Laisvalaikis

LNK muzikos šou „Kaukės“ kostiumų ekspozicija – Klaipėdos „Akropolyje“

Pasibaigus antrajam vieno žiūrimiausių Lietuvoje muzikos šou „Kaukės“ sezonui, nuo sausio 7 d. visi specialiai projektui kurti kostiumai išsirikiuos Klaipėdos „Akropolyje“. 16-os kaukių ekspoziciją bus galima apžiūrėti iki sausio 31 d.

Įslaptintame LNK muzikos šou „Kaukės“ dalyvavo 13 po kaukėmis pasislėpusių garsenybių, o dar 3 kaukės pasirodė kaip laidos svečiai. Specialiai projektui kurti kostiumai traukia akį netikėtais sprendimais, spalvomis ir panaudotomis medžiagomis.

„Tiek užpernai, tiek pernai šio įspūdingo šou dalyvių kostiumai sulaukė itin gausaus Vilniaus „Akropolio“ lankytojų dėmesio – žmonės sustodavo prie ekspozicijos ne tik ją apžiūrėti, bet ir įsiamžinti šalia mėgstamiausio kostiumo. Džiaugiamės, kad šiuos meno kūriniams prilygstančius dalyvių kostiumus šiemet galės iš arti pamatyti ir Klaipėdos gyventojai bei miesto svečiai“, – sako „Akropolis Group“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.

„Džiaugiamės, kad televizijoje, kaip ir teatre sukurti kostiumai turi išliekamąją vertę, gyvena naują gyvenimą pasibaigus projektui. Laidos metu kostiumai itin kruopščiai saugomi, bet smagu, kad po filmavimų tuos galima apžiūrėti iš labai arti ir taip pažvelgti į televizijos užkulisius“, – sako LNK Savireklamos direktorė Oksana Navickienė.

15 metrų šilko, 3 kg sverianti galva ir 14 cm aukštakulniai

Ekspozicijoje galima išvysti panteros kaukę, kurią sudaro daugiau nei 150 blizgių metalinių plokštelių. Bendrai kaukės ir kostiumo gamyba užtruko 3 savaites, o panteros galvos svoris siekia net 3 kg. Po šia kauke slėpėsi LNK televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.

Krepšinio trenerio Virginijaus Šeškaus dėvėtam Raudonviršio kostiumui pasiūti buvo sunaudota net 15 m tikro šilko – vidinės grybo kepurės dalies išlankstymas ir išformavimas užtruko valandų valandas.

Ananaso galvai pagaminti buvo naudojamos 184 „piramidės“, kurias kiekvieną reikėjo klijuoti atskirai. 184 vienetai aukso karoliukų buvo susmaigstyta Ananaso galvoje, o pačiam kostiumui pasiūti prireikė 5 m medžiagos. Ši kaukė dengė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus Jono Sakalausko veidą.

Tam, kad būtų pagaminta dainininką Edmundą Kučinską slėpusi Ąžuolo kaukė, savo jėgas sujungė penki skirtingų sričių profesionalai: veltinio meistrai, dizaineriai, skulptoriai, maketuotojai ir siuvėjai. Tikroviškas Ąžuolo šaknis vėlė profesionali veltinio meistrė ir dažė ekologiškais dažais.

Atlikėjos Katažinos Zvonkuvienės Zuikutės kaukės vienos ausies ilgis siekia 1 m ir 20 cm. Vien suknelei pasiūti prireikė 20 metrų 5 skirtingų spalvų tiulio, o procesas užtruko vieną savaitę.

Drugelio kostiumui pasiūti prireikė 11-os skirtingų blizgių medžiagų, o sparnams dizainerių komanda turėjo padaryti 4 skirtingus maketus. Po šia kauke slėpėsi verslininkė Dainas Bosas.

Lūpos – viena patogiausių ir lengviausių kaukių projekto istorijoje, tačiau aukštakulnių kulno aukštis siekia net 14 cm. Šis kostiumas priklausė Oksanai Pikul.

Projektą laimėjęs Martynas Kavaliauskas dėvėjo Avino kaukę, jo akys pagamintos iš tikrų „Swarovski“ kristalų, o avino pelerinai pagaminti buvo specialiai sukurtas audinys.

Šokėjo Deivido Meškauko vilkėtam Varlės kostiumui pasiūti buvo sunaudota 10 m latekso. Abiem Varlės kojų ir rankų pirštinėms pagaminti prireikė 2 dienų. Maža to, dailininkų komanda privalėjo sukurti išskirtinę rankų ir kojų konstrukciją, kad žvaigždei ant scenos būtų ne tik patogu vaikščioti, bet ir laikyti mikrofoną.

Šuns kaukės galva sveria net 8 kg, o žvaigždė scenoje turėjo stovėti su 8 cm aukščio kulnais – šis išbandymas teko aktoriui Tadui Gryn.

Muzikos prodiuserio Deivydo Zvonkaus Superherojaus kostiumo figūros formavimui sunaudoti 8 m sintepono, o skraistei  – 12 m medžiagos.

Aktorės Ingos Norkutės Baubukės kaukė sveria net 10 kg, o jai sukurti buvo panaudota 6 m porolono ir 11 m kailio.

Daugiau laisvės menininkų vaizduotei

„Ruošdamiesi antrajam laidos sezonui daugiau improvizavome ir ieškojome naujų sprendimų užuot dairęsi į kitų šalių projektų pavyzdžius. Nors pernai irgi turėjome unikalių idėjų, pavyzdžiui, lietuvišku projekto akcentu tapusį Šakočio kostiumą, kurio kitos šalys neturi, šiemet kostiumuose atsiskleidė daugiau menininkų vaizduotės“, – komentuoja šou „Kaukės“ režisierė Gintarė Nemanytė-Lungienė.

Vienas pagrindinių kostiumų kūrėjų – dizaineris ir žvaigždžių stilistas Ruslanas Rybakovas, turintis ilgametę patirtį televiziniuose projektuose ir dirbantis su muzikos pasaulio žvaigždėmis. Kostiumus kūrė ir šeimyninis duetas – tarptautinę patirtį sukaupusi dizainerė Agnė Biskytė kartu su vyru skulptoriumi Aurimu Akšiu, dirbusiu pasaulinę šlovę pelniusių serialų „Černobylis“ ir „Karas ir taika“ komandose. Kaukes taip pat kūrė skulptoriai Donatas Jankauskas bei Mindaugas Jurėnas.

Kostiumų ekspozicija Klaipėdos „Akropolyje“ įrengta prie parduotuvės „Zara“.

                                                                                                             

Apie „Akropolis Group“:

Baltijos šalyse pirmaujanti prekybos ir pramogų centrų vystymo ir valdymo bendrovė „Akropolis Group“ valdo prekybos centrų vystymo ir valdymo paslaugų įmones Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvoje „Akropolis Group“ valdo prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, Latvijoje – „Akropole“ ir „Alfa“ Rygoje.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą