Laisvalaikis

Lietuvių Valentino dienos įpročiai: vietoj vakarienės restorane – gėlės ir pica į namus

Valentino dienos proga siekdami parodyti dėmesį savo antrajai pusei lietuviai nebūtinai taiko į prabangias vakarienes restoranuose. Romantišką nuotaiką gyventojai kuria paprasčiausiai į namus užsisakydami mėgstamą picą, mylimam žmogui nusiųsdami gėlių puokštę ir šventinių balionų. Maisto ir pirkinių pristatymo platformos „Wolt“ duomenimis, gėlių užsakymų per programėlę skaičius vasario 14 d. Lietuvoje išauga net šešis kartus – daugiausiai iš visų trijų Baltijos šalių.

Programėlės duomenys rodo, kad visgi didžiausiais romantikais Baltijos šalyse galima būtų vadinti latvius. Nors gėlių užsakymai Latvijoje vasario 14 d., lyginant su įprastomis dienomis, išauga kiek mažiau nei Lietuvoje – „tik“ 5 kartus, tačiau pas floristus kurjeriams tenka vykti maždaug dvigubai dažniau, nei mūsų šalyje ar Estijoje. Skiriasi ir mūsų skonis gėlėms: dažniausiai meilės dienos proga latviai dovanoja rožes, estai – tulpes, o lietuviai – įvairių gėlių puokštes.

„Per Valentino dieną darbo gerokai padaugėja ne tik restoranams ir prekybininkams, bet ir kurjeriams. Kasmet pastebime, kad norinčiųjų nustebinti savo mylimuosius šią dieną vis daugėja, ypač suaktyvėjimas jaučiamas viduryje dienos. Visgi maisto užsakymas į namus vakare yra viena populiariausių pramogų, nes juk maistas – bene gražiausia rūpesčio mylimu žmogumi išraiška, o skubantiems ar nespėjusiems užsisakyti staliuko restorane – puiki išeitis“, – sako „Wolt“ Baltijos šalių vadovė Liis Ristal.

Visgi, jos teigimu, įdomu tai, kad populiariausias Valentino dienos maistas yra ne saldumynai  ar kepiniai, kurių taip pat užsakoma nemažai. Lietuviai šiai ypatingai progai dažniausiai renkasi mėgstamas picas, o estai ir latviai – mėsainius.

Lietuviai iš kitų išsiskiria ir užsakinėdami šventinius balionus, kuriuos siunčia artimiems žmonėms ar net kolegoms. Ši tendencija nėra pastebima Latvijoje ar Estijoje.

Anot L. Riistal, programėle per Valentino dieną aktyviai naudojamasi užsisakant ne tik patiekalus ir gėles. Vis dažniau žvalgomasi ir įvairiausių dovanų: kosmetikos, papuošalų, erotikos prekių, knygų ar elektronikos prietaisų.

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą