Sportas

Lietuvos aviamodeliuotojai pasaulio čempionate sieks aukščiausių apdovanojimų

Spalio 2-8 dienomis Buzeu mieste, Rumunijoje, vyks pasaulio kosminių modelių čempionatas, kuriame dėl apdovanojimų kovos Lietuvos aeroklubo (LAK) aviamodeliuotojų kosminių modelių rinktinė. Šis čempionatas dėl pandemijos buvo nukeltas vieniems metams.

Lietuvai čempionate atstovaus keturi sportininkai: Jurgis Strazdas, Povilas Karalkevičius, Maksim Timofejev ir Vladislav Plechanov.

Kaip pasakoja nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo tarptautinėse varžybose dalyvaujantis Jurgis Srazdas, čempionatai vyksta įvairiai, nes ir patys modeliai labai įvairūs.

„Yra modeliai, kurie siekia maksimalaus aukščio, yra modeliai, kurių fiksuojamas nusileidimo laikas, yra modeliai kopijos, kurie turi atitikti realios raketos sumažintus matmenis. Yra valdomi ir laisvai skraidinami“, – vardija J. Strazdas.

Lietuvių kartelė iškelta aukštai

2018 metais Lenkijoje vykusiame kosminių modelių pasaulio čempionate Jurgis Strazdas S6A (raketos su juostele) klasėje iškovojo pirmąją vietą, už tris skrydžius surinkęs 507 taškus.

„Tiesa, 2018 m vykęs čempionatas, nepaisant aukščiausių Jurgio Strazdo bei bendrų komandinių pasiekimų, tik per plauką nebuvo dar įspūdingesnis. Aš S3A modelių klasėje likau 4 vietoje po papildomų dviejų finalinių perskridimų pritrūkus vos 4 sekundžių (4 taškų) iki prizinės vietos, S9A klasėje po papildomo finalinio perskridimo likau 5, o Maksimas Timofejevas šioje klasėje užėmė 6 vietą. Vladas Plechanovas tame čempionate S6A klasėje užėmė asmeninę 5 vietą“, – pasakoja  Povilas Karalkevičius.

Startuos keturiose klasėse

Čempionate Rumunijoje sportininkai startuos keturiose klasėse: S6A – raketos su juostele, S3A – raketos su parašiutu, S9A – raketos su rotoriumi, S4A – raketoplanai (sklandytuvai kylantys su raketiniu varikliu).

„Dėl vis dar komplikuotos pandeminės situacijos šiame čempionate nebus nuolat dalyvaujančių sportininkų iš Kinijos, Japonijos, Estijos, Latvijos, Čekijos. Nors dalyvių skaičius bus ir mažesnis, tačiau veikti bus ką. 2018 metais Jurgiui Strazdui pasaulio čempionate laimėjus S6A modelių klasėje, dabar bus suteikiama galimybė leisti raketas iš atskiros aikštelės ir bandyti apgintį šį titulą. Dėl šios priežasties mes visi keturi dalyvausime šioje klasėje“, – sako  P. Karalkevičius

Kitose modelių klasėse sportininkai skraidys įprastai, su naujais modeliais. Modelius sportininkai gamina patys, o varžyboms atrenka geriausius. Keletą iš jų jau pavyko išbandyti rugpjūčio 6 d. vykusiose draugiškose tarptautinėse kosminių modelių varžybose Latvijoje.

Čempionate dalyvaus aviamodeliuotojai iš JAV, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Olandijos, viso – apie 20-ties šalių sportininkai.

O čempionato organizatoriai žada palankius kosminių modelių varžyboms orus. Vidutinė paros temperatūra sieks 19-21 laipsnių, vėjo greitis –  5-7 m/s, kartais dalyvius gali atgaivinti ir trumpas vasariškas lietus.

Apie varžybas

LAK rinktinės nariai bendrai vežasi apie 34 raketų ir raketoplanų modelius. Kiekvienas dalyvis vienoje klasėje gali registruoti daugiausiai du modelius, su jais reikia atlikti 3 įskaitinius skrydžius, o iš startinės aikštelės vienoje klasėje modelius gali leisti ne daugiau nei 3 tos šalies sportininkai.

Po pagrindinių trijų skrydžių esant vienodam dalyvių rezultatui yra daromi papildomi finaliniai skrydžiai, kuriems galima registruoti papildomą modelį. Dėl to į važvybas sportininkai visuomet vežasi atsarginių modelių.

Pranešimą paskelbė: Arūnas Sartanavičius, Lietuvos aeroklubas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą