Studijos - Karjera

Lietuvos žvaigždės leidosi į ekstremalias situacijas vandenyje

Kovo 26 d., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (LVJC) vyko „plaukti NEskęsti“ renginys, kuriame žymūs žmonės nėrė į baseiną ir išbandė  savo išgyvenimo vandenyje įgūdžius. Tokiu būdu, kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru siekė atkreipti visuomenės dėmesį į skęstamumą ir parodyti jo mažinimo galimybes.

Kasmet, sušilus orams, atvirus vandens telkinius ima lydėti ne tik malonumas, bet ir skęstamumas. Nors Lietuvoje situacija gerėja, tačiau skęstamumo rodikliai išlieka vieni didžiausių pasaulyje. Pagrindinės to priežastys – nemokėjimas arba prastas mokėjimas plaukti, plaukimo įgūdžių pervertinimas, neapdairumas ir nežinojimas, kaip elgtis patekus į nepalankias situacijas vandenyje.

Atsižvelgiant į tai, vyko skatinantis susimąstyti, nebūti abejingiems „plaukti NEskęsti“ renginys.

Jo metu Justinas ir Justina Jaručiai, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Laura Vagonė, Tadas Pocius, Giedrė Valavičiūtė, Vaida Grikšaitė-Česnauskienė, Valdas Jankauskas, bei vaikai nėrė į baseiną ir išbandė Lietuvos vaikų ir jaunimo centre pritaikytą, Nyderlandų „Plaukimo ABC“ programą. Ši programa yra išskirtinė tuo, kad moko vaikus ne tik plaukti, bet ir kitų gyvybiškai svarbių įgūdžių: kaip elgtis netikėtai įkritus į vandenį su drabužiais, kaip orientuotis po vandeniu be plaukimo akinių, kokiu būdu nuplaukti didesnį atstumą ir ilgiau išsilaikyti vandens paviršiuje kritinėse situacijose.

Dalyviai virto ir šoko ant galvos į vandenį, vertikaliai ir horizontaliai plūduriavo, plaukė krūtine, laisvuoju stiliumi bei nugara, nėrė ir stengėsi įveikti kliūtis po vandeniu, o vėliau – virš vandens. Plaukimo metu buvo imituojamos nepalankios, realiai atviruose vandens telkiniuose galinčios susidaryti sąlygos. Pavyzdžiui, smogianti vandens srovė, prietema ir kitos. Visos užduotys buvo atliekamos be plaukimo akinių ir kepuraičių, dalis – su viršutiniais drabužiais.

Renginyje buvo pristatyta dar viena programa, skirta skęstamumo ilgalaikėje perspektyvoje mažinimui – tai gidas tėvams „Kaip išmokyti vaiką plaukti?“. Šis nemokamas filmukas ateityje padės be baimės, lengvai išmokyti vaikus plaukimo elementų, kurie suteiks ne tik naujų gebėjimų džiaugtis vandeniu, bet ir leis išvengti skaudžių nelaimių. Planuojama, kad gidas tėvams pasirodys ir bus laisvai prieinamas internete nuo š. m. gegužės pradžios.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – ne vienerius metus aktyviai siekia mažinti skęstamumą šalyje. Tuo tikslu kasmet taip pat organizuoja akciją „Ar tu plauki?“, kurioje mokiniai kviečiami kartu su treneriu įsivertinti plaukimo įgūdžius ir suprasti, koks yra jų mokėjimo plaukti lygis. Šiais metais akcija vyks gegužės 7 d. – birželio 19 d., prie jos prisidedančiuose baseinuose visoje Lietuvoje. Be to, kartu su kitomis organizacijomis rengia prevencinę, saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių paskaitą „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus!“.

Daugiau informacijos: www.lvjc.lt/plaukimo-programos-mokykloms

Pranešimą paskelbė: Jūratė Janavičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą