Laisvalaikis

Marijampolėje per naktį išdygo rožinės spalvos plaukais papuošta skulptūra – skatino mėgautis kiekviena akimirka

Rugpjūčio 12 dieną Marijampolėje praūžęs jaunimo festivalis „Pasileidžiam plaukus“ tapo pirmuoju tokio dydžio jauniems žmonėms skirtu festivaliu miesto ir regiono istorijoje. Festivalio dalyviai pramogomis ir edukacijomis buvo kviečiami išsivaduoti iš išankstinių nuostatų bei kompleksų ir pasileisti plaukus – tai iliustravo metalinė 2,5 metrų aukščio ir daugiau negu 3 metrų pločio instaliacija, pagaminta iš daugiau nei 250-imt dirbtinių plaukų sruogų.

Pasak Marijampolės savivaldybės vicemerės Agnės Pavelčikienės, didelio dėmesio sulaukusia plaukų instaliacija norėta paskatinti jaunus žmones atsikratyti bet kokių juos galbūt kaustančių išankstinių nuostatų, rūpesčių ir abejonių bei pakviesti mėgautis kiekviena akimirka.

„Kiekvienas instaliacijos plaukas simbolizavo unikalią patirtį, kurią kiekvienas dalyvis gavo festivalio metu. Kaip plaukai instaliacijoje susijungė į visumą, taip ir festivalio dalyviai, turintys įvairių nuomonių ir pomėgių, susibūrė į aktyvią ir unikalią miesto bendruomenę“, – pasakoja pašnekovė.

Pasak instaliaciją kūrusio skulptoriaus Mindaugo Tendziagolskio, iš polivinilchlorido pagamintos apskritimo formos instaliacijos paskirtis – įsimintos fotografijos. Jos viduje buvo galima rasti didelę riedlentę, ant kurios festivalio svečiai buvo kviečiami užlipti.

„Instaliacija išskirtinė tuo, jog tai buvo visiškas eksperimentas – pradėjau gaminti nežinodamas, kas gausis. Tie, kas ją matė gyvai, labiausiai įsiminė kabančius rožinės spalvos plaukus. Skulptūrai įgyvendinti prireikė net 250-imt tokių plaukų, kurių bendras ilgis sudaro net pusę kilometro. Tiesa, po festivalio instaliacija liko Marijampolėje, tad ja pasigrožėti suspės ir tie, kurie negalėjo sudalyvauti šventėje“, – pasakoja jis.

A. Pavelčikienė teigia, kad šiame festivalyje, kitaip nei kituose, daug dėmesio buvo skiriama ne tik pramogoms, bet ir edukacijai, emocinei sveikatai bei kūrybiškumui – dalyviai turėjo progą sudalyvauti įvairiose dirbtuvėse, diskusijose ir prisidėti prie interaktyvių instaliacijų kūrimo.

Festivalio dalyviai buvo kviečiami lankytis praktinėse dirbtuvėse su psichikos sveikatos ambasadoriais, kūrybinėse dirbtuvėse „Meno kryptis“, diskusijoje su  jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatore ir praktinėje diskusijoje apie „Youtube“ turinio kūrimą su komikų trupe „A Team Comedy“.

„Be to, jaunimą kvietėme pasikalbėti su savivaldybės meru Povilu Isoda. Šios diskusijos metu siekėme jaunimui parodyti, kad politikai taip pat yra žmonės, gyvenantys šalia, turintys mėgstamas veiklas ir pasiekiami kiekvienam, norinčiam padiskutuoti, išsakyti savo nuomonę ar ko nors paklausti“, – sako pašnekovė.

Festivalyje lankytojus džiugino motoakrobatikos ir komedijos pasirodymai bei atlikėjų GJan, „Freestarz“, „2 Kvėpavimas“, Alekna ir Otreya koncertai. Marijampolėje dažnai vyksta mažesnio masto renginiai, skirti jaunajai miesto auditorijai, tačiau „Pasileidžiam plaukus“ tapo pirmuoju tokio masto būtent jaunimui skirtu festivaliu ne tik mieste, bet ir visame regione.

Pranešimą paskelbė: Eva Mikuckytė, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą