Dvejus metus iš eilės tam tikros vietovės Lietuvoje buvo virtusios kostiuminės televizijos dramos apie Austrijos imperatorienę Elžbietą „Sisi“ filmavimo aikštele, o Kernavė tapo didžiulio mūšio lauku. Serialo antrojo sezono premjera įvyks antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26 d., „Epic Drama“ kanale.
Lietuvoje serialo filmavimai vyko įvairiose vietose: Vilniaus universiteto kieme, Vilniaus dailės akademijoje, Vilniaus rotušėje, Bernardinų sode, Šv. Jonų bažnyčioje, Filharmonijoje, Belmonte, Rokiškio dvare, Vilniaus apylinkėse esančiuose laukuose. Didžioji mūšio scena su žirgais filmuota Kernavėje.
Didelė dalis serialo taip pat buvo filmuota Latvijoje (Rygos kino studijoje, Rundalės pilyje, Rygos senamiestyje, Rygos operoje, Latvijos dvaruose ir t.t.), o scenos su kalnais – Lenkijoje, Zakopanėje.
„Filmuojant serialą Baltijos šalyse tarptautinėje komandoje dirbo per 100 lietuvių ir 150 latvių. Komandoje lietuviai buvo atsakingi už žirgus, specialiuosius efektus, pagrindinis serialo dailininkas – lietuvių kilmės Algirdas Garbačiauskas, o kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė. Taip pat daug lietuvių filmavosi masinėje mūšio scenoje Kernavėje, tądien filmavimo aikštelėje iš viso darbavosi per 350 žmonių“, – sako Tomas Makaras, vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ atstovas „Sisi“ gamybai Baltijos šalyse.
Pavergė ne tik Europos žiūrovus
Pasak T. Makaro, „Sisi“ – vienas pirmųjų Lietuvoje filmuotų serialų apie Vakarų Europos karalius, mat įprastai tokioms dramoms pasirenkama Vengrija ar Čekija.
„Serialas susilaukė didelio susidomėjimo – Vokietijoje pirmasis „Sisi“ sezonas buvo tikras hitas. Jis tapo geriausiu draminiu serialu per 30 RTL kanalo gyvavimo metų. Skaičiai taip pat buvo stulbinantys Prancūzijoje, Italijoje ir Austrijoje. Negana to, serialas jau parduotas daugiau nei šimte šalių, įskaitant Braziliją ir Kanadą“, – komentuoja pašnekovas.
Tokios serialo sėkmės nesitikėjęs pripažįsta Lietuvoje lankęsis „Sisi“ prodiuseris bei pagrindinis scenaristas Andreas Gutzeit.
„Nesitikėjau, kad serialas taps tokiu dideliu hitu, nes rašytojui ar prodiuseriui retai pasitaiko, kad kiekvienas priimtas sprendimas galiausiai pasiteisina. Nuo tinkamų rašytojų ir transliuotojų pasirinkimo iki tinkamų aktorių paieškos – viskas pavyko labai gerai. Manau, kad viena iš serialo populiarumo priežasčių yra tai, kad žmonės tiesiog įsimylėjo Francą ir Sisi. Dominique Devenport, vaidinanti Sisi, buvo atrinkta dar besimokant aktorinio meistriškumo mokykloje, o dabar ji – Europos superžvaigždė. Tai ir yra didžioji serialo sėkmės priežastis“, – kalba jis.
Antram gyvenimui prikelta istorija
Kalbėdamas apie tai, kas apskritai privertė imtis šios istorijos, A. Gutzeit sako, kad dar būdamas mažas žiūrėdavo senus filmus apie Sisi, vėliau tą patį darė ir su savo dukromis.
„Prieš ketverius metus per Kalėdas atostogavome Kosta Rikoje. Kartu su savimi atsivežiau ir filmų apie Sisi, kas padėjo sukurti kalėdinę nuotaiką. Mano nuostabai, mergaitėms vis dar patiko. Tuomet supratau, kad niekas niekada nėra sukūręs naujos šios istorijos versijos. Norėjau papasakoti tą pačią istoriją, kurią žmonės pažįsta jau 70 metų, ją pateikti šiuolaikinei auditorijai, kad istorija būtų daug tikresnė bei gilesnė, joje būtų kur kas daugiau pakilimų ir nuosmukių“, – tvirtina serialo scenarijaus autorius.
Antrajame sezone liūdnai pagarsėjusios XIX a. Austrijos imperatorienės Elžbietos (Sisi) istorija tęsiasi – pagaliau gimsta sosto įpėdinis. Tačiau džiugią akimirką Sisi ir jos vyrui Francui netrukus užtemdo atsinaujinusi kova dėl valdžios Europoje: Otonas fon Bismarkas grasina įstumti Austriją į naują karą. Sisi iš visų jėgų stengiasi būti šalia savo vyro ir tautos, tačiau vis nustebina savo diplomatijos talentu. Sisi jaučiasi tarsi paukštelis, įkalintas auksiniame narvelyje. Kai jai tenka vykti į Vengriją su politine misija, Sisi pirmą kartą per daugelį metų sugeba iš naujo atrasti savyje lengvabūdiškumo. Kol Francas Vienos dvare atranda savo jautriąją pusę, Sisi kelionėje vis dar sėkmingai atsispiria augančiai traukai grafui Andrašiui. Tačiau su juo atsidūrus nelaisvėje, Sisi turi sau atsakyti, kiek ilgai dar galės atsispirti vyro žavesiui.
„Jau kelerius metus gyvenu su šiais istoriniais personažais. Man įdomiausia jų tarpusavio santykiai, emocijos kylant karo grėsmei ir kuriantis demokratijai. Labai sunku atgaivinti istoriją, kuri vyko prieš 150 metų, todėl šis serialas ir nėra dokumentika, visus faktus galima rasti istorijos vadovėliuose. Tai yra drama. Asmeniškai man, kaip rašytojui, neįdomi istorinė tiesa, nes ja jau pasirūpinta. Man svarbu, kad ši istorija įtrauktų žiūrovus emociškai“, – teigia A. Gutzeit.
Antrojo serialo sezono premjera nuo gruodžio 26 d., kasdien 22.00 val., tik per „Epic Drama“, o šeštoji ir paskutinė dalis televizijos ekranuose pasirodys Naujųjų metų išvakarėse.
Pranešimą paskelbė: Edgaras Batušan, UAB „Idea Prima”