxima“ atstovų ir viešojo internetinio balsavimo rezultatus.

Kiekvienam konkurse nugalėjusiam projektui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų finansinė parama. Šiomis lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje, kurioje dirba apie 11 tūkst. darbuotojų. Šiuo metu Lietuvoje veikia arti pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Daugiau informacijos:

El. paštas komunikacija@maxima.lt

Pranešimą paskelbė: Urtė Paulauskaitė, MAXIMA LT, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą