Gamta ir gyvūnai

Lietuvių projektas „Neringos miško architektūra“ pretenduoja į Naujojo europinio bauhauzo apdovanojimą

Projektas „Neringos miško architektūra“ atrinktas tarp 50-ies šių metų Naujojo europinio bauhauzo (NEB) prizo finalininkų. Projektas nominuotas kategorijos „Čempionai“ temoje „Ryšio su gamta atkūrimas“.

„Neringos miško architektūra“ – tai Jurgos Daubaraitės, Egijos Inzulės ir Jono Žukausko projektas, kuris siekia praplėsti būdus, kaip visuomenė sutaria dėl ilgalaikės miško sampratos. Šis projektas gilinasi į miško pramonės ir biologinės įvairovės miško erdvėje pusiausvyros galimybę, o Kuršių nerijos miškų kultūrinį kraštovaizdį nagrinėja kaip ekologijų, reprezentacijų, kolonijinių ir industrinių naratyvų susipynimo atvejo studiją regiono kontekste.

Projektas pradėtas nuo natūralaus medienos džiovinimo stoginės, kuri buvo pastatyta Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos kieme, nukreipiant dalį biokurui skirtos Kuršių nerijos miškuose nukirstos medienos lentoms paruošti. Stoginė taip pat veikia kaip medienos rūšių archyvas, išteklių saugykla, viešas vietos miškų istorijų bei planavimo eksponatas.

Šis vietinės medienos archyvas tapo „Neringos miško architektūros“ meninių tyrimų rezidencijos programos Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje pagrindu. Programos, kurioje dalyvauja architektai, menininkai, tyrinėtojai, žurnalistai, pagrindu skatinamas platesnis miško aplinkos supratimas. Projekto dalyviai siekia platesnio visuomenės sąmoningumo ir galimos įtakos sprendimams formuojant miškų ateitį.

„Neringos miško architektūros“ projektas kuravo pernai Lietuvai Venecijos architektūros bienalėje atstovavusį „Vaikų miško paviljoną“. Jis, sukurtas kaip žaidimų peizažas, buvo skirtas atkreipti dėmesį į savitą vaikų būdą stebėti, daryti išvadas, apibūdinti mišką, jį paaiškinti ir suprasti, kad mes esame jo dalis. 

Šiuo metu „Neringos miško architektūra“ bendradarbiauja su Olandijos meno institutu DAI Roaming Academy, vadovaudama COOP studijų grupei „Miškas yra ilgalaikis“. Šį rudenį Arc en rêve architektūros centre Bordo mieste „Neringos miško architektūra“ pristatys naują, tyrimu grįstą projektą kaip Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programos dalį. 

Kviečiame iki kovo 27 d. 19 val. balsuoti už vienintelį 2024 m. NEB finalininkų sąraše esantį lietuvišką projektą.

Balsavimo instrukcija:

  • apsilankykite Finalists | New European Bauhaus Prizes 2024 (europa.eu)
  • paspauskite geltoną laukelį apačioje „I want to participate“;
  • įveskite savo el. paštą, kuriuo gausite balsavimo nuorodą, paspauskite ją;
  • suraskite projektą „Neringa Forest Architecture“ kategorijoje A „Champions“ temoje „Reconnecting with nature“ ir jį pasirinkite;
  • pasirinkite bent 1 kitą projektą (ne daugiau nei 3) kitoje kategorijoje B „NEB Rising Stars“; apačioje spauskite „Submit your vote“.

Išsamiau apie projektą: neringaforestarchitecture.lt

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą