Studijos - Karjera

LURK pasirašė susitarimo memorandumą, skirtą stiprinti dvišalį Taivano ir Lietuvos bendradarbiavimą aukštojo mokslo klausimais

Gegužės 27 d. Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK) ir Taivano tarptautinio bendradarbiavimo aukštojo mokslo srityje fondas (FICHET) surengė pirmąjį Taivano ir Lietuvos aukštojo mokslo internetinį forumą. Jo metu LURK prezidentas VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas ir FICHET pirmininkė prof. Huey-Jen Jenni Su pasirašė susitarimo memorandumą, kuriuo siekiama palaikyti ir stiprinti dvišalį Taivano ir Lietuvos bendradarbiavimą aukštojo mokslo klausimais ir skatinti akademinius mainus.

Forumą oficialiai pradėjo Taivano švietimo politikos viceministrė dr. Mon-Chi Lio ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministrė dr. Agnė Kudarauskienė. Prie jų prisijungė atstovai iš daugelio geriausių Lietuvos ir Taivano universitetų. Abu pranešėjai pabrėžė bendrą šalių įsipareigojimą skatinti bendradarbiavimą aukštojo mokslo srityje ir patvirtino bendrą įsipareigojimą užmegzti gilią ir abipusiškai naudingą partnerystę švietimo ir kultūros klausimais.

Pagrindinį pranešimą skaitė dr. Nicole Yen-Yi Lee, Taivano švietimo ministerijos Tarptautinio švietimo departamento generalinė direktorė. Ji Lietuvos delegacijai pristatė bendrą Taivano aukštojo mokslo aplinką, politiką ir pagrindinius švietimo projektus. Lietuvos mokslo tarybos Tarptautinių programų skyriaus programų koordinatorė Kornelija Bacvinkienė analizavo būsimo Taivano ir Lietuvos bendradarbiavimo aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų srityse perspektyvas.

Forume buvo diskutuojama apie Taivano ir Lietuvos universitetų ateities bendradarbiavimo galimybes ir prioritetus. Pranešėjai dalijosi savo praktine patirtimi ir naujovėmis apie tarptautinį bendradarbiavimą, talentų atranką, socialinę atsakomybę ir tvarią plėtrą aukštajame moksle. Dvi valandas trukusiame forume buvo nuspręsta, kad svarbu tęsti akademinę partnerystę, įsipareigojant užmegzti į ateitį orientuotą ir tvarų bendradarbiavimą aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų srityse.

Pranešimą paskelbė: Liudmila Januškevičienė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą