Sveikata

„Luminor“: antrepreneriai dirba ir savaitgaliais, bet vertina miegą ir sportą

Didžioji dalis verslių Lietuvos žmonių vertina miego svarbą bei atokvėpio suteikiančius kasdienius ritualus, tačiau darbuojasi ir per atostogas. Tokius įpročius atskleidė pirmoji „Luminor” Collective Mind apklausa, kurios metu bankas kreipėsi į 100 Lietuvos verslininkų, antreprenerių ir nuomonės lyderių. Collective Mind iniciatyva siekia apjungti klientų patirtį ir banko žinias ieškant rakto į sėkmingą verslą ir subalansuotą kasdienybę.

Atostogos ar „darbostogos“?

Tik vienam iš trijų respondentų netenka dirbti savaitgaliais ar per atostogas, o likę du trečdaliai sutinka, kad padirbėti, idant viską suspėtų, reikia ir nedarbo dienomis. „Atostogos svarbios kiekvienam – jos atsipalaiduoja kūną bei perkrauna smegenis. Tiesa, turiu pripažinti, kad verslo žmonių įprotis padirbėti per laisvadienius artimas yra man pačiai. Stengiuosi vyti mintis apie darbą, tačiau kartais tiesiog negaliu atidėti kai kurių svarbių darbų į šoną ir juos padarau nedarbo dienomis” – sako Kerli Gabrilovica, „Luminor“ Mažmeninės bankininkystės vadovė.

Vertina miegą

Verslūs žmonės miegoti eina gana vėlai, daugiau nei pusė – 52 proc. – po 23 valandos. Didžioji dalis respondentų (66 proc.) keliasi prieš 7 val. ryto. Kai kurie pabunda anksčiau, siekdami turėti daugiau laiko sau prieš pabundant visai šeimai. „Rytinis laikas tarp 4 ir 5 valandos yra magiškos energijos laikas. Ta magija padeda išlaikyti psichologinį, dvasinį ir fizinį stabilumą, produktyvumą visą dieną”, – sako Gediminas Tamulynas, audiovizualinės agentūros „Wide Wings“ bendraįkūrėjas.

Laikosi kasdienių ritualų

„Rytinis pasivaikščiojimas basomis po pievelę padeda išlaikyti fizinę ir psichologinę pusiausvyrą bei jausti tvirtą pagrindą po kojomis kiekvieną dieną. Po darbo keletą kartų per savaitę su vyru nuvažiuojame dviračiais iki pajūrio – tai atgaivina, sustiprina ir suteikia pakankamai energijos, kad savaitės eigoje puikiai savijautai užtektų 15 minučių trukmės mankštų po darbo“, – sako Aušra Žemaitienė, „Mars Lietuva“ generalinė direktorė.

Verslių žmonių dėmesį sportui atspindi ir apklausa. Jos duomenimis, aktyvų gyvenimo būdą propaguoja didžioji dalis antreprenerių, vadovų ir nuomonės lyderių – 80 proc. jų sportuoja bent kartą per savaitę, o kas dešimtas tai daro kasdien (10 proc.).

Ko gero, produktyvus darbas ir aktyvus sportas sunkiai įsivaizduojami be maisto. Taigi, 76 proc. apklaustųjų visada randa laiko pusryčiams, 4 proc. papusryčiauti stengiasi, bet tai pavyksta ne visada, o likę 20 proc. pasistiprina ne ryte, o įdienojus. Klausiami, ar po darbų vakare jie grįžta mintimis apie dieną atliktus darbus ir susitikimus, 80 proc. verslių žmonių atsakė „taip“, o likusiems pavyksta atsiriboti nuo darbo iki kitos darbo dienos. 

Lietuvos antreprenerių, verslininkų, vadovų ir nuomonės lyderių įpročiai pirmiausia pristatyti antradienį atidarant atnaujinto formato „Luminor“ konsultacijų centrą Šiaulių „Akropolyje“. Kartu su naujo formato konsultacijų centrų plėtra „Luminor“ pradėjo iniciatyva Collective Mind, kuri išryškina banko strategiją 180 laipsnių keisti suvokimą iš bankas = pastatas į bankas = paslauga, kuri skirta versliems ir inovatyviems žmonėms.

„Luminor“ yra trečias didžiausias finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, turintis 17 proc. indėlių ir 21 proc. paskolų rinkos dalis, 2700 banko darbuotojų aptarnauja per milijoną klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 20% ir sudaro 1,8 mlrd. Eur. Reitingų agentūra „Moody’s“ „Luminor“ ilgalaikiams indėliams yra suteikusi Baa1 reitingą su stabilia perspektyva. 2018 m. spalį „Luminor“ išleido trejų metų trukmės obligacijų emisiją, kuri kotiruojama Airijos vertybinių popierių biržoje.

Pranešimą paskelbė: Aleksas Rozentalis, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą