Studijos - Karjera

Lietuvių įkurta akademija ugdys jaunuosius programuotojus Lenkijoje

JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge“ nemokamai ugdys jaunuosius programuotojus Lenkijos sostinėje. Varšuvoje įsteigtoje „Sourcery Academy for Developers“ akademijoje studijas jau kitų metų pradžioje pradės didžiausią motyvaciją pademonstravę ir testą įveikę jaunuoliai, kurie mokysis pagal „Devbridge“ programuotojų Lietuvoje sukurtą unikalią mokymosi programą.

„Devbridge“ viceprezidento ir Lietuvos padalinio vadovo Viktoro Gurgždžio teigimu, technologijų pažanga, milžiniškas tempas, IT sektoriaus plėtra ir sparčiai didėjantys užsakovų norai augina ir naujų darbuotojų paklausą.

„Skaičiuojama, kad iki 2030 m. IT specialistų trūkumas visame pasaulyje gali pasiekti daugiau nei 4 mln., todėl būtina jau dabar ieškoti būdų kaip pritraukti IT profesionalus ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyniniuose regionuose. Reikia ne tik išplėsti talentų paieškos lauką, bet ir vis daugiau IT įmonių investuoti į jaunųjų specialistų rengimą. Mūsų organizacijos priimtas strateginis sprendimas prisijungti prie „Cognizant Softvision“, neabejojame, kad atvers dar daugiau galimybių ne tik mūsų esamiems, bet ir būsimiems darbuotojams, kurių ieškosime ir kaimyniniuose regionuose, ir toliau prisidėsime prie aktyvaus jų ugdymo bei auginimo visame regione“, – teigia V. Gurgždys.

Anot vadovo, teigiamus ekonominius pokyčius IT sektoriuje šiemet ypač išaugino skaitmenizuotų sprendimų poreikis, kuris natūraliai didino ir technologijų įmonių darbų apimtis.

„Daugelis sėkmingų IT įmonių per pandemiją gausino darbo vietas ir vykdė plėtrą. Mes taip pat atidarėme biurą Lenkijoje ir jau esame subūrę beveik 30 aukštos kvalifikacijos specialistų. Ir toliau planuojame didelę plėtrą šioje šalyje. „Sourcery“ iniciatyva siekiame ne tik deklaruoti socialinės atsakomybės svarbą, bet ir prasminga veikla prisidėti prie pokyčio įgyvendinimo už mūsų šalies ribų. Aktyviai ir toliau dirbsime bei prisidėsime prie technologijų sektoriaus įvaizdžio gerinimo ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Jau dešimt metų Lietuvoje aktyviai investuojame tiek į neformalųjį vaikų ugdymą, tiek į studentus, tiek ir į savo specialybę norinčius keisti suaugusiuosius žmones“, – vardijo V. Gurgždys.

Suburs jaunuosius programuotojus Lenkijoje

Anot V. Gurgždžio, į akademiją turės galimybę patekti visi,  kurie nori greičiau pradėti karjerą IT srityje, o jiems talkins tikra profesionalų komanda.

„Sourcery Academy for Developers“ mokymosi programa, skirta visiems, norintiems ugdyti savo programavimo srities kompetencijas bei greičiau integruotis į technologijų darbo rinką. Šios programos paskaitos bei nagrinėjami tikrų projektų pavyzdžiai bus orientuoti į problemų sprendimą, o programos dalyviai ne tik mokysis dirbti komandoje, bet ir spręsti skaitmeninių produktų kūrimo problemas.Rekomenduojame kandidatuoti ypatingai IT srities studijas ir programavimą pasirinkusiems studentams bei visiems, kurie jau pradėjo gilintis ir mokytis programavimo pagrindų, taip pat ir tiems, kurie nori pakeisti profesiją, sėkmingai startuoti konkurencingame Lenkijos IT sektoriuje“, – pabrėžė vadovas.

„Devbridge“ jau dešimtmetį aktyviai ugdo ne tik būsimus profesionalius programuotojus, bet ir padeda ruošti naujų karjeros iššūkių siekiančius skirtingų profesijų atstovus. Įmonės inicijuotoje nemokamoje „Sourcery for Developers“ akademijoje dalyviai iki šiol buvo mokomi programavimo pagrindų ne tik Lietuvoje, tačiau tokia galimybe jau pasinaudojo ir studentai iš Vakarų Afrikos. Tikimasi, kad „Devbridge” profesionalų Lietuvoje sukurta ir ištobulinta mokymosi programa ne tik padės kokybiškai paruošti jaunuolius darbo rinkai visame pasaulyje, bet ir gilins jų savarankiškai įgytas teorines žinias.

„Sourcery Academy for Developers“ – tai du kartus per metus – rudenį ir pavasarį – vykstanti nemokama trijų mėnesių trukmės akademija pradedantiesiems, norintiems ugdyti programavimo srities kompetencijas ir greičiau integruotis į technologijų darbo rinką.  

Pakvietimus į nuotolinius kursus gaus 60  kandidatų iš Vilniaus, Kauno ir Varšuvos. Dalyviai dirbs grupėse, kuriose visi norintieji gilins žinias mokymų bei individualių ir grupinių užduočių metu. Pavasarį dalyviai mokysis .NET programavimo kalbos, taip pat geriau susipažins su React

Akademijos dalyviai kurs tikrus interneto tinklalapių projektus, įtvirtins gautas teorines žinias praktiškai, taikys Agile projektų valdymo metodiką ir principus, susipažins su programinės įrangos kūrimo bei diegimo procesais. Dalyviai dirbs prie tikrų projektų ir lankys nuotolines kassavaitines paskaitas, taip pat tobulins turimus įgūdžius komandinio darbo metu. Jiems padės kompanijoje dirbantys profesionalai – mentoriai ir lektoriai. Norintys dalyvauti akademijoje kviečiami registruotis iki 2022 m. vasario 23 d.

Daugiau informacijos apie „Sourcery Academy for Developers“ rasite ČIA.

Pranešimą paskelbė: Dalia Petuškienė, Devbridge

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą