Technologijų naujienos

Lietuviai sukūrė unikalų įrankį investuotojams – padės taupyti laiką ir žymiai efektyviau analizuoti įmonių finansus

Lietuvoje startuoja analogų pasaulyje neturinti analitikos platforma – investelligently.com, kurioje pateikiama išsami visų Baltijos valstybių listinguojamų bendrovių finansų analizė. Šis įrankis padės investuotojams geriau įvertinti bendrovių finansinę būklę ir perspektyvas bei priimti pagrįstus investicinius sprendimus.

„Investelligently suteikia galimybę gauti unikalių finansinių įžvalgų apie Baltijos šalių listinguojamų bendrovių finansus. Analogų neturintis finansinių duomenų detalumas leidžia pamatyti tai, ko kartais nemato net profesionalai“, – privalumus vardina platformos įkūrėjos – bendrovės „Finansų analizės ir valdymo sprendimai“ direktorius ir vadovaujantis partneris Vitalij Šostak.

Startuolio kūrėjai tikisi, kad šis analitinis įrankis padės investuotojams įgyvendinti tai, ką sufleruoja jo pavadinimas – investuoti protingai (angliškai – Invest intelligently).

Platformos kūrimas užtruko metus laiko

Unikalios platformos su analogų neturinčiu finansinių duomenų detalumu ir interaktyviomis verslo analitikos ataskaitomis sukūrimas užtruko beveik metus laiko.

„Mūsų surinkti išsamūs bendrovių finansiniai duomenys ir patogios analitinės ataskaitos leidžia analizuoti ir palyginti bendrovių finansus visais įmanomais pjūviais daug greičiau ir paprasčiau bei priimti išmintingesnius sprendimus, kur verta investuoti. Investuotojams nebereikia ieškoti finansinių skaičių, kurie yra išbarstyti per tūkstančius paskelbtų finansinių ataskaitų puslapių. Dabar žmogų dominančių įmonių finansus ir jų analizę galima rasti patogiai vienoje vietoje“, – teigia Rokas Toomsalu, bendrovės „Finansų analizės ir valdymo sprendimai“ partneris, ryšių su klientais vadovas.

Startuolio kūrėjų komanda operatyviai pateikia tikslius, patikrintus ir patikimus finansinius duomenis, įskaitant ne tik standartines vertybinių popierių biržoje listinguojamų bendrovių finansines ataskaitas, bet ir atskirų finansinių straipsnių detalizavimą bei kitus svarbiausius veiklos rodiklius.

Platformoje pateikiamos ir nuorodos į bendrovių paskelbtas finansines ataskaitas, tad galima patogiai atsekti ir greitai patikrinti kiekvieną skaičių.

Naudingos informacijos ras ir pačios bendrovės

„Pagrindinė platformos paskirtis – susisteminti ir automatizuoti Baltijos šalių listinguojamų bendrovių finansų analitiką. Tai leis žymiai greičiau ir išsamiau įvertinti bendrovių finansinę būklę bei priimti pagrįstus investicinius sprendimus. Šia susisteminta informacija sėkmingai gali naudotis ne tik investuotojai, besidomintys finansų rinkomis, bet ir pačios bendrovės, norėdamos įvertinti atskirų partnerių, konkurentų ar ūkio sektorių finansines tendencijas“, – tikslinių klientų auditoriją apibrėžia V. Šostak.

Kiekvienas nemokamai gali išbandyti naują platformą, jos funkcionalumą, teikiamą pridėtinę vertę ir naudą lyginant bendroves vieną su kita pagal aibę rodiklių, atsifiltruojant patrauklias įmones pagal vieną ar kitą parametrą.

„Matome, kad nemažai daliai investuotojų Baltijos šalių finansų rinkose trūksta kokybiškos, išsamios, pateiktos patogiu formatu finansinės informacijos. Iš vienos pusės yra profesionalios informacinės sistemos, tokios kaip Bloomberg, Reuters ir kt., bet jų kainos yra prieinamos tik nedaugeliui institucinių investuotojų. Iš kitos pusės yra aibė investavimo platformų individualiems investuotojams, bet jos jau gerokai suprimityvina bendrovių analizę, pateikdamos vos kelis apibendrintus skaičius. Mes pateikiame kiekvienos Baltijos šalių biržose listinguojamos bendrovės išsamų finansinį vaizdą, paaiškiname, kaip jį analizuoti ir vertinti ir padarome tai už kiekvienam investuotojui prieinamą kainą“, – teigia V. Šostak.

Naujos platformos investelligently.com kūrėjai neteiks rekomendacijų, kur investuoti, tačiau išmokys naudotis tuo įrankiu ir priimti sprendimus patiems.

„Mes būsime lyg IKEA: duosime instrukciją investuotojams, kaip viską padaryti teisingai patiems“, – šypsosi R. Toomsalu.

Ugdys finansinį raštingumą

Norintys išmokti investuoti ar pagilinti savo žinias analitikos platformoje investelligently.com ras daug nemokamų edukacinių video įrašų su atskirų bendrovių finansų analize.

„Didinsime ir finansinį žmonių raštingumą: aiškinsime, kokie bendrovių finansiniai rodikliai svarbūs, kaip juos palyginti, kokia informacija mažiau reikšminga, į kokius negatyvius faktus atkreipti dėmesį. Duosime įrankį ir išmokysime juo naudotis. Patarsime kaip priimti sprendimus logiškai ir strategiškai, o ne lyg žaidžiant kazino ir tikintis sėkmės“, – sako R. Toomsalu.

Analitikos platforma padės žmonėms išmokti investuoti kaip profesionalams: gauti naudingų finansinių įžvalgų ir priimti išmintingus investicinius sprendimus.

Naujos platformos investelligently.com kūrėjai startuoja su Baltijos šalių listinguojamų bendrovių finansų analitika, tačiau tuo neapsiriboja – netrukus žengs ir į kitas rinkas.

Pranešimą paskelbė: Jovita Jarutienė, UAB RYŠIAI SU VISUOMENE

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą