Studijos - Karjera

Lietuvos mokslininkė prisidės prie programos „Europos horizontas“ darbotvarkės formavimo vėžio mokslinių tyrimų srityje

Europos Komisija baigia derinti Europos Sąjungos mokslinius tyrimus ir inovacijas 2021–2027 m. koordinuosiančią programą „Europos horizontas“ (angl. Horizon Europe). Spalį buvo suformuotos misijų tarybos, kurios apibrėš Europos mokslinių tyrimų misijas ir jų įgyvendinimą penkiose svarbiausiose srityse: klimato kaitos; vėžio; vandenynų, jūrų, pakrančių ir vidaus vandenų; klimatui nepaveikių ir sumanių miestų; sveiko dirvožemio ir maisto. Prie misijų tarybos asamblėjos, skirtos vėžio sričiai, veiklos prisidės Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto mokslininkė ir VU Vaikų ligų klinikos gydytoja doc. dr. Jelena Rascon.

VU vicerektoriaus prof. Rimanto Jankausko teigimu, šis Europos Komisijos pasirinkimas demonstruoja augantį pasitikėjimą Lietuvos medicinos mokslu ir VU medicinos mokslinių tyrimų meistriškumo vertinimą.

„Didesnis Lietuvos medicinos mokslų matomumas leis efektyviau integruotis į Europos medikų akademikų ir medicinos praktikų bendruomenę ir padės įveikti vis dar gajų stereotipą apie dviejų greičių Europą“, – įsitikinęs VU mokslo reikalų prorektorius.

VU ligoninės Santaros klinikų direktorė inovacijoms prof. Augustina Jankauskienė įsitikinusi, kad doc. dr. J. Rascon patirtis ne tik suteiks galimybę puikiai atstovauti Lietuvai, bet ir pakels visų mūsų medicinos mokslininkų ir klinicistų veiklos kartelę.

„Kartu tai atvers galimybes prisidėti prie vieno svarbiausių Europos visuomenės sveikatos iššūkių – vėžio gydymo, kuris vis dar lieka labai svarbus kiekvienai Europos valstybei, kad ir kokia būtų jos ekonominė ir socialinė situacija“, – sako prof. A. Jankauskienė.

Gydytoja onkohematologė doc. dr. J. Rascon yra Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro vadovė, pirmoji į Lietuvą perkėlusi Jungtinėse Amerikos Valstijose veikiančio Cincinačio vaikų klinikos Vėžio ir kraujo ligų instituto hematologų patirtį. Pasak medikės, ši žinia apie galimybę asmeniškai prisidėti prie Europos mokslinių tyrimų darbotvarkės formavimo yra ne tik puikus jos ligšiolinės veiklos ir iniciatyvų vertinimas, bet ir reikšmingas žingsnis kartu su Europos tyrėjų ir praktikų bendruomene ieškoti efektyvių sprendimų vėžiui įveikti.

Europos Komisijos programos „Europos horizontas“ misijų tarybas sudaro po 15 atrinktų atitinkamos srities ekspertų.

Spalio viduryje Europos Komisija paskelbė, kad dėl didelio ekspertų paraiškų į misijų tarybas skaičiaus buvo priimtas sprendimas šalia misijų tarybų suformuoti ir įvardytų mokslo sričių asamblėjas.

Programos „Europos horizontas“ tikslas – užtikrinti Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų lyderystę pasaulyje. Šiai programai įgyvendinti planuojama skirti beveik 100 mlrd. eurų.

Pranešimą paskelbė: Liudmila Januškevičienė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą