Technologijų naujienos

Lietuvoje kuriasi JAV startuolis „Guardhat“

Lietuvoje savo biurą steigia JAV startuolis „Guardhat“, kuriantis inovatyvius produktus, skirtus pagerinti pramonėje dirbančių darbuotojų darbą. Vilnius taps pirmuoju „Guardhat“ biuru Europos Sąjungoje. Čia bus kuriamas programinės įrangos ir produktų vystymo centras.

„Guardhat“ kuria programinę įrangą ir išmaniuosius dėvimus prietaisus, skirtus padėti apsaugoti darbininkus nuo sužalojimų ir pagerinti jų darbą dirbant pavojingoje ar atokioje aplinkoje. Bendrovės išradimai yra įvertinti daugybę apdovanojimų, tarp kurių – patekimas tarp žurnalo „Time“ geriausių metų išradimų. 

Lietuvoje „Guardhat“ kurs kompetencijos centrą, kurio komanda rūpinsis startuolio programinės įrangos kūrimu ir produktų gyvavimo ciklo užtikrinimu.

„Lietuva yra startuolių centras, kuris augina daug puikių talentų, kurie prisidėjo prie daug čia investavusių užsienio įmonių sėkmės. Be to, Lietuva pasižymi draugiška aplinka investicijoms bei strategiškai palankia vieta Europos Sąjungoje ir euro zonoje. Būtent dėl šių pagrindinių priežasčių nusprendėme Vilniuje plėtoti naujos kartos platformą, kuri taps mūsų kuriamų produktų stuburu ir pagrindu mūsų ekosistemai“, – sako Saikat Dey „Guardhat“ įkūrėjas ir vadovas. 

„Guardhat“ tikisi išplėsti Lietuvoje įkurtą programinės įrangos ir produktų kūrimo bendrovę iki pagrindinės Europos pardavimų ir rinkodaros veiklos būstinės, skirtos ES ir aplinkiniams regionams. 

Didins Lietuvos IT bendruomenės ekspertiškumą

Iki šių metų galo „Guardhat“ ketina Lietuvoje pasamdyti 30 programinės įrangos specialistų, kurie plėtos „Guardhat“ platformą, padedančią kurti industrinį žmonių internetą (angl. Industry Internet of People). Ši nauja platformos versija padės vartotojams geriau užtikrinti savo darbininkų sveikatą, efektyviau ir su mažiau resursų vykdyti savo veiklą bei atitikti vietinius specifinius saugumo įstatymus. 

„Šios platformos ir jos kompetencijų centro Lietuvoje kūrimas „Guardhat“ bendrovei yra svarbus strateginis žingsnis, kuris, pasitelkiant naujausias technologijas ir inovacijas, padės mums užimti pirmaujančias pozicijas sparčiai besivystančioje rinkoje. Tad mūsų siekis yra užtikrinti galimybes vietinio talento augimui bei Lietuvos IT bendruomenės ekspertiškumo ugdymui“, – sako Jensas Grebneris, „Guardhat Lithuania“ vadovas. 

Siekdama plėtoti tvarius ryšius su Lietuvos IT bendruomene, „Guardhat“ ketina įsteigti talentų vystymo programos fondą ir artimai bendradarbiauti su Vilniaus, Kauno technologijos ir „Vilnius Tech“ universitetais. 42 mln. JAV dolerių investicijų pritraukęs „Guardhat“ taip pat tikisi užmegzti ryšius ir su vietos rizikos kapitalo verslu. 

Kuria revoliuciją darbuotojų saugumo srityje

„Guardhat“ keičia darbuotojų saugumo pavojingose darbo vietose valdymą. Savo veiklą bendrovė pradėjo sukurdama išmanųjį darbininkų šalmą, į kurį yra įdiegti jutikliai, padėties nustatymo technologija ir kt. 

Atsispiriant nuo šio išradimo buvo išplėtota itin tiksli ir patikima padėties nustatymo sistema, o vėliau – pramonės daiktų interneto platforma, leidžianti rinkti pramoninių darbo vietų duomenis, juos analizuoti ir panaudoti saugesniam ir efektyvesniam darbui. Šiuo metu „Guardhat“ plečia savo saugumo sprendimų ekosistemą programėlėmis ir sprendimais bei integruodami partnerių nešiojamus įrenginius, sensorius ir programinę įrangą.

Elijus Čivilis, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius, tiki, kad „Guardhat“ lengvai integruosis į sparčiai augančią šalies technologijų įmonių bendruomenę.

„Džiaugiamės, kad dar viena technologijų bendrovė įvertino Lietuvos talentus ir investicinę aplinką. „Guardhat“ potencialas stiprinant Lietuvos technologijų ekosistemą yra išties nemenkas: specializuoti produktai industrijos skaitmeninime atneš didelę pridėtinę vertę bei sustiprins vietos talentų kompetencijas žmonių interneto sprendimų kūrime. Neabejoju, kad „Guardhat“ greitai įsilies į sparčiai augančią technologinių įmonių bendruomenę šalyje, o Lietuva sėkmingai taps strateginiu bendrovės padaliniu Europoje“, – teigia Elijus Čivilis.

„The Guardhat“ technologijomis naudojasi ar į jas investuoja stambios tarptautinės pramonės bendrovės, tarp kurių – „3M“, „Caterpillar“, „Westinghouse“ ir kitos.  „Guardhat“ už savo inovatyvius darbuotojų saugumo sprendimus yra pelniusi tarptautinį pripažinimą. Šiemet „Guardhat“ pateko į žurnalo „Fast Company“ sudaromų inovatyviausių įmonių sąrašą ir užėmė antrąją vietą gamybos sektoriuje. 

Pranešimą paskelbė: Kamilė Augėnaitė, UAB „coagency”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą