Laisvalaikis

Laura Mazalienė: „Kai šeimoje – trys vaikai, tenka tvarkytis kasdien“

Net ir reguliariai palaikant tvarką namuose, atėjus pavasariui norisi savo būstą susitvarkyti iš pagrindų. Tuomet dažnai peržiūrime turimas valymo priemones ir parduotuvėse ieškome trūkstamų. Verslininkė, nuomonės formuotoja Laura Mazalienė skatina tvarkytis ir vaikus, tačiau siekia, kad tai būtų ne prievartinė, o džiaugsmą teikianti veikla – juk gyvenant švariuose ir tvarkinguose namuose norisi dar labiau juos puoselėti. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva, kviesdama pasinaudoti pavasarine akcija švaros priemonėms, kurios šiuo metu kainuoja iki 50 proc. pigiau, dalinasi patarimais, kaip sumaniai apsipirkti.  

Tvarkytis padeda namų taisyklės

Šeimos tvarkosi skirtingai: vieni visus darbus pasiskirsto savaitės dienomis, kad nesikauptų savaitgaliui, kiti tvarkymuisi nepagaili vienos savaitgalio dienos, o treti laikosi griežtos taisyklės neapsikrauti daiktais. Tam tikrų taisyklių yra ir Lauros bei Šarūno Mazalų namuose: „Kiekvienas šeimoje esame atsakingi už savo daiktus, šiukšles ar ne vietoje paliktus piešinius – tai stengiamės įskiepyti vaikams nuo mažų dienų, nes sunku sužiūrėti visus namų kampus. Jei dar neturint vaikų namus užtekdavo susitvarkyti kartą per savaitę, tai dabar visi tvarkomės kasdien. Vaikai žino, kad žaislai turi likti jų kambariuose, svetainėje galima žaisti tik stalo žaidimus.“

Turintys vaikų tikriausiai sutiks, jog mažyliams sunkiau susitvarkyti žaislus reikia įtikinti ir paskatinti. Bet jei pamato, kad tėvai ruošiasi tvarkymuisi, išsitraukia šepečius ar šluotas – iškart prisistato padėti. „Mūsų vaikai su dideliu džiaugsmu laisto gėles, valo dulkes ar šluoja grindis. Labai mėgsta rūšiuoti skalbinius bei įjungti skalbimo mašiną. Mes tik prašome, kad užduotis būtų įvykdyta iki galo, nes dažnai jiems kantrybės užtenka tik kelioms minutėms. Su vyresnėmis mergaitės jau kalbame apie prisiimtas atsakomybes ir skatiname jų laikytis“, šeimos taisyklėmis dalinasi L. Mazalienė.

Rinkdamiesi švaros priemones nemėgsta kraštutinumų 

Laura pasakoja, kad pavasarinis tvarkymasis, kai jau lepina saulės šiluma, jai su vyru net patinka: „Šiltomis pavasario dienomis tai virsta savotiška meditacija. O tvarkos ir švaros jausmas, kurį susikuriame, suteikia savotišką vidinį džiaugsmą būti namuose ir juos dar labiau puoselėti. Nors dėl valymo priemonių yra visokių nuomonių: vieni ieško tik natūralių, nes bijo „aštrių“ chemikalų, kiti laiko parduodamas priemones visiškai saugiomis, aš nemėgstu kraštutinumų. Paviršius, kuriuos pasiekia ir liečia vaikai, valome natūralesnėmis priemonėmis, bet namie yra ir tokių kampelių, kurių vien su soda tikrai neišvalysi, tad kiekvienai situacijai ieškome geriausio sprendimo.“

Verslininkė pasakoja, kad su vyru yra sąmoningi vartotojai, todėl apsipirkinėdami ieško tvaresnių priemonių, kurios užima mažiau vietos ir yra labiau koncentruotos, skiedžiamos vandeniu: „Ne vienerius metus naudojame skalbimo priemonių produktus be stiprių kvapiklių. Mūsų namuose visada yra ir priemonių indaplovėms bei skirtingų paviršių valiklių. Be abejo, pasinaudojame ir įvairiomis nuolaidomis bei didesnėmis akcijomis švaros priemonėmis rudenį ar pavasarį, nes tai gera proga sutaupyti. Jau seniai perkame „Rimi“ parduotuvėse parduodamas paviršių valymo servetėles „Clerit“. Jos nepamainomos, kai reikia greitai suvaldyti situaciją – tokių su trimis vaikas namuose tikrai netrūksta.“

Buitinės chemijos prekių verta nusipirkti daugiau 

Nors greitai gendančių produktų specialistai nerekomenduoja kaupti namuose, per įvairias akcijas ne maisto prekėms visada pravartu jų įsigyti atsargai. „Buitinės chemijos prekės ilgai galioja, todėl per akcijas nusipirkę didesnes pakuotes, galime sutaupyti. Bent keletą kartų metuose prekybos centruose visada taikome dideles nuolaidas ir patrauklias kainas patiems populiariausiems, pirkėjų pamėgtiems švaros prekių ženklams bei priemonėms, kurios buityje naudojamos praktiškai kasdien. Tai – įvairūs skalbikliai, valikliai ir gaivikliai, priemonės indaplovėms. Pastebime, kad tokiomis akcijomis pasinaudoję pirkėjai pigiau nusiperka daugiau švaros prekių nei įprastai, jei tik turi kur jas sandėliuoti namuose“, – teigia „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva.

Rinkoje yra begalė skalbiklių, kurie išsiskiria kvapais, jų stiprumu, sudėtimi bei nurodomu skalbimų skaičiumi. „Pasirinkimas tikrai didelis ir kiekvienas pirkėjas, atsižvelgdamas į kainą, gamintoją, jautrumą tam tikroms medžiagoms ar kvapą pats sprendžia, kurį produktą įsigyti. Renkantis skalbiklį, vertėtų pasižiūrėti ant pakuotės nurodytą skalbimų skaičių ir pasiskaičiuoti, kiek laiko priemonės užteks. Kartais brangesnio skalbiklio užtenka ilgiau, tad nors kaina visiems svarbi, verta rinktis racionaliai palyginus kelias prekes“, – pataria komercijos operacijų vadovė.

Ji priduria, kad tarp pirkėjų populiarėja gamtą tausojančios buitinės chemijos priemonės, dėl to auga ir jų pasiūla. „Žmonės sąmoningėja, nori tausoti aplinką, palikti ją geresnę ateities kartoms, todėl dažnai ieško ekologiškų, kuo mažiau kenksmingų preparatų, renkasi švelnesnio poveikio namų švaros priemones. Gamintojai taip pat taikosi prie pirkėjų poreikių, todėl kiekvienoje prekių grupėje galima rasti gamtai draugiškesnių priemonių – informacija apie jas pateikiama tiek ant pakuočių, tiek etiketėse“, – sako O. Suchočeva.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą