Sveikata

Ledų pardavimams augant gydytoja dietologė E. Gavelienė pataria jais mėgautis saikingai

Ledai yra vienas populiariausių vasaros desertų, kurį atšilus orams renkasi tiek maži, tiek dideli. Kaip teigia „Rimi“ ledų kategorijos vadovė, praėjusiais metais išaugo visų ledų rūšių pardavimai pirkėjai vis dažniau renkasi naujų skonių ledus ir nebijo eksperimentuoti. Vis dėlto, sveikos mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pataria nepiktnaudžiauti šiuo desertu. Anot specialistės, ledai neturėtų būti mūsų kasdienio maisto raciono dalis, juos reikėtų valgyti planuotai.

Ledais piktnaudžiauti nepataria

„Ledai turėtų atitikti jiems skirtą vaidmenį – į juos reikėtų žiūrėti kaip į desertą, emocinį malonumą suteikiantį maisto produktą. Tai reiškia, kad ledai neturėtų būti valgomi kasdien, o vartojimą reikėtų planuoti. Ledais patarčiau mėgautis saikingai, tam tikrą kiekį kartų per savaitę, o atsigaivinti karštomis vasaros dienomis geriau vandeniu“, – sako gydytoja dietologė E. Gavelienė.    

Gydytoja nerekomenduoja ledais piktnaudžiauti sergantiems virškinimo sistemos ligomis, turintiems alergijų tam tikroms ledų sudėtinėms dalims ar tiems, kuriems reikia riboti suvartojamų kalorijų kiekį.

„Tiek pieno pagrindu pagamintų ledų grupėje, tiek vaisinių ledų grupėje gali būti įvairių sveikatai palankesnių arba nepalankesnių desertų. Negalėčiau pasakyti, kad pieno pagrindu pagaminti ledai turėtų pirmenybę prieš vaisinius ledus arba atvirkščiai. Kiekvienas turėtų pasirinkti pagal save, atsižvelgdamas į savo poreikius bei sveikatos būklę“, – teigia specialistė.

Lietuvių įpročiai skiriasi nuo skandinavų

Anot „Rimi“ ledų kategorijos vadovės Lilijos Eidukaitienės, pagrindinė ledų rinkos savybė Lietuvoje yra sezoniškumas. Lietuvos pirkėjai skiriasi nuo šiaurės šalių gyventojų, nes šiltuoju metų periodu, lyginant su šaltuoju, ledų suvartoja ženkliai daugiau.

„Skandinavijos šalių gyventojai tiek žiemą, tiek ir vasarą renkasi ledų desertus. Tuo tarpu Lietuvoje ši kategorija labai priklauso nuo metų laiko ir orų. Nors ledus pirkėjai renkasi ir šaltuoju metų laiku, visgi tai yra sezoninis produktas ir didžiausi jo pardavimai pastebimi vasaros laikotarpiu ar labiau atšilus orams pavasarį. Pastebime, kad praėjusią žiemą ledų pardavimai neįprastai išaugo ir tai greičiausiai susiję su pandemine situacija šalyje“, –  teigia L. Eidukaitienė.

Nors kitose šalyse ledai dažniausiai yra vartojami namuose iš didesnės talpos pakuočių ar valgomi specializuotose kavinėse, Lietuvoje ledai vis dar labiausiai perkami ir valgomi atskiromis porcijomis – vaflyje, ragelyje ar ant pagaliuko.

Rekomenduoja atkreipti dėmesį į ledų sudėtį

Pasak gyd. dietologės dr. E. Gavelienės, ledai, kaip ir visi maisto produktai, priklausomai nuo jų sudėties gali būti sveikatai palankesni arba ne, todėl renkantis ledus tiesiog būtina atkreipti dėmesį į jų sudėtį – pasižiūrėti, kad produkto sudėtinių dalių ir priedų sąrašas nebūtų labai ilgas ir atidžiai skaityti, kas sudaro to gaminio pagrindą. Tuo tarpu L. Eidukaitienė pastebi, kad auga veganiškų ledų pardavimai ir pirkėjai noriai renkasi šios kategorijos ledus: „Plečiame savo asortimentą ir stengiamės atrinkti kuo sveikesnių ir įvairesnių veganiškų ledų. Pirkėjai išties noriai perka šiuos ledus, tačiau, kaip ir su įprastais ledų pardavimais, čia taip pat galioja sezoniškumo taisyklės“.

Pirkėjai mėgsta įvairovę

Ledų skonio prasme Lietuvoje tvirtas pozicijas vis dar išlaiko tradiciniai plombyriniai ar šokoladiniai ledai su įvairiais pagardais. Tiesa, vis dažniau pirkėjai nori paragauti naujų, neįprastų skonių ledų.

„Anksčiau buvo populiarūs klasikinių skonių ledai, kaip vanilė ar šokoladas, tačiau dabar vis dažniau pirkėjai išbando naujų skonių desertus. Su kiekvienu vasaros sezono atėjimu įsivedame daug naujienų, gamintojai tikrai pasiruošia ir pirkėjai be abejo nori pabandyti naujų skonių ledus“, – sako „Rimi“ ledų kategorijos vadovė L. Eidukaitienė.

Pirkėjai vis dažniau renkasi sveikesnius, savo sudėtyje mažiau cukraus turinčius ledus ir daug dažniau renkasi lietuviškų gamintojų produkciją.

„Vasaros metu labai praplečiame ledų asortimentą, kad kiekvienas pirkėjas rastų savo skoniui geriausiai tinkančius ledus. Iš sveikesnių alternatyvių šiemet turėsime iš sutrintų uogų pagamintus natūralius ledus, be dažiklių ar kitų priedų. Taip pat – papildėme savo asortimentą lietuviškais becukriais ledais, kurie šiuo metu yra labai populiarūs tarp mūsų pirkėjų. Pastebime, kad pirkėjai, apskritai, dažniau renkasi lietuviškų gamintojų ledus dėl priimtinesnių skonių savybių, tad lokalumas šioje produktų kategorijoje labai ryškus“, – sako L. Eidukaitienė.

Pranešimą paskelbė: Gertrūda Stripeikytė, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą