Gamta ir gyvūnai

Lietuvos paštas iki 2025 metų planuoja ketvirtadaliu sumažinti savo poveikį aplinkai

Aplinkos apsaugos atsakomybė yra viena iš Lietuvos pašto pasirinktų darnaus vystymo krypčių. Siekdama prisiimti atsakomybę už savo daromą poveikį aplinkai bei jį sumažinti, bendrovė išsikėlė tikslą iki 2025 metų 25 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijas. Lietuvos pašto darnumo gairėse numatyta ir daugiau aplinkai draugiškų tikslų.

„Lietuvos paštas yra didelė ir strategiškai svarbi įmonė – jungiame beveik 4 000 darbuotojų, o paslaugomis kasdien naudojasi tūkstančiai žmonių visoje Lietuvoje. Suprasdami savo veiklos mastą prisiimame atsakomybę už daromą poveikį, siekiame veikti darniai – savo kiekvienu sprendimu ieškome būdų kaip galime pasiekti didžiausią pokytį, kad mūsų veikla būtų kuo draugiškesnė aplinkai“, – sako Lietuvos pašto darnaus vystymosi projektų vadovė Indrė Kulikauskaitė.

Siekiant geriau suprasti savo poveikio klimato kaitai mastą, Lietuvos paštas 2021 metais pirmą kartą suskaičiavo ŠESD emisijas. Pasinaudojus Pasaulinės paštų sąjungos įrankiu nustatyta, kad Lietuvos pašto veikloje išskiriamų ŠESD kiekis 2020 metais siekė 14 922,5 t CO2 ekv. Lietuvos paštas yra logistikos bendrovė, todėl daugiausiai neigiamo poveikio aplinkai bendrovės veikloje sugeneruoja siuntų transportavimas, taip pat pastatų apšvietimas ir šildymas. 

„Dar iki atliekant tyrimą žengėme svarbius žingsnius, kurie padės sumažinti emisijas – nuo 2021 metais birželio visuose Lietuvos paštui priklausančiuose pastatuose yra naudojama energija, pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių, taip pat per artimiausius metus ant Vilniaus logistikos centro stogo įrengsime saulės jėgainę. Emisijas padės sumažinti ir nuolat efektyvinami veiklos procesai, atnaujinamas pašto skyrių tinklas, kai skyriai perkeliami į modernias ir aplinkai draugiškas patalpas“, – sako I. Kulikauskaitė. 

Vienas didžiausių iššūkių Lietuvos paštui siekiant sumažinti veiklos emisijas yra pasikeitusios siuntimo tendencijos. Išaugę siuntų kiekiai lemia ir pasikeitusius klientų poreikius – siuntas pristato ne tik kurjeriai, bet vis dažniau ir laiškininkai. Atsižvelgiant į šiuos pokyčius, iki 2023 metų visi laiškininkai, išskyrus didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, klientus aptarnaus vairuodami naujus, aplinkai draugiškesnius automobilius. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose bus ieškomi kiti, šių miestų specifiką bei klientų poreikius labiau atitinkantys, o taip pat ir gamtai draugiškesni sprendimai.

2020 metais Lietuvos paštas priėmė sprendimą darnaus vystymosi sritį padaryti vienu iš veiklos prioritetų. Siekiant to, patvirtintos darnaus vystymosi gairės, atlikta suinteresuotų šalių apklausa, pagal kurią nustatytos strateginės darnaus vystymosi kryptis bei išsikelti tikslai, įsteigta nauja – darnaus vystymosi projektų vadovo – pareigybė.

Daugiau informacijos apie Lietuvos pašto darnaus vystymosi tikslus čia.

Pranešimą paskelbė: Monika Pivoraitė, AB Lietuvos paštas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą