Studijos - Karjera

Masažuotojų konkurse demonstruotas profesinis meistriškumas

2019 m lapkričio 15 d.  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko masažuotojų meistriškumo konkursas, kuriame praktinius įgūdžius demonstravo masažuotojo mokymo programos antrakursiai. Jie dovanojo klasikinius nugaros masažus Kaune dirbantiems paramedikams, ugniagesiams, policijos pareigūnams bei kariams. Taip pat varžėsi dėl galimybės atstovauti profesinio mokymo centrą Nacionaliniame masažuotojų konkurse.

„Meistriškumo konkursas – puiki proga pademonstruoti praktinius įgūdžius, pažinti klientą. Šiemet pirmi metai, kai konkurso metu klasikiniu masažu palepinome mūsų svečius – į kvietimą tapti mnodeliais atsiliepė Kaune dirbantys paramedikai, ugniagesiai, policijos pareigūnai, prisijungė ir Lietuvos kariuomenės kariai. Žinome, koks sunkus, atsakingas ir nelengvas jų darbas. Kiekvieną dieną jie rizikuoja savo sveikata, gelbsti nelaimių ištiktus žmones, tad nusprendėme jiems padėkoti ir šiek tiek palepinti,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Vaida Prakapienė.

Mokinių modeliai buvo sužavėti masažuotojų atsidavimu pasirinktai profesijai ir masažo procedūromis. Ugniagesio gelbėtojo Valdemaro Kabišaičio nuomone, tokie pakvietimai labai maloniai nuteikia ir tampa atgaiva nelengvame darbe. „Džiaugiamės, kad esame kviečiami, tokios iniciatyvos labai sveikintinos. Mokiniai tikrai labai stengėsi masažus atlikti kuo geriau, o mes tiesiog pasimėgavome procesu,“ – teigia Valdemaras, kuris į ši konkursą atėjo su savo kolegomis. Komplimentų masažuotojams negailėjo ir Daiva iš Kauno priešgaisrinės tarnybos. „Pati labai domiuosi masažais, šios procedūros – tikra atgaiva sielai. Man labai pasisekė, jog konkurso metu mane masažavo du masažuotojai, tad galėjau palyginti jų darbą. Tikrai likau labai maloniai nustebinta. Man masažą dovanojęs masažuotojas tapo ir šio konkurso nugalėtoju, tad mano nuojauta pasiteisino, o jo profesionalumą įvertino ir kompetentinga komisija,“ – džiaugiasi Daiva.

Būsimieji masažuotojai atliko svečiams 30 minučių trukmės nugaros masažus. Mokinius konkursui ruošė jų profesijos mokytojai. Anot vertinimo komisijos pirmininkės Vaidos Prakapienės, mokinių atliekamas masažas buvo vertinamas pagal nustatytus kriterijus. „Vertinome ne tik masažo judesių atlikimą laikantis klasikinio masažo technikos standartų ir taisyklių, bet ir judesių įvairovę, masažo vientisumo išlaikymą, fiziologinį masažo būdų parinkimą, ergonomiką, profesinį įvaizdį, gebėjimą pasiruošti savo darbo vietą, higieną ir kitus dalykus,“ – pasakoja V. Prakapienė.

Susumavus masažuotojų konkurso rezultatus paaiškėjo šių metų nugalėtojai. I vietos laimėtojams atiteko „Ispado akademija“ įsteigti prizai bei kelialapiai į Nacionalinį masažuotojų konkursą.

I vietos laimėtojas amžiaus grupėje iki 25 metų Augustas Mališauskas teigia, jog masažuotojo profesiją pasirinko po ilgų savęs ieškojimų ir išbandžius ne vieną specialybę – nuo tarptautinės politikos iki užsienio kalbų. „Kadangi visą gyvenimą esu fiziškai aktyvus, ieškojau būtent tokios specialybės, kurioje galėčiau save realizuoti ir jausčiausi savimi. Įstojau mokytis turėdamas tikslą – tapti profesionaliu masažuotoju. Kai masažuoju, stengiuosi kuo efektyviau panaudoti išmoktas masažo technikas. Be galo džiaugiuosi matydamas, kai kas kartą dirbdamas su tuo pačiu klientu matau jį vis geresnės nuotaikos ir savijautos,“ – teigia Augustas.

Taip pat I vietos amžiaus grupėje virš 25 metų laimėtojas Mindaugas Banionis masažuotojo profesiją pasirinko iš noro padėti žmonėms. „Masažas man kaip hobis. Labai domiuosi įvairiomis technikomis, stengiuosi tobulėti. Stiprybės ir fizinės ištvermės teikia aktyvus gyvenimo būdas bei sportas,“ – pasakoja Mindaugas ir džiaugiasi savo profesiniu pasirinkimu.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Jonuškienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą