Studijos - Karjera

Maisto švaistymo problemą sprendžianti inovacija moksleiviams iš Lietuvos atnešė pirmąją vietą „Samsung“ idėjų konkurse

Nuo pat rugsėjo mėnesio vykęs ir daugybės 9-12 klasių moksleivių dėmesio sulaukęs tarptautinis idėjų konkursas „Solve for Tomorrow“ pasiekė finišo tiesiąją. Praėjusią savaitę konkurso finale susirungė net 15 moksleivių komandų iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Garbingą pirmąją vietą ir įspūdingą pagrindinį konkurso prizą iškovojo moksleivių iš Lietuvos komanda, pasiūliusi inovatyvų sprendimą, mažinantį maisto švaistymą.

Klaipėdos licėjuje besimokanti dešimtokų komanda „Bromidai ir chloridai“ jungtinei Baltijos šalių komisijai pristatė idėją sukurti dirbtinio intelekto programą, kuri stebėtų žmogaus mitybos įpročius ir pagal juos siūlytų, kokių maisto produktų reikėtų įsigyti parduotuvėje. Pasak komandos narių, tokia inovacija puikiai pasitarnautų ir kavinių bei restoranų savininkams, kadangi dėl šios aplikacijos jie žinotų, kiek kokių produktų bus tiksliai sunaudojama ir taip būtų galima užsakyti mažesnį produktų kiekį taip sumažinant išmetamo maisto kiekį iki minimumo.

Pirmosios vietos nugalėtojams atitieko 10 tūkst. eurų vertės prizas – 5 tūkst. eurų piniginis apdovanojimas ir 5 tūkst. eurų vertės prizas „Samsung“ įrenginiams įsigyti.

Antroji vieta ir 4 tūkst. eurų vertės prizas „Samsung“ įrenginiams įsigyti atiteko moksleiviams iš Latvijos už idėją sukurti išmaniąją augalų laistymo sistemą, kuri automatiškai laistytų augalus naudodama saulės baterijas. Trečiąjį prizą – 2 tūkst. eurų eurų vertės prizą „Samsung“ įrenginiams įsigyti – laimėjo Estijos komanda „Firefly“, sugeneravusi idėją iš naujo panaudoti nuo mokykloje vykdytos kosmoso mokyklos programos likusią įrangą ir sukonstruoti dronus su termovizorinėmis kameromis, kurios nustatytų, kuriems pastatams reikia papildomos šiluminės izoliacijos.

Šiemet „Samsung“ organizuojamas socialinės atsakomybės projektas „Solve for Tomorrow“ 9-12 klasių Baltijos šalių moksleivius kvietė generuoti idėjas ir ieškoti technologinių sprendimų tvaresnei aplinkai kurti.

„Šių metų konkurso temą pasirinkome neatsitiktinai – stebėdami jaunimo iniaciatyvas ir įvairius tvarius judėjimus matome, kad jaunajai kartai mus supančios aplinkos būklė yra itin svarbi. Viso projekto metu negalėjome atsistebėti, kiek skirtingų ir inovatyvių idėjų sugeneravo Baltijos šalių moksleiviai – tai tik įrodo, kad jaunoji karta yra mūsų ateitis, todėl šį projektą žadame tęsti ir toliau, –  sako konkurso „Solve for Tomorrow“ vadovė Baltijos šalyse Eglė Tamelytė.

Prie projekto vystymo prisidėjo daugybė partnerių iš Lietuvos: be technologijų bendrovės „Samsung” ekspertų konkursą stebėjo ir vertino „WoW University“, Žaliosios politikos institutas, „Startup Lithuania“, Klimato muziejus, „Omnisend“, „Lietuvos Junior Achievement“, „Frontu“, „MELP“, „Katalista Ventures“, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Aplinkos ministerija, „Vilnius Tech“ ir Lietuvos nacionalines Unesco komisijos sekretoriatas.

Pranešimą paskelbė: Rina Storastaitė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą